CO DĚLAT, KDYŽ ZBABĚLE PŘESTAL KOMUNIKOVAT?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.7.2005 22:11 - Julie

Poradťe mi, prosím, co dělat v situaci, kdy se k vám někdo zachová strašlivě nefér a vy chcete zůstat nad věcí, ale mrzí vás to a nechcete si nespravedlnost a takové jednání nechat líbit.. Konkrétně. Chodila jsem s Tomem 3 měsíce. Nebyla to bůhvíjak velká láska, ale rádi jsme se měli, rozuměli jsme si, jako chlap se mi strašně líbil, i já jemu jako ženská a bylo nám spolu oběma dobře. Nedávno jsem se Tomovi svěřila se svým dávným docela bezvýznamným pubertálním traumatem. Teď je mi 32 a po těch letech jsem na to vzpomínala s lehkým úsměvem, jak je to mládí blbé. Dneska už absolutně nemám tento problém. Jenže, jinak inteligentní, 36-letý Tom, k mému naprostému úžasu to nepochopil, udělal z komára velblouda a zcela nelogicky zbaběle se v tom začal šťourat. Nic ale nevyšťoural, protože nebylo co vyšťourat. Nakonec toho teda nechal a po zbytek dne jsme si plánovali, co budem dělat příští týden,kam pojedem, kam půjdem, atd, atd. Usínali jsme, jako vždycky, v horoucím objetí, a všechno se zdálo být v naprostém pořádku. Druhý den jsme normálně šli do práce, domluvili jsme se na další den, že se chceme vidět...a...a neviděli! Dohoda byla, že Tom zavolá, hned jak se mu to bude hodit, má teď opravdu hodně práce. Vím, že práci měl a nechtěla jsem ho rušit, ale když nezavolal tři dny a nereagoval na smsky, to už mi bylo divný. Následující mé telefonáty mi nebral nebo dokonce položil, na smsky odpověď žádná. Další den volám jeho staré dobré kamarádce, jestli je Tom v pořádku. Odpověděla, že ho viděla včera a byl naprosto v pořádku a že má akorát moc práce. Asi 10 minut poté mi volá starostlivý Tom, jestli prý jsem v pořádku a že prý má moc práce, ale koncem týdne prý by mě velice rád viděl. Ten týden jsem tomu ještě věřila, protože tak ostrý zlom a náhlý obrat kvůli pitomosti, jako byl ten dávno minulý pubertální problém, nic jiného to být nemohlo, mi připadal prostě nemožný, postavený na hlavu. Ale samozřejmě, že se už neozval. Jenže, navštěvujeme stejná místa, takže se občas vídáme. Když jsme se potkali minulý týden, neboli asi měsíc po tom posledním telefonátu, zbaběle dělal jako by vůbec nic mezi náma nikdy nebylo. Normálně mě pozdravil, jakoby nic a šel pryč. Říkám si, že si přece tohle nenechám líbit, jenže nevím, co dělat. Co mu říct? Že je darebák, ubožák, že mě zklamal? - to nemá cenu. Žádat o vysvětlení, když očividně nic vysvětlovat nechce a nebude? Zatím mi připadá nejdůstojnější a nejlepší to, co dělám, a sice, že nedělám vůbec nic, hraju jeho hru. Přitom bych mu nejradši vrazila pár facek, vylila polívku na hlavu a nakopala zadek. Jenže nechci dělat tyhle scény, mám pocit, že tím si člověk moc nepomůže. Co vlastně teď chci? Chci ho zpátky? To teda těžko říct, po tomhle, i když se mi přesto po něm stýská. Určitě chci vysvětlení, omluvu, aby se přestal ke mně chovat bezohledně, zbaběle, hnusně. Ale jak to udělat? Zná někdo fígl? Poradí někdo? Dík, Julie

reagovat 11.7.2005 22:24 - Tom

Ahoj Julie, není mi sice 36, ale provedl jsem něco podobnýho osůbce, na který mi moc záleželo. V tuhle chvíli je jedno proč, prostě jsem to udělal. Chtěl bych to vrátit, ale nejde to. A moc, strašlivě moc mě to bolí. Co máš dělat? Najdi si jinýho (třeba jen kamarádna, pro něj na oko). Uvidíš pak, co dotyčný Tom udělá.

reagovat 11.7.2005 22:44 - Táňa

Julie,nedělej nic.Je to zbabělec a slaboch,nejspíš tě nechce,asi má někoho jinýho.Nemá na to,aby to čestně s tebou ukončil,to chlapi dělají.Zapomeň na něj,nemá vychování.Dělej,že je pro tebe vzduch,ona mu to jiná za tebe určitě vrátí.

reagovat 11.7.2005 23:01 - Julie

Dík, Tome
a moc přeju, aby se Tvé dušičce časem přece jen ulevilo. Stejně je zvláštní, že podle tohoto modelu se chováte vždycky jenom vy, chlapi, aspoň pokud vím, a vždycky jenom vůči nám, ženským, a nám je to potom líto. To bude nějakej nepříjemnej zákon přírody.

reagovat 11.7.2005 23:04 - Blaženka

Můžu říct, že se mi také něco podobného přihodilo, ale bylo mi 17 a přiteli 18, byli jsme spolu 5 měsíců a ze dne na den se neozval. Občas jsme se vídali na chatě, ale přesně hrál hru jako Tom, jako bychom byli pouze přátelé a nikdy nic víc. Hrála jsem ji také, ikdyž mě to moc mrzelo ale nechtěla jsem dělat dolejzačku. Nakonec přišel on zpět, ale na to už já nereagovala. Takže být tebou nech ho plavat, pokud bude chtít tak připlave, ale pokud ho snad rozhodil puberťácký úlet tak to teda nevím nevím. Hodně štěstí

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.8.2017 11:04 - jitřenka

Také se mi to čerstvě...

Já vám rozumím.Vlozit důvěru srdce i tělo člověku někomu kde se plně odevzdate je to nejvíce nebezpečné a tak bezbranné.To je láska která umí milovat ,ale co neumíme pokud nepoužíváme i jiné vlastnosti ,jako ostražitost ,rozum , rozlišovací schopnost pak musíme nést jen to co jsme si každý do života přinesli.Laska není jen o srdci ,ale i rozumu.Mnohe přehlížíme .No učíme .....z vlastních chyb i z chyb druhých to je život ...A kdo říká ,že tu to bude pohádkou? Jen cvok.Lide už nemaj zásady a ani odpovědnost k sobě.Ldstvo se žene do zkázy jen proto ,že se zde neuznávají hodnoty Rodiny!Lidé jsou k sobě nezodpovědní berou se a pak Rozvádí ničí to celou však společnost potvrzuje se to celou historii lidstva.

reagovat 2.8.2017 12:03 - Ale

jistě to nebylo ze dne na den.Sedm let je sedm let a to je dlouhá doba,kdy toho druhého dobře poznáme.Jinak ale život tím nekončí,příště už budete moudřejší,než si někoho zase pustíte do svého života.

reagovat 2.8.2017 12:40 - Než někomu

jistě to nebylo ze dne na...

zase zničíte život? :-)

reagovat 2.8.2017 13:29 - Tak,

zase zničíte život? :-)

tak.

reagovat 2.8.2017 16:26 - to

Také se mi to čerstvě...

není zbabělost, to je obrana. Nikdo nejsme splachovací a nevydržíme jakékoliv zacházení. Hledej chybu v sobě, ne ve druhých.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *