Děložní myomy - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.2.2007 07:17 - Anna Dzurejová

Dobrý den.Je mi 36 let a mám na děloze dva myomy, které mi dělají zatím psychické starosti. Nemám ještě deti, a tak bych se ráda těch myomů zbavila. Chodím k lékaři zatím jen na půlroční kontroly USG dělohy a měření myomů. Zdá se mi to málo. Když se občas zeptám na odebrání, nebo jestli se můžu pokoušet o tehotenství, dostane se mi odpoveď, že na operaci to ješte není a tehotenství není problém. Popravde mě takové odpovědi neuspokojují. Nechce se mi věřit, že můžu otěhotnět a nemít při tom problémy s myomy. Četla sem, že při myomech je i problém vůbec otehotnět. Ráda bych slyšela názor jiných lékařů na můj problém.Za odpovědi úpřimne děkuju.

reagovat 9.2.2007 08:58 - Vera

Lékař musí vědět víc o myomech, aby ti poskytl názor, takže tady asi není to pravé místo. Já můžu přispět pouze svou zkušeností. Ležela jsem v nemocnici s pacientkou, která i přes nepříznivou dg. (velký myom v děloze) udržovala těhotenství. Mně před 8 lety dělohu vyoperovali, naštěstí jsem již dítě měla. Ale i tak, jeden lékař mne odrazoval s tím, že to, co způsobuje myom, se pak může manifestovat jinde. Asi měl pravdu, dnes už nemám také jeden prs. Přeji ti dobré rozhodnutí.

reagovat 10.2.2007 15:28 - Anna Dzurejová

Ahoj Vero. Dík za tvůj názor. S mým lékařem si moc v tomhle nerozumím. Nechce si se mnou o tom povídat. Hledám lékaře, který by mi o tom řekl víc. Děkuju a hezký den.

reagovat 10.2.2007 17:34 - ostruzina

nevím odkud jsi, ale v nemocnici na Kladně operují myomy všemi možnými způsoby, mají i speciální www stránky o léčbě myomů, určitě by Ti lépe zodpověděli Tvé dotazy, nežli Tvůj doktor

reagovat 14.2.2007 23:13 - Lída

I já se připojuji s Kladnem.Měla jsem myom 8cm....byl mi úspěšně vyoperován a po roce jsem otěhotněla.Te´d mám doma 4 měsíční mimi...dělohu jsem nechtěla dát pryč a myslím,že jsem udělala dobře....L

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.1.2018 08:02 - Jana

Jen informovanost Vám zaručí diskuzi s lékaři, jinak jste bohužel vyřízené. Oni mají znají jen pravěké metody na ostranění dělohy a po 40 letech jen jedinou léčbu??, a to vyřezávání ženských orgánů snad u všech gynekol. problémů.
The Uterus: A Necessary Loss? Part 1 of 2 - J Stensrude Writer
Pozor, udělejte vše možné, najděte si v angl. jazyce ,následkem HY - zvýšené riziko rakoviny plic, štítné žlázy, moč. měchýře, střev a konečníku.
Tyto vědecké výzkumy najdete na internetu v angl. jazyce. Studujte, studujte a vyhněte se problémům.

reagovat 25.1.2018 18:08 - Janka

Pro Simču,
piji octík s kurkumou již 2. měsíc, možná děložka trošku menší, ale přesně nevím, kontrola až za 4 měsíce. Pití octa má i jiné důsledky- nejsem tolik unavená, čistá pleť, svěží mysl, opravdu je to znát.
Ten léčitel říkal, že myomy se mají začít zmenšovat až po 1 měsíci. Uvidím, jak za ty 4 měsíce bude UZ a napíši to sem. K tomu ještě, už to ,,lítá po netu" tabletku denně česnek. dražé a tabletku vit.D.
K tomu sem ještě někdo psal- pít zelený čaj, piji ho stále :). K tomu dieta- nejíst moc kuřecí, všechny živočišné bílkoviny mají v sobě růst. hormony- růst nádorů, jak jimi zvířata krmí.
Hysterektomii jsem odmítla, fujtajbl, nenechám se kastrovat, nemám na to žaludek :)
Simče přeji hodně zdraví, mám jen o málo menší myom a nedělá potíže, takže jen řešit, aby se trošku zmenšil :)
Jinak mi kámoška říká- to bude v pohodě- myomy nejsou nemoc :) A má pravdu- neumírám :D
Chce to čas a Vám všem tady hodně štěstí :) a dám vědět.

reagovat 3.2.2018 18:01 - Iva

Zkopírováno také z Doktorky.cz
Integrativní intervence:
Zelený čaj a EGCG: Bylo zjištěno, že epigallocatechin galát (EGCG), polyfenol nacházející se v zeleném čaji, významně snižuje objem a symptomy fibroidů.
Vitamin D: U žen s nižšími hladinami vitamínu D v séru se pravděpodobněji vyskytují děložní fibroidy.
Curcumin: Ukázalo se, že kurkumin inhibuje růst fibroidních buněk.
Cimicifuga racemosa (Black Cohosh) Extrakt: Černá cohosh pomáhá snižovat velikost fibroidů u žen s menopauzálními symptomy a fibroidy.
reagovat
31.12.2017 13:26 - Jana
hysterectomylies.blogspot.com
reagovat
14.1.2018 08:02 - Jana
Jen informovanost Vám zaručí diskuzi s lékaři, jinak jste bohužel vyřízené. Oni mají znají jen pravěké metody na ostranění dělohy a po 40 letech jen jedinou léčbu??, a to vyřezávání ženských orgánů snad u všech gynekol. problémů.
The Uterus: A Necessary Loss? Part 1 of 2 - J Stensrude Writer
Pozor, udělejte vše možné, najděte si v angl. jazyce ,následkem HY - zvýšené riziko rakoviny plic, štítné žlázy, moč. měchýře, střev a konečníku.
Tyto vědecké výzkumy najdete na internetu v angl. jazyce. Studujte, studujte a vyhněte se problémům.

reagovat 10.2.2018 08:30 - Ivet

Naopak, děloha není jednorázový orgán, je potřebná po celý život. Vytvářejí se v nich prostaglandiny a prostacykliny, látky potřebné pro život. Někde jsem to našla na internetu. Kdyžtak vyhledejte.
Pokud jsou vaječníky ponechány, začínají fungovat jen na 50% , protože cévní zásobení s dělohou je přerušeno a do 2 let let 1/4 žen selžou úplně.
Při odebrání dělohy hrozí vyšší riziko ostatních rakovin z důvodu absence estrogenu. Všechny orgány jsou mezi sebou,,provázané".A kdo chce umělý estrogen? Tělo není složeno ze součástek a každý orgán má svoji funkci.
Kdy už nás ti mudři přestanou krmit těmi svými lživými kecy!!!!! A to si je platíme!!!!

reagovat 7.3.2018 17:01 - Maja

Lékař gynekolog je Vám v řešení myomů na nic, zná jen lék Esmya se spoustou vedl. účinků anebo pak zná jen drastické metody, znáte je. Ale řekne Vám třeba toto?
https://www.youtube.com/watch?v=fuSWgUZbS0c

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *