denní snění

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.10.2007 22:21 - P.

Zdravím, jestli někdo také často podléháte dennímu snění, popište to! Já jsem až takovej snílek, že stávím denně několik hodin fantazírováním, představuji si, že jsem někdo jiný, úspěšný, slavný, bohatý. Povídám si z různými lidmi, které má rád a zrovna nejsou nablízku. Prožívám příběhy... je to krása, ale někdy je problém v tom, že se nedokážu soustředit na práci u PC, ponořím se do snů a jsem třeba hodinu "jinde". Člověk se potom snadno dostane do problémů, nestíhá termíny atd. Samozřejmě rozeznávám realitu a sny, takže nějakej úlet to není, jen fantazie. Někdy si říkám, že víc vzrušení v životě prožiju ve fantazii, než ve skutečnosti. Je na tom někdo podobně? A máte s tím někdy problémy?

reagovat 28.10.2007 22:44 - Kamilos

Hm, no tak si predstavuj, dal. A ono to mozna funguje. Asi na tom neco je. Kdyz myslis tou dobrou energii. Dnesni doba je o tom , ze kazdy cumi jen do pc a pak se mu honi ruzne myslenky. Ja mam doma tv tak asi jako vsichni. Ale ani nemam cas nekdy se na ni mrknout. No dnesni uspechanan doba.

reagovat 28.10.2007 23:22 - i

Také prožívám denní snění. Někdy něco uvidím nebo prožiju a chci aby to pokračovalo určitým způsobem. Situaci si pak rozebírám a představuji si ji podle svého scénaře. Jednou se mi ale stalo, že jsem si něco vysnila. Po asi 10 letech jsem byla tak zblblá a myslela si , že se to opravdu stalo až mi zatrnulo, když jsem si to uvědomila.Raději s tím opatrně. Mozek je zrádný a sugescí si můžem pěkně zavařit.

reagovat 29.10.2007 16:14 - pítrs

Přesně takovému snění podléhám také. Také představuji si teda sám sebe (ne jako někdo jiný) jak prožívám ten život tak jak bych chtěl. Třeba, že mám zajímavou práci, bavím se s hezkými ženami atd. Někdy ale mně to chytí třeba při reálném rozhovoru z někým, nebo při dívání se na TV a pak nevím vůbec o co jde, protože jsem to prosnil. Neví jak je to škodlivé, ale jde to těžko ovládnout.Asi je to tím, že člověkovi nevyšel ten život dle jeho představ.

reagovat 29.10.2007 17:14 - věra

taky prožívám denní snění,a pravda někdy se tak zasnim ve dne že vůbec nevnímám okolní svět a jsem tak říkajíc mimo ale nedokážu se potom pořádně soustředit na pořádný věci.sním o tom že jsem někdo jiný a mám skvělou práci skvělýho přítele,spustu kamarádů a daří se mi a jsem štastná,prožívám tam věci který normálně neprožiju..a je pravda že mě to baví snít a je to krásný,nemyslím si že by to bylo nějak závadný či škodliví,spíš jak řekl pítrs že to bude tím že si tím vinhrazujem něco co nám nevichází ve skutečným životě.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.5.2015 21:34 - Každý

se někdy nad něčím zamyslíme a třeba,pokud nás nezajímá,co ten druhý povídá,tak ho tolik nevnímáme.Netuším,jestli je to na psychologa,no,pokud několikrát za den,tak možná ano.Hlavně,že sis toho vědomá.

reagovat 31.12.2015 22:28 - PF 2016!

...všem introvertním snílkům, i těm ostatním...)))

reagovat 22.1.2016 23:19 - Karolina

Ahoj,
musím říct, že se...

prosím, napiš jak jsi dopadla u psychologa. Já svoje denní snění miluju a sním když už je toho na mě moc asi proto abych se už úplně nezbláznila. Nicméně časem si uvědomím, že to co prožívám jsou jen sny! a mám depku zpátky a možná ještě větší. K psychologovi bych běžela okamžitě klidně teď hned, ale žiju v Anglii a tady psycholog ... mraky peněz a ani nevím jestli je na to moje anglina dostačující. Písni alespoň něco málo. Díky :)

reagovat 23.1.2016 22:39 - Jíra

Karolinko, taky by mě moc zajímalo jak dopadla Nicol u psychologa. Ale už je to přece jenom třičtvrtě roku a kdoví, zda sem ještě Nicol chodí...:-(

reagovat 15.12.2017 13:05 - kilo

to co sezde popisuje se nazýva maladaptivní snění v češtině o tom nenajdete téměř žádný článek je potřeba hledat v angličtině(maladaptive daydreaming) a přeložit si to...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *