Děditsví

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.2.2006 07:36 - J

Dobrý den, prosím někoho, kdo se v tom vyzná, o zodpovězení následujícího dotazu.
Moje babička vlastní dům, po její smrti by zdědila půlku domu její dcera a půlku její syn. Syn již bohužel nežije, přechází právo na jeho polovinu domu na jeho syna?

Děkuji

reagovat 7.2.2006 09:39 - Šarik

Pro posouzení celé věci je rozhodující jestli se bude dědit ze závěti nebo ze zákona. Pokud ze zákona tak náš právní řád to určuje takto:
(1) V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel, každý z nich stejným dílem.
(2) Nedědí-li některé dítě, nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. Jestliže nedědí ani tyto děti nebo některé z nich, dědí stejným dílem jejich potomci.

reagovat 7.2.2006 10:09 - J

Díky.
Takže teď je nejlepší darovat před smrtí barák dceři. Nevíte, jak se co nejrychleji postupuje? Pozve se asi odhadce, sepíšou se papíry u notáře, zaplatí se darovací daň, ještě něco?

reagovat 7.2.2006 13:24 - Šarik

Pokud barák má být výlučným vlastnictvím dcery a ta nemá již sourozence vlastní nebo nevlastní, kteří by mohli uplatnit požadavek na svůj díl,lze to udělat darováním. Opatřete si výpis z katastru nemovitostí a darovací smlouvu doporučuji nechat sepsat právníkem. Vlastníkem nemovitosti se stáváte až po zanesení do katastru nemovitostí a to chvíli trvá, proto konejte ihned.

reagovat 7.2.2006 13:31 - J

Díky, hned se do toho pustíme. Horší bude ta darovací daň, to jsou pálky.
Díky!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.6.2007 10:48 - Irena

Dobrý den, prosím Vás jestli jste se někdo ocitli v téhle situaci ozvěte se. Mám velice dobrého známého, který svůj dům přepsal na dceru, s tím, že v domě má zajištěné dožití. Ale dcera se k němu chová sprostě, teď má nového přítele, který se tam chová jako doma, Dělají mu jen samé naschvály, nadávají mu sprostě, nedá se tam s něma vydržet. Nyní zažádal o vrácení majetku, má plno důkazů, ale pdajně je to pořád málo. Prosím, jestli máte někdo podobnou zkušenost napište mi na mailovou adresu: subovaIrena"seznam.cz

Děkuji

reagovat 12.11.2008 19:05 - pit

DA SE PREPSAT DUM NA DCERU

reagovat 13.11.2008 10:20 - Marek

Nevim jak to je, mam jmeno po dedovi kdyz matka byla svobodna, deda ma barak na Slovensku a i udajne vkladni knizku pro me, ale tim, ze sem mamu dal k soudu, pry me vyskrtl jako dedice. Je to mozne?

reagovat 11.10.2009 18:37 - Slavina

Dobry den, prosim o radu, nese babicka, ktera nezila se svymi dvema syny, v roce 1932 zemrela a teprve nedavno jsme se dozvedeli, ze mela domek, ktery byl po jeji smrti prodan a dedici nebyli vyrozumeni, je to uz promlcene? Dekuji

reagovat 13.10.2009 20:09 - www.tojesila.cz

vice hledejte na www.tojesila.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *