depresia a invalidný dôchodok

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.1.2009 13:30 - Luciano

aké máte skúsenosti s priznaním dôchodku na základe diagnózy depresia?

reagovat 14.1.2009 17:04 - Britta

Já jsem se setkala s holkou,co tuhle diagnozu měla a důchod na ní dostala...ale jinak si myslím,že na tento druh onemocnění se jen tak důchod nedává...nevím,jestli ona měla jenom depresi,nebo ještě nějakou jinou psychickou chorobu,ale mě říkala,že má pouze dg.deprese...byla s ní nemocná rok a po roce dostala důchod...ty snad Luciano máš deprese a obtěžují tě natolik,že uvažuješ o důchodu?

reagovat 16.1.2009 16:45 - Luciano

ano, mám ťažké depresie a nie som schopný chodiť do zamestnania, preto uvažujem o invalidnom dôchodku

reagovat 16.1.2009 17:26 - Britta

No zkus to,porad se se svým doktorem,on tě určitě bude dobře znát a bude vědět nejlíp,jestli jsou ty tvé problémy zralé na důchod nebo ne...žádostí o něj nic neskazíš,při nejhorším ti jí zamítnou,ale jestli máš těžké deprese,tak si myslím,že ho dostaneš...já ho taky dostala a to mi nic nebylo..no mimo toho,že jsem byla vyřízená z prášků...ale to jsem do ted a nemění se to...takže ti budu držet pěsti,aby se to povedlo,jak dlouho se už takhle trápíš?Musí to být hrozné co?

reagovat 16.1.2009 20:45 - Luciano

trápim sa už tretí rok, striedajú sa horšie a lepšie obdobia, momentálne som na tom trochu lepšie, ale to užívam kvantá liekov konskú dávku Venlafaxinu, Abilify, Coaxil, konskú dávku Trittica - tieto dávky ma ako tak držia nad vodou, že dokážem udržiavať elementárne životné funkcie, vôbec si neviem predstaviť, že by som mal chodiť na 8 hodín do práce, ešte by som ako tak bol schopný pracovať 4 hodiny, preto budem vďačný aj za polovičný dôchodok

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.10.2009 20:43 - Pajda

Luciano, gratuluju. Smekam pred tema, co prochazeji depresema a dokazi s tim zit, fungvat a nevzdavaji to! Me zacali lecit na neurovegetativni dystonii, nikdy jsem nepoznal, co to je deprese, a po praskach, co me nasadili, mam takove stavy, ze nekdy jen lezim, cumim hodinu i dve do steny uprenym pohledem, vsechno je mi naprosto jedno, i to co me bavilo, me uz nebavi. Snad je to jen prechodne, ale myslim ze by to tak byt nemelo!

reagovat 1.1.2010 18:50 - ANA

tak už to mám za sebou, dnes...

ahoj chcem sa spytat ak mi uznaju ciastocny invalidny dochodok kvôli depresii ,nezoberu mi potom vodicak? pytam sa preto lebo mi to dnes povedala jedna pani tak neviem co si o tom mysliet

reagovat 16.2.2010 18:39 - Katka

tak už to mám za sebou, dnes...

Je potrebná hospitalizácia na čiastočný invalid pri depresii?

reagovat 16.2.2010 20:02 - Ivana

trpím depresemi sedm let a střídají se horší a lepší období. Normálně pracuju, je to hrozně náročné a vyčerpávající. Ale invalidní důchod mně nenapadl. Bojím se zůstat doma, že spadnu na dno bez možnosti se vyškrábat aspoň malinko nahoru, občas.

reagovat 6.2.2015 15:01 - Marie

Luciano, psal jsi i to diskuze o Tramalu? Jsi to ty? Bereš i Tramal na deprese?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *