Deprese vyvolané nemocemi

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2006 18:05 - Petana

Ahojky, mam takový problém jako asi hodně lidí na světě si myslim a nevim co s tim. Mam nevyléčitelný zánět střev neboli crohnovu chorobu a když mam takové horší období mam z toho strach a deprese. K psychologovi se mi moc nechce protože si pořád říkám že to zvládnu sama, ale občas už to přestávám zvládat. Prosím můžete mi poradit co v takovýchto chvílích děláte? Děkuji

reagovat 25.7.2006 14:49 - Jaja

Dle osobní zkušenosti mi nikdy psycholog nepomohl, tak jak bych očekávala, jde jen o příjemné povídání o tvém problému, pomůže více konzultace s někým kdo má stejné potíže, jelikož ví o čem je řeč a chápe tě.

Mám také spoustu zdrav. potíží a pokud tím nechci zatěžovat rodinu, jelikož oni za mé potíže nemohou, musím se s tím vyrovnat sama a je to těžké, zkus diskusi dle své diagnozy.

Já osobně se jdu třeba projít, nebo se dám do čtení o něčem co mne zajímá atd.

reagovat 27.7.2006 16:16 - Petana

jojo, děkuju za názor. To máš teda pravdu že je to těžké ale za šest let co už tenhle problém mam sem nikdy nevyhledala psychologa nebo tak něco a jak tady píšeš že je to asi zbytečný tak tam ani chodit nebudu. Máš asi pravdu že nejlepší je si popovídat s někým kdo má stejný problém, ale nikoho neznám osobně jen přes diskusi nebo přes icq ale i tak mi to moc pomáhá. I přítel mi pomáhá ale momentálně je v Chorvatsku na 20 dní a nemam si s kym o tom promluvit. Ještě navíc když trávim většinu dne sama. To je potom těžký... Ale i tak dík za rady. A jaké ty máš zdravotní problémy jestli se můžu zeptat?

reagovat 27.7.2006 17:16 - Jaja

Petano,to by bylo na dlouhé psaní, možná někdy příště.Ale mám kamarádku, která trpí kolititidou a to je něco podobného, stres ji hodně zhoršuje její potíže.

Já osobně jsem silný alergik a mám potíže s velkým množství potravin, např. mám i alergii na křen, ananas syrový už dlouho, ale nyní i kompot, alkohol atd.....

Některé potraviny mi způsobují svědění těla,jiné průjmy a tak jsem už přemýšlela zda nemám podobný problém jako moje kamarádka nebo i ty.

Co se týká psychoterapie přes PC, má to i výhodu anonimity.

Většina zdravých přátel nemá tušení, myslí si cosi o hypochondrech apod. a tak zůstává jen to zdravé jadro, nebo člověk u těch ostatních ví o čem může a nemůže debatovat.

Co takhle koničky, máš nějaké, pokud tě zajímají ruční práce zajímavé jsou www.tvorivyamos.cz.snad jsem to napsala správně, pokud ne tak to najdeš na www.dama.cz na hlavní stránce v levo dole.

jelikož mám zdrav. potíže více než 10 let, tak deprese přicházejí, je to mnohdy těžké, ale chce to přijít na jiné myšlenky a hlavně je mnoho těch kteří jsou na tom ještě hůř.

Držím pěsti, aby bylo, lépe.cau

reagovat 2.8.2006 18:44 - Petana

Jojo, díky, já už se s tim nějak poperu... zatim se měj...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.7.2007 15:21 - Honza

Hledám lékaře, který by mi předepsal a prodal některé léky, jedná se zejména o antidepresiva. Můj email je n.pet"centrum.cz

reagovat 5.8.2008 18:41 - milada

Ahojky Petano,mám asi podobný problém jako ty,jen mě ještě nebyla stanovena diagn.této nemoci.Mám ale problémy se střevama už několik let(průjmy ,nadýmání,plnost,záněty konečníku)Byla jsem 2x na koln.,kde nic nenašli,protože se nedostali všude.Zatím mě pořád léčí jen dráždivý tračník a já se pořád trápím,nemůžu chodit ani na návštěvu ani nikam mezi lidi,kde je ticho-mám hrozné zvuky ve střevech a pořád mě to nutí na stolici,ale většinou bez úlevy.K tomu nadýmání,na které jsem zkoušela vše možné...Jestli by se ti chtělo,byla bych ráda za nějakou odpověď,nebo zkušenost.Curii"centrum.cz

reagovat 6.8.2008 12:03 - Liba

Milada- po jídle vyzkoušej Pancreolan forte, je bez předpisu. Hodně pít vodu bez bublinek a taky omezit sladkosti.

reagovat 6.8.2008 12:33 - Liba

Naplánujte si přesně jídlo, které budete pojídat. Vynechte chleba a bílé pečivo, bublinkové vody, sladkosti, kávu a pro začátek i maso. Vařte si brambory, rýži, jezte banán, bílý jogurt a trochu těstovin. Žádné sušenky ani smažené jídlo,. Přidejte si lactobacillus s vláknonou z lékárny. pokud budou výsledky opravdu negativní, stojí za to navštívit psychiatra, aby vás to tak nesužovalo. je to potom začarovaný kruh. Zdravím vás.

reagovat 28.12.2014 20:01 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *