Denní sanatorium Horní Palata

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2006 08:00 - Noris20

Ahoj, před časem jsem absolvovala léčbu v denním stacionáři na Palatě a zajímaly by mě zkušenosti jiných pacientů, co se týče samotného průběhu stacionáře i efektu, který to mělo na váš běžný život po ukončení....Chce se někdo podělit o zážitky?

reagovat 27.7.2006 21:58 - S.

Rada bych naopak neco o tom slysela od tebe, protoze o tom uvazuji. Uvitam, kdyz mi sem neco napises.

reagovat 28.7.2006 12:20 - Noris20

No já můžu pouze chválit a doporučovat...Proto jsem chtěla slyšet i jiné názory od lidí. Pro mě to bylo smysluplně prožitých sedm týdnů, potkala jsem tam partu skvělých lidí a uvědomila jsem si o sobě tolik věcí, že by mi to žádná individuální léčba neumožnila. Program se skládá z cvičení a skupiny dopoledne a odpoledne relaxace, ergoterapie dramaterapie nebo neverbální techniky. Terapeuti jsou příjemní, takže každopádně není čeho se bát...Klidně do toho jdi.

reagovat 14.8.2006 11:29 - Malgrat

Ahoj já jsem také absolvovala léčbu a žádné zlepšení v pracovním životě nepociťuji hlavně mohu doporučit nedávat žádná tel.čísla lidem ve skupině po skončení jsme si je dali a výsledek je katastrofální pořád někdo píše a pitvá věci po sms.Po konzultaci s lékařem mi bylo řečeno,že jsme byly infor.ne žádné telefony.

reagovat 15.8.2006 08:02 - K

Mám podobnou zkušenost s telefony,pokud se týká

zlepšení nic moc

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.10.2014 16:34 - kopretinka

Stacionář na Palatě jsem...

Ahoj,

mám doporučeno tam jít, stresy v práci, nepříjemný vyhazov bez odůvodnění, psychicky jsem se složila. Jelikož jsem pochopila, že je to v podstatě na celý den, je tam zajištěna strava? Pokud ano, je možné se s nimi dohodnout na "alterantivě"? Jsem veganka a nejím nic živočišného. Předem moc děkuji za odpověď.

reagovat 22.10.2014 19:36 - ahoj

Ahoj, ne na stacionářích není zajištěna ani strava, ani léky.

reagovat 22.10.2014 20:29 - to ahoj a kopretinka

To není pravda, na některých stacionářích, třeba v Esetu se vaří, je to naopak součást terapeutického programu a společně se tam jí a myslím, že i ve Fokusu, ale nebyl problém vařit i pro vegetariány, lidi s intolerancí laktózy, ..., ale zrovna na Palatu si nosí každý svoje jídlo sám, tam se nevaří.

reagovat 6.1.2015 12:44 - p

Před dlouhou dobou jsem psala příspěvek do této diskuse. Jen bych chtěla upozornit na několik věcí.Měli by jsme si uvědomit, že naše problémy trvaly delší dobu a stacionář na Palatě trvá jen 6 týdnů.Pak bych chtěla upozornit na problematiku psychosomatického onemocnění.Ne vždy je to správná diagnoza.Já jsem se přes rok léčila se silnými bolestmi kloubů, kdy byly předepisovány lékařem léky proti bolestem a krevní testy na revmatologické onemocnění. Jiné testy provedeny nebyly a závěr zněl záhadná pacientka. Teprve po roce, kdy jsem toho měla dost, byl proveden test na borelii, která byla pozitivní, dostala jsem antibiotika. Podobný případ nastal u mé kamarádky, kterou silně bolela delší dobu hlava, byla poslána k psychologovi, jiná vyšetření provedena nebyla. Teprve přes známého se dostala do Prahy na vyšetření- mag. rezonance se závěrem nezhoubného nádoru na mozku. Hrozilo ochrnutí, proto provedena operace, naštěstí s dobrým koncem.Proto raději otravujte své praktické lékaře, ať se vyloučí i jiné zdravotní příčiny.Teprve potom je možné přemýšlet o tom, že problém může být i v psychice.Přeji vám všem hezký nový rok 2015.P

reagovat 12.1.2016 17:09 - KKKKlara

Je stacionář hrazen pojišťovnou? Mám doporučení od psychiatričky. No a pak zda nabízí i kratší než celodenní terapie. Díky!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *