Dehydratace při cestování v českých autobusech

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.6.2011 17:57 - wendy

Všimli jste si? Na dálkových autobusech různých dopravních společností se objevilo na dveřích na nálepkách zákaz jídla i pití během cesty, dnes jsem jela z Prahy do krkonoš a řidič zakázal pít i obyčejnou vodu a minerálky, přitom neotevřel střešní větrání a nešla ani malá okýnka otevřít,mám léky při kterých je větší žízeň a seřval mě,že nesmím minerálku pít a pokud jsem nemocná nemám co dělat v přepravě, upozornění, že má sedadla pro nemocné ho nezajímala, navíc jsme jela jako obvykle od specialisty a pít mám nařízeno a hodně,jinak kolabuju.A nejsem sama, takových je nás víc. Co je to za nesmysl od společností? řidiči jsou líní uklízet?chápu že bouchající plechovky, protřepané coly a zmrzliny čokoládou upatlané děti, do dopravy nepatří,ale obyčejná bezbulinková minerálka? a nařízení dát si malý baťůžek dolů, abych nepila cestou?po straně byla zmíněná minerálka, to je snad nesmyslné? navíc v nevětraném utemovaném buse je to proti zdraví a lidskému rozumu ne? bus jede 2 a půl hodiny a po slunku v době ,kdy jsem jela já.

reagovat 21.6.2011 18:18 - ...

kup si auto

reagovat 21.6.2011 18:21 - V.

Řidič se při jízdě věnuje řízení a sledování silničního provozu, to má ještě čas koukat po cestujících, co kdo dělá nebo nedělá? Jestli jo, tak bych mu řekla, ať se rači stará o volant a kouká na cestu.

reagovat 21.6.2011 18:23 - ( . ) \

V., použij mozek. To co autorka tématu vypráví se evidentně stalo před jízdou.

reagovat 21.6.2011 18:24 - Bára

Řekla bych, že je to porušování základních lidských práv - nemoci se napít vody, tak to mi přijde opravdu trestuhodné. Zákaz alkoholu, limonád a pod. bych dovedla pochopit - při rozlití je vše oblemtané, ale čistá voda nemůže ničemu uškodit a je plno lidí, co pít musí - navíc se může všelicos přihodit a být ve vedru delší dobu může způsobit lidem vážné zdravotní potíže, které nevím, jak by čidič řešil a následně autobusová společnost soudní spory. Vodu by mi teda nikdo nevzal, to bych klidně dělala scénu- ať si řidič zavolá policii. Lidi by měli držet při sobě a ne radit blbosti typu kup si auto - když ti bude špatně a budeš muset jet k lékaři, tak těžko pojedeš autem. A když budou lidijako ovce souhlasit s takovýma nařízeníma, tak se nebudou za chvíli moci napít ani v taxíku.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.6.2011 19:57 - wendy

Mrkl jsem se na diskuzi na...

ale znáš andíku, šlápla jsem ti "na kuří oko" a když jsem holkám dala odkaz na chž sem, honem prdelka slepičí musí zase škodit, klasika.
nepřeju nikomu můj zážitek,že jsem nemocná , dotyčný-á ví, a tohle byla jen jedna jízda busem, přeju každému ,aby takové řidiče nepotkal, nebo měl auto a měl kliku,že takto cetsovat jak já nemusí, ani podepsat se neumí, styl psaní je jasný a zásmažka do polívky je dávno
ostatním děkuji

reagovat 25.6.2011 20:45 - wendy

ale znáš andíku, šlápla...

konečně jsem našla obě přepravní spol. ,kde takhle řidiči blbnou a na jejich stránkách tyto info- přepravní podmínky v busech-chybí, jsme požádala o zaslání, vytisknu si je, předpokládám,že stížnost je zbytečná a budu je vozit sebou a v případě dalšího incidentu tohle strčím řidiči pod nos, díky vám všem tím považji diskusi za ukončenou

reagovat 10.11.2014 14:22 - Rubešová Beata

Mrkl jsem se na diskuzi na...

Právě jsem dorazila s dětmi 5 a 9 let stopem....řidič v ŽELEZNÉM Brodě p.Vošvrnda nás ani nepustil nastoupit s pitím s uzavřeným víčkem.Mám se smát nebo plakat!!!!

reagovat 26.10.2015 17:06 - emil

Právě jsem dorazila s...

to je blbost, nevěřím wendy ani vám Beato řidič nemá žádné právo vám zakazovat cestovat s pitím, jezdí lidé s nákupem, jezdí lidé na výlety a kdyby každému kdo má u sebe lahev nedovolil cestovat mohl by jezdit sám, pochopitlbě chápu řidiče když má někdo zmrlinu. tu si může každý sežrat a ji tahat do busu, ale uzavřenou láhev to už je omezování osobní svobody, navíc kdyby se někomu zhoršil zdravotní stav třeba z důvodu že musí zapít léky, může mít veliký problém. já cestuji denně a více než 20 let vozím sebou v batůžku vodu, mám sebou 0,5l lahev, někdy vozím dvě, mám je na umytí ruky, napití, pro léky. mám je v batůžku v mikdy se mě nestalo když si je v buse vyndám a napiji se že by mě někdo cokoliv řekl. Řidič může vyloučit z přepravy kždého kdo je opilý, chová se hlučně, špinavé osoby ale s lahví vody na to právo nemá.

reagovat 26.10.2015 19:49 - Petr

Student Agency na trati Brno-Praha a zpět dokonce NABÍZÍ teplé nápoje (káva, čaj, čokoláda, capucino) v ceně jízdného. Jestliže řidič tvrdí něco jiného, patří mu nakopat do řiti a vyhodit ho z práce.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *