Depo-Provera

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.9.2001 20:47 - Veronika Macháčková

Užívám hormonální antikoncepsi Tri-regol a chtěla bych vyzkoušet injekční antikoncepsi Depo-Provera. Chtěla bych se zeptat, kolik tato antikoncepce přibližně stojí a kde ji v okolí Liberce aplikují. Velmi děkuji :-)

reagovat 20.9.2001 19:12 - Veronika Macháčková

Prosímvás poraďte mi některá, kdo s touto antikoncepsí máte zkušenosti. děkuji

reagovat 30.9.2001 12:04 - Pavlína

Po porodu mi byla vzhledem ke kojení doporučená Depo Provera. Bylo to fajn. Nemusela jsem se ničeho bát, menstruaci jsem neměla. Ale když bylo malýmu 4 měsíce, objevily se mu chloupky na genitáliích, okolo bradavek a trochu více než je obvyklé na miminko na ručičkách a nožičkách. Taže další dávku Provery jsem si už nenechala dát. Byli jsme na endokrinologii a takm doktorka konstatovala, že chloupky se objevily díky abnormální citlivosti malýho na tento preparát. Ty nejdelší už mu teď vypadaly, ale ¨ty menší mu zůstaly. Takže pokud kojíte, dejte si na tuto antikoncepci pozor. Pravděpodobně vám bude Váš gynekolog říkat, že je to nesmysl. Ale jak mi bylo řečeno, nikdo to nikde neslyšel ani neviděl. Ale můj synek je důkazem, že to tak je!!!!!

reagovat 4.10.2001 13:40 - Véna

Tato antikoncepce je mi aplikována skoro 2 roky.Jsem spokojená,je mi dobře a nemám žádné problémy.Je to ovšem zřejmě dost individuální,protože kamarádce nevyhovovala.Měla problémy s menstruací(měla to častěji než předtím)přitom já od první injekce nemenstruuji.Doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem

reagovat 5.10.2001 09:55 - Simča

Tuto antikoncepci jsem brala skoro rok.Bylo to celkem výhodné, protože jsem skoro nemenstruovala.Ale pak se mi začala dělat slabá celulitida a rozbolely mě nohy. Při důkladném vyšetření se zjistilo, že mám rozhozenou hormonální hladinu a problémy s cévami.Už půl roku neberu žádnou antikoncepci, ale hormonální hladinu a cévy si léčím dodnes bylinkami.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.7.2016 18:23 - betka

Ja take mám hrozne zkusenosti s leky , u mě nejhorsi byly bolesti hlavy, migreny a bolesti nohou.Take jsem mela nemocnou pul roku,než jsem se dala do poradku.

reagovat 27.3.2017 22:22 - Eva

A ty bolesti zad mi jdou až...

Ahoj, v červenci 2016 jsem dostala depoproveru a o měsíc později druhou, v tu dobu mi začaly šílené bolesti bederní páteře a střílejí mi do zadečku a nohou, byla jsem u všech možných doktorů a zjišťovala příčinu, od psychosomatiky přes revma atd... až teď jsem si vzpomněla na tu injekci, takže soudím že to bude z ní, je takřka duben 2017 a bolesti mne dále sužují a jinou příčinu než depoproveru jsem zatím nenašla

reagovat 6.4.2017 20:54 - Hanka

Já ji užívám 8 let a jsem naprosto spokojena, žádné vedlejší účinky nepocituji, pleť dobrá a s váhou problém také nemám, naopak jim kolik chci a žádné cvičení a i přesto se mi váha drží na 57 kg, docela jsem překvapená, kolik žen je s ní nespokojeno a mají problémy,tak to mám asi štěstí, že mi sedne

reagovat 11.12.2017 12:17 - Bežulka

Moje zkušenosti jsou veskrze...

přesně tak, depo proveru jsem brala 13 let, bude mi 46, takže od svých 33 let a nad míru spokojená, žádné problémy, žádná menstruace, klídek a pohoda, mám 3 děti, takže žádné další jsem nechtěla a provera mi vyhovovala daleko více než tabletky, nebo tělísko, podotýkám, že jsem oboje opravdu vyzkoušela. Nyní mi jí lékařka odmítla již píchat, mám odvápnění kostí a vzhledem k věku hrozí osteoporóza, ale pro mě otěhotnění, nebo to, že bych to měla po 13ti letech znovu dostat, daleko větší tragédie než to odvápnění kostí. Takže za mě depo provera naprosto super.

reagovat 12.1.2018 23:40 - Martina

Dobrý den,
Obracim se na vás s prosbou o radu, názor na celou situaci ohledně nepravidleného krvácení. Kvůli nesnesitelným bolestem v období menstruace, jsem navštívila svého gynekologa. (Bolesti v podbřišku, vystřelující ke konečníku , tak že jsem nemohla dojít na toaletu nebo si sednout.) pan doktor zjistil po UZ děložního čipku v děložní stěně vodnatou cystu 2x2 cm. Domluvili jsme se na vyzkoušení hormonalní léčby Depo provera. První 2 Aplikace depo provera jsem měla V srpnu ,Nasledně 6 týdnů bez menstruace, pak jsem onemocněla střevní virozou, která trvala asi 12 dní a od té doby špiním , krvacím v kuse doposud. U lekaře jsem byla začatkem listopadu, dostala jsem dalsí injekci depo provery s tím, že by se cyklus měl upravit. Nestalo se tak. Týden co týden to vypadalo, že snad cyklus končí (usoudila jsem z hnědého špinění, které většinou mám, když se menstruační krvácení blíží ke konci)..bohužel špinění trvalo 2 dny, pak opět čistá krev 4 dny - stále dokola, jakoby se mi organizmus zblaznil.. včera večer jsem začala zase silněji krvácet, do toho se přidaly i bolesti v podbřišku vystřelujíci ke konečníku.k lekaři jsem objednaná v týdnu. Už jsem opravdu krajně zoufalá. Děkuji za odpověď, zda- li jste se někdy s takovým připadem setkali.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *