Děti by měly jíst bio stravu - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.2.2010 13:01 - Lenka

Dobrý den,
reaguji na Váš titulek k článku. Domnívám se, že bio-potraviny nemusí být bezpečné i když jsou stále více propagované viz odkazy z tisku např.:
1)r. 2008- Pozor na plesnivé biofazole – tisková zpráva SZPI,
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce v posledních dnech zjistili dva případy, kdy se na trhu vyskytovala balení biofazolí, v nichž část zrn byla plesnivá. V obou případech se přitom jednalo o fazole z velkých zásilek z Číny, které do spotřebitelských balení balila firma PRO-BIO, obchodní společnost s.r.o.

2) r. 2009: Brokolicový Hamánek pro kojence kvůli dusičnanu mizí z obchodů. Do obchodů se dostala nevyhovující kojenecká výživa od společnosti Hamé. Kvůli vysokému obsahu dusičnanu bude BIO Hamánek s brokolicí stažen z prodeje. Společnost o tom informovala na svých stránkách.


reagovat 23.2.2010 20:05 - Rozdíl

mezi bio a nebio je v tom, že nebio-zemědělci hnojí umělými hnojivy ve dne, kdežto ti bio v noci.

reagovat 2.3.2010 17:45 - Merlin

mezi bio a nebio je v tom,...

Tento vtip je už ohraný a vy jste s prominutím pěkný pablb. Až budete jaro co jaro jezdit dobrovolně pomáhat některému ze zemědělců, který používá PŘÍRODNÍ hnojiva a celkově je svou mentalitou nahony vzdálen dnešním lidem, kterým jde hlavně o co největší zisk v co nejkratším čase, pak můžete něco mlít. Já několik farem na vlastní oči viděl a pomáhal tam - vy zaručeně ne, tak co to kdákáte?

Lenko, vy jste taky dobrá umělkyně. Že občas něco zplesniví, to se snad může stát i jakékoliv jiné potraviny. A pokud máte potřebu kupovat hotové dětské výživy, místo abyste svému děťátku vařila ČERSTVÉ příkrmy, lituji vás. Když už, tak si aspoň přečtu složení na obalu, ne?? Dusičnany se běžně na etiketě uvádějí. No každopádně, co je bio, nemusí být nutně zdravé, ale i tak jde obvykle o lepší volbu. Ideální je samozřejmě jíst zdravě (bez mléka, cukru, nadbytku masa, perlivých vod a limonád, přílišné soli atd), a ještě k tomu v biokvalitě, ale není to u všech potravin nepostradatelné. Doporučuji použít vlastní rozum, vlastní hlavu a hlavně nevěřit reklamám a ovcím z davu.....

reagovat 2.3.2010 20:24 - pro Merlin

Dříve se říkalo BIO a teď se říká KINO.

reagovat 9.3.2010 11:57 - karolína

Průšvihy s potravina (že je v nich, co by být nemělo nebo naopak, že v nich není, co by být mělo) jsou na každodním pořádku. Do médidí se však většina průšvihů nedostane. Vždy za tím stojí určité lobistické a konkurenčí tlaky. Jakmile jde o bio produkt, je to vždy ve všech médiích a zprávách.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.3.2010 12:05 - test

v testu kontrolovali bio potraviny a to jsem byla překvapená bio potraviny ani náhodou nesplnovaly to co maj no hlavně že jsou dražšší!mají reklamu a tím nás tak lákaj že jsou nej...!ale pozor někdy to tak není skoro v75%néé!byla jsem dost překvapená!

reagovat 10.5.2010 19:53 - Katka z Liberce

kupuju bio, protože mám doma dítě alergické na všechnu chemii v potravinách, jsem dost ráda, že už to v čechách není výjimka. a pro imunitu bereme doplňky stravy, nejvíc curenzym a taky bylinkové čaje, jsem ráda, že i ty mohu sehnat v biokvalitě.

reagovat 1.6.2010 16:47 - katka

já nevím, mně stačí a klasa a jsem spokojená. Taky je dobrý enzym curenzym a vitamíny.

reagovat 31.7.2012 15:27 - Peter Skuhravy

Doplněk stravy Apo-curenzym active + nattokinase uvedený do oběhu po 31. 1. 2012 MUSÍ BÝT STAŽEN z lékáren
http://www.obran.cz/doplnek-stravy-apo-curenzym-active-nattokinase-uvedeny-do-obehu-po-31-1-2012-musi-byt-stazen-z-lekaren/2012/07/26/

reagovat 30.5.2013 11:15 - JohankaDl

Tady http://www.feedo.cz/shop/zdrava-detska-eko-vyziva/ je docela dost bio výživy pro děti, která určitě závadná nebude, tak nevim nevim...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *