Dcera veganka

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.4.2004 23:29 - Markéta

Moje dcera je veganka.Je strašně hubená, kosta a kůže.Nenechá se o ničem přesvědčit je jí 22 let, má dost náročné studium a já se bojím,že to nervově neunese.Může někdo přispět radou, zkušeností.? Děkuji.

reagovat 19.6.2004 01:04 - madla

Neměj strach a nebraň se věcem, které neznáš. Navštiv "Country live" (Praha) a nebo podobné speciálky ve větších městech a uvidíš, jak pestře se dá jíst vegansky. Já osobně jsem matkou veganky(6 let), která má ideální postavu(168/57), také studuje VŠ a je naprosto v pohodě. Nelze k tomu přistupovat z hlediska vlastních stravovacích zvyklostí. Já osobně mám slabou vůli na veganství a vegetariánství, ale řekněme si upřímně, ta svíčková ve smetanové omáčce s knedlíkem, kterou pokládáme za normální jídlo, je pěknej hrob na naše zdraví. Schválně zde nehovořím o etických aspektech rostlinné stravy, protože chápu, že se bojíš o děcko. Ale bojíš se blbě, rp. bojíš se neznámého.Zkus být jednou týdně nasyceným veganem a uvidíš

reagovat 14.12.2004 23:23 - Jitka

Madlo, pokud je nekdo kost a kuze, tak o spravne strave lze tezko hovorit. Lekari se zaporne vyjadruji i k vegetarianstvi, natoz pak k veganstvi. Moji kamaradce mimochodem z toho uzasneho stravovani vypadali vlasy a zkazili se ji vsechny zuby. Telo proste nemelo ziviny, tak je to. Jednou jsme proste vsezravci, jsme k tomu uzpusobeni a melo by to tak byt.

reagovat 15.12.2004 01:21 - milos

JITKO, bodejt by se lekari nevyjadrovali o vegetarianstvi zaporne! o))))

Kdyz se lide budou poradne stravovat pak.... "50% lekaru bude NEZAMESTNANYCH"

Je to v uvozovkach proto, jelikoz pred casem jsem otevrel CHAT na Doktorce pod timto nazvem. Jen si nezapomente vse precist.... mozna Vas to bude k necemu take inspirovat :))
-m-

reagovat 15.12.2004 08:50 - Jitka

Milosi, fakt si nemyslim, ze to by byl duvod proc lekari odmitaji vegetarianstvi a veganstvi:-)Na rozdil od laiku vidi hloubeji pod povrch veci, tech medicinskych. Na tvoji diskuzi ale rada mrknu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.7.2012 15:45 - Barimpex

přece každý člověk si může vbrat, co mu chutná a jí to, aby se cítil co nejlépe. Já jsem se rok zajímala o veganskou stravu, nyní ji sma prodávám a jsem nadšená, jak chutně se dá jíst, aniž by si člověk ucpával cévy cholesterolem a musel tvrdě shazovat nadbytečná kila. S veganskou stravou jde opravdu všechno líp. Ráda poradím. Alena

reagovat 3.7.2012 16:44 -

Znám spoustu veganů a vegetariánů, kteří změnou svého jídelníčku dokonce přibrali! Veganská či vegetariánská strava není špatná, jen musí člověk doplnit vitamíny a stopové prvky vhodnou skladbou potravin, nesmí jíst jenom třeba rohlíky a kus papriky k tomu. Ze surovin lze připravit chutné, kvalitní a výživné jídlo, jenom to člověk musí trošku hlídat a případně si o tématu něco nastudovat. Na internetu je i nepřeberné množství dobrých receptů...Veganství (a i vegetariánství) odsuzují jenom lidé, kteří buď o tom nic nevědí a nezkusili, nebo zkusili, ale zničili sami sebe, protože se nestarali o to, jak a co doplnit, jedli jednotvárnou stravu a neuměli kombinovat.

reagovat 29.10.2012 10:38 - veganka 8

Začínajícím veganům, vegetariánům a jejich maminkám doporučuju si projít tyto stránky: http://veganka.cz/ - spousta receptů, http://veganotic.blogspot.cz/ - snad nejlepší vegan kuchařka na netu u nás http://www.vegetarian.cz/ a přečíst knížku: Průvodce začínajícího vegetariána (objektivně psaná knížka, která samozřejmně neopomíjí minerální látky resp. vitamíny, které mohou veganům (příp. vegetariánům) chybět. Problém mnoha mladých začínajících veganů je: 1. neví, že si vegan musí doplňovat vitamín B12 z vitamín. doplňků, mají problémy s jeděním "venku" a nemaj dostatečný zdroj vápníku.

reagovat 30.4.2013 09:41 - Eva

Madlo, pokud je nekdo kost a...

No to je pěknej blábol - už v době, kdy jste toto psala, bylo dávno na světě kladné stanovisko všemožných lékařů )USA, Kanada, VB, dokonce i čeští pediatři), že tato strava (správně rozvržená) je vhodná pro všechna období lidského života.

reagovat 23.2.2017 14:59 - Martina Homolková

Přesně tak, souhlasím s paní Evou.

Bylo provedeno již mnoho studí a všechny tvrdí, že veganská strava je opravdu pestrá. Jen se musí zvolit vhodný jídelníček. Pravděpodobně vaše dcera nedodržuje příjem potřebných živin, které by měla. Zkuste si projít například tento článek a plno dalších na ono webu https://www.svobodavsem.cz/veganska-strava/

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *