Děložní myomy - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.2.2007 07:17 - Anna Dzurejová

Dobrý den.Je mi 36 let a mám na děloze dva myomy, které mi dělají zatím psychické starosti. Nemám ještě deti, a tak bych se ráda těch myomů zbavila. Chodím k lékaři zatím jen na půlroční kontroly USG dělohy a měření myomů. Zdá se mi to málo. Když se občas zeptám na odebrání, nebo jestli se můžu pokoušet o tehotenství, dostane se mi odpoveď, že na operaci to ješte není a tehotenství není problém. Popravde mě takové odpovědi neuspokojují. Nechce se mi věřit, že můžu otěhotnět a nemít při tom problémy s myomy. Četla sem, že při myomech je i problém vůbec otehotnět. Ráda bych slyšela názor jiných lékařů na můj problém.Za odpovědi úpřimne děkuju.

reagovat 9.2.2007 08:58 - Vera

Lékař musí vědět víc o myomech, aby ti poskytl názor, takže tady asi není to pravé místo. Já můžu přispět pouze svou zkušeností. Ležela jsem v nemocnici s pacientkou, která i přes nepříznivou dg. (velký myom v děloze) udržovala těhotenství. Mně před 8 lety dělohu vyoperovali, naštěstí jsem již dítě měla. Ale i tak, jeden lékař mne odrazoval s tím, že to, co způsobuje myom, se pak může manifestovat jinde. Asi měl pravdu, dnes už nemám také jeden prs. Přeji ti dobré rozhodnutí.

reagovat 10.2.2007 15:28 - Anna Dzurejová

Ahoj Vero. Dík za tvůj názor. S mým lékařem si moc v tomhle nerozumím. Nechce si se mnou o tom povídat. Hledám lékaře, který by mi o tom řekl víc. Děkuju a hezký den.

reagovat 10.2.2007 17:34 - ostruzina

nevím odkud jsi, ale v nemocnici na Kladně operují myomy všemi možnými způsoby, mají i speciální www stránky o léčbě myomů, určitě by Ti lépe zodpověděli Tvé dotazy, nežli Tvůj doktor

reagovat 14.2.2007 23:13 - Lída

I já se připojuji s Kladnem.Měla jsem myom 8cm....byl mi úspěšně vyoperován a po roce jsem otěhotněla.Te´d mám doma 4 měsíční mimi...dělohu jsem nechtěla dát pryč a myslím,že jsem udělala dobře....L

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.11.2017 18:54 - Janka

Ahoj, mám také myomy a velké. Hysterektomii odmítám, ale doktoři na mě tlačili už když jsem měla pouze 1 4,5cm myom a chtěli mi vzít vše ženské ve 35 letech!!! Myomy jsou nezhoubné a ačkoliv je mám nyní velké, problémy mi nedělají a žiji s nimi v symbioze celkem pohodový život. Studuji i zahr. literaturu, vygooglujte si ,,Hers hysterectomy", je to nadace, abyste si samy uvědomily, že jste ženy a nechtěly se nechat kastrovat.
Možná máte jiný názor, ale já se plně ztotožňuji s tímto. Následky HY jsou opravdu hrůzné a odporné, lékaři Vám o nich neřeknou.
Podle Mayo clinic ženy po odstranění dělohy mají ženy s HY o 140% také nárůst Alzheimerovy choroby. I toto se dá vygooglit.
Jeden léčitel ze zahraničí doporučuje vypít každé ráno a večer 2 lžíce jabl. octa do vody , k tomu 1 lžička denně kurkumy. Myomy a i ostatní nemoci vznikají z kys. prostředí - cukroví, káva, stres,...,
a toto tělo neutralizuje. Prý by se to měsíci mělo začít lepšit, uvidím. Zkouším to již druhý týden.
Přeji každému hodně zdraví a zatočte s myomy :)))

reagovat 10.11.2017 23:22 - Moura283@deznam.cz

Měla jsem 5 cm myom,chtěli...

Dobrý den, mohu vas poprosit ó směs bylinek na myom. Díky ivana

reagovat 13.11.2017 08:33 - Lucka

Pro Ivanu - Ahoj, na ultrazvuku mi našli v děloze myom o velikosti 5 cm. Zatím ho budou jenom sledovat, ale sama jsem si začala vařit směs bylinek žebříček + kontryhel + maliník + kopřiva.

reagovat 13.11.2017 10:33 - Oprava

Pro Ivanu - Ahoj, na...

Řebříček

reagovat 13.11.2017 12:21 - Lucka

Dík za opravu

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *