Denní Stacionář

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.6.2006 16:45 - Marika

Dobry den, chtela jsem se optatazda mate zkusenosti se stacinoarem v Bohnicich. Jak probiha, zda Vam pomohl od ruznych psychickych potizich? a jak to je doopravdy s lekem Neurol? mam uzivatNEUROL 1-2 denne 0,25 mg a k tomu denne 1 tbl. AD ASENTRA.Mam Panickou poruchu a lecbu jsem odkladala 2 roky:-(( ale nemuz uz fungovat. Dekuju za odpovedi

reagovat 29.6.2006 11:26 - Karin

Mariko, mám s denním stacionářem v Bohnicích ty nejlepší zkušenosti a moc mě tam pomohli. Čekala jsem půl roku, než jsem se tam dostala, je o něj velký zájem, ale to čekání stálo za to. Docházela jsem do pav.19 k doc. Praškovi. Naučila jsem se tam spoustu nových věcí, který mi pomohly - kognitivní terapie, asertivita, řízené dýchání, dramaterapie...Kromě toho jsem se tam seznámila se zajímavými lidmi a jejich problémy. Nedá se říct, že by stacionář u všech lidí úplně vyřešil jejich problémy, ale nastartoval u nás změnu a naučil nás jak máme sami dál postupovat, jsou to zkušenosti, které člověk musí zažít a nenahradí to čtení odborné literatury. Problémy ve skupině byly různorodé - úzkosti, sebepoškozování, deprese, agorafobie, sociální fobie, obsedantně kompulzivní neuróza, problémy ve vztazích.

Měla jsem radost, když jsem viděla jak lidi kolem mě dělají pokroky a zároveň mě to nesmírně motivovalo. Dva roky jsem se bránila jít na terapii, bála jsem se toho prostředí, nových lidí, co mě tam čeká.....a teď jsem strašně ráda, že jsem tam byla.

reagovat 29.6.2006 15:12 - Lenka

Plně souhlasím s Karin, mám na tento stacionář úplně stejný názor, vřele doporučujimně tam moc pomohla. L.

reagovat 4.7.2006 03:40 - Daniela

Ahoj lidi, mam takový problém a potřebovala bych poradit..Chodím na denní stacionář, ale jaksi se mi podařilo se asi zamilovat do kolegy ze skupiny...a nevím co s tím. Mluvit nebo mlčet...?

reagovat 4.7.2006 20:27 - E

To záleží na tobě, můžeš to použít při zpětné vazbě :o)) Asi bych také nevěděla, co dělat. Třeba se to nějak vyvrbí a pak napiš, jak to dopadlo :o)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.7.2009 08:13 - Marti

Minulý rok jsem byla ve stacíku v Esetu pomohlo mi to ale je to individuální a musím pořád na sobě pracovat doporučuji! :-)

reagovat 5.6.2010 12:25 - Eva Rajmová

Ahoj lidi z mých vlastních zkušeností denní stacionář není žádný zázrak. Trpím silně obsedantně kompulzivní diagnozu a denní stacionář mi pomohl na získání nových lidí a na zvedání sebevědomí atd. a trošku s mou nemocí,ale bohužel musím říct že ten návrat ze stacionáře do normálního života byl dost krutý. Začlo silné sebepoškozování až chutě k sebevraždám. Možná pro sociální fobie apod. je to dobré, ale co se týče těch závažnějších asi bych si to dobře promyslela jestli tam jít nebo ne.

reagovat 2.11.2010 16:11 - Pampeliška

Nastupuji do denního stacionáře s úzkostnou poruchou, PPP, depresí, sebepoškozováním, nadužíváním léků...prostě všechno neurotické co může být. Hrozně se tam těším, že budu mít čas sama na sebe.

reagovat 27.1.2016 14:08 - Isabela

Ahoj lidi z mých vlastních...

Aha, "závažnější" než sociální fobie. To jste mě rozesmála. Vy ji máte? Že takto hezky rozhodujete, co je méně a více závažné?

reagovat 27.1.2016 18:21 - saba

Jedině Kroměříž odd. 18B - tam mají zkušenosti.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *