Depresivní sny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.6.2013 13:58 - Roger

Jako malemu diteti mi jakysi anonymni hlas ve snu popisoval situaci co se tyce obydlenosti ruznych nebeskych teles ve vesmiru.

Bylo mi mimo jine sdeleno, ze ne kazda planeta je obydlena nekolika miliardami lidi. Nektere planety pry nemaji zadne lidi, na nektere zase muze zit treba jen jedna pani.

Predstava osamele zeny, ktera jako jedina obyva jinak pustou planetu, mi prisla velmi smutna. A tato sklicujici predstava se mi od dob meho raneho detstvi soustavne vkrada do mysli.

Mate i nekteri z vas podobne nepomijive smutne predstavy z davnych detskych (nebo jakychkoli jinych) snu, se kterymi byste se zde chteli podelit?

reagovat 5.6.2013 12:23 - Jirka

Jako malemu diteti mi jakysi...

Jediná paní sama obývající celou planetu? Se smutnější myšlenkou jsem se za celý svůj život nikdy nesetkal :-((

reagovat 5.6.2013 14:10 - Marta

Opravdu smutné :(

reagovat 5.6.2013 18:17 - D

Mne se obcas zda o armade. Kdysi jsem si byl nucen odkroutit zakladni vojenskou sluzbu, a byla to strasna etapa meho zivota.

Jednou za cas se mi zda, ze jsem jeste povinen jakymsi zbytkem teto sluzby, a ze musim opet narukovat, abych si i tento zbytek na stara kolena odkroutil.

Je to hnus. Pokazde tomu uverim...

reagovat 5.6.2013 22:23 - František

Já jsem zase odpadlík od církve. Občas, i když naštěstí jen zřídka, se mi zdá, že se nacházím v nějaké příšerné šeré modlitebně, obklopen proti své vůli a ke své nelibosti svými bývalými "bratry a sestrami", jakož i jinými mně protivnými náboženskými individuy.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.6.2013 11:17 - D

Mně se občas vrací další...

A vyplyva z toho snu jednoznacne, ze ty ruce a nohy zmineneho kojence urezal prave receny dedek? Co kdyz se na tom podilelo vice osob, ktere jsi nepotkala?

reagovat 21.6.2013 11:52 - Gothla

A vyplyva z toho snu...

V tom snu jsem sice přímo neviděla, co tomto všemu předcházelo, ale jasně jsem věděla, že to byl on. Také jsem nějakým způsobem věděla, že ten dědek tam žije sám a široko daleko nikdo není, že se mu lidé vyhýbají na sto honů. Nevím jak, ale v tom snu jsem přesně tohle věděla. No byl to konec konců jen sen a tam je možné všechno.

reagovat 21.6.2013 13:20 - D

V tom snu jsem sice přímo...

Tak jo - v bdelych i snovych realitach rezou miminam dlane a chodidla hlavne odporni kanibalisticti dedci.

Jsou vsak i vyjimky - pamatuju si, ze pred casem urezala svemu diteti nohy tez nejaka zena (takorka pochopitelne to byla Americanka). Udelala to, a pak hned volala 911.

Existuji tez ruzne Munchausen by proxy mothers, ktere (casto pokoutne) zpusobuji nemoci a jine problemy svym detem, aby se pak diky tomu mohly jako jejich matky tesit vsemozne podpore a pozornosti ze strany zdravotnich, socialnich, nebo i represivnich verejnych instituci...

reagovat 21.6.2013 14:06 - Gothla

Tak jo - v bdelych i snovych...

Vím, viděla jsem dost takových dětí v Indii. Dítěti, ať již vlastnímu, nebo koupenému, uřízli ruku,nohu, aby pak vyžebraly více (zmrzačené dítě vzbudí soucitu přece jen více).

reagovat 21.6.2013 17:28 - D

Vím, viděla jsem dost...

Jiste, a kdo vi, zda jenom detem. Cert vi, jak prisli o ruzne svoje udy napriklad rozmaniti rumunsti mrzaci, zebrajici na prazskych ulicich na prelomu stoleti. A podobne deti, slouzici zebrackym mafiim jako objekty soucitu, jiste nejsou kurveny jen fyzicky, ale samozrejme i mentalne.

A nema smysl si nic namlouvat - o techto vecech se nikde moc nemluvi. Nic to ale nemeni na tom, ze se stavaji a deji, takze se nelze divit, ze obcas nachazeji svoji surrealistickou reflexi treba i v depresivnich a desivych snech.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *