DEPULPIN-postup při umrtvení zubu?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.1.2005 23:20 - Pavel

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo nějaké bližší informace o této látce. Mně ji zubařka aplikovala několikrát, když se mi rozbolel zub tak, že to nešlo vydržet. Látka nějakým způsobem zlikviduje nervy v zubu. Při další návštěvě mi doktorka rovnou začala čistit kanálky, pak ještě dvakrát a nakonec celý zub vyplnila. To mému kamarádovi místo toho trhali nervy zaživa, což prý příšerně bolí. Já jsem vždy dostal Depulpin a po 14 dnech nebylo po nějakém nervu ani památky, jako by v zubu vůbec nebyl. Zajímalo by mě, jak to funguje, slyšel jsem jen, že to obsahuje formaldehyd. Děkuji a přeji krásný den.

reagovat 11.9.2006 11:42 - nic víc jsem nenašel

Depulpin

Bezarzenový preparát k devitalizaci pulpy.

Výrobce: VOCO

reagovat 5.4.2007 21:59 - Depulpin

Látka depulpin působí nekroticky na pulpu ("nerv") tím způsobem, že postupně uvolňuje formaldehyd. Používá se například pokud je "nerv" citlivý i po aplikaci "injekce". Mrtvá pulpa je v další návštěvě (za 14 dní) vytažena ven, zub se tak stává mrtvým, křehčím a pokud je špatně vyčištěn, může se i zbarvit. Pokud byly vašemu kamarádovi trhány "nervy" zaživa, zubní lékař je pravděpodobně sadista a kamarád nejspíše také, protože bolest se prakticky nedá vydržet!!!! Tento výkon se musí provádět v lokální anestezii, pokud lze pulpu vytáhnout bez depulpinu.

reagovat 5.4.2007 23:55 -

Depulpin: zubni lekar je sadista, takovy pacient ovsem masochista :)

reagovat 2.8.2007 12:59 -

zlatý depulpin ,neuvěřitelná bolest jest při kazu a zánětu uf díky za něj

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.1.2017 09:48 - MUDr. Roman Šmucler

by se měl vrátit do základní školy na hodiny chemie!!! Je to prolhanej hňup! Co říct tomu, že amalgám neškodí!? To nemůže nikdy říct ani člověk s dokončeným základním vzděláním!!! Hlavně, že mu ta jeho klinika sype prachy!!! Neví už, co roupama dál! Manželku s dcerou nechal, vzal si jinou mladší. Má s ní malé dítě! Přitom je to odstrašující příklad pro celé české zubní lékařství! Je to blb na entou! Snaží se akorát dělat z lidí blbce! To, jak žije a myslí, je úplná katastrofa!

reagovat 10.1.2017 18:29 - Luboš

Dneska mi trhaly čtyři zuby a jsem rád,že existuje umrtvení,neškodí a bylo to v pohodě.Nevím,jak parandentóza vzniká,v široký rodině ji nikdo nemá.Ale nic s tím nenadělám,nebo snad jo?

reagovat 10.1.2017 20:09 - Hanka

Ahoj Luboši. Jak silná slova zde zaznívají! Ale co se týče trhání zubů, bez umrtvení by to ostatně vůbec nešlo! Také mě čeká extrakce horní prasklé šestky! A jak to, že hned 4 zuby najednou musely jít ven? Přeji brzké uzdravení!

reagovat 10.1.2017 22:11 - chemik

Amalgám je slitina mědi, cínu, stříbra a rtuti! té rtuti je 50 %!
V každém případě rtuť patří mezi neurotoxické látky, které vyvolávají úzkostné poruchy, deprese, nespavost, bolesti hlavy a jiné! Amalgámové plomby se v žádném případě nehodí na oslabené, endodonticky ošetřené a mrtvé zuby!!! Amalgám slouží přímo jako klín k prasknutí zubu! Jsem pro úplný zákaz amalgámů!!!

reagovat 22.3.2017 13:48 - Adéla

Dobrý den, mám také zkušenost. Sla jsem po delsi dobe na prevenci a z rtg mi zubarka rekla ze mam velky kaz pres cely zub a ze je zvedava co ji tam ceka. 2 injekce vrtani asi na 4x a nakonec takova bolest ze jsem nikdy nic horsiho nezazila tekly mi slzybolesti. Rekla mi, ze jsme uz na nervu dala mi tam tu latku, ktera mi umrtvi nervy. Konecne bolesti ustoupily a zajima me co me ceka priste? Ten depulpin pry tvrdne slinami.. to mi to bude muset opet vyvrtat? Rada bych vedela co me priste ceka a jestli se mam pripravit na bolesti

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *