Dcera neudělala maturitu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.6.2006 12:56 - Eva

Moje dcera neudělala maturitu ze dvou předmětů.Tvrdí,že měla totální okno a že nebyla schopna vůbec nic říct.Jsme z toho všichni špatní.Máte někdo podobnou zkušenost.Děkuji za reakce.

reagovat 5.6.2006 14:23 - xxcd

Já si myslím, že byste ji spíš měli podpořit tím, že z toho tak špatní nebudete !!! Má přece další pokus, popřípadě bude opakovat ročník ... To si myslím, že jsou malé věci ...

reagovat 5.6.2006 15:11 - Gypsi

Je klidně možné, že jste z té maturity byli špatní již předem. Pokud tomu tak je, potom to její "okno" je pravděpodobně výsledek VAŠEHO důrazu na její maturitu. Buďte rádi, že je zdravá, co chcete víc? Konecně jak již napsal "xxcd", copak je to nějaká tragédie?

Obě dvě moje děti vypadly z VŠ. V důsledku toho se na ní vrátily poučeny o vlastní zodpovědnosti za svůj život a dnes ji již vystudovaly.

Nech to na dceři, je to její život. Podporuj ji co můžeš, nikdy ji však nenuť k něčemu tak, aby z toho byla na nervy. Je to jen ke škodě vás všech.

reagovat 5.6.2006 16:32 - Niki1

Je opravdu možné, že měla totální okno. Na druhou stranu jen vaše dcera ví, kolik času věnovala učení. Asi nemá smysl tuto skutečnost dceři předhazovat, na druhou stranu bych nad tím ani nemávla rukou. Jsou lidé, kteří si z toho vezmou poučení, je to pro ně životní zkušenost, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že pokud maturitu neudělá ani na druhý pokus, je na pracovním trhu v postavení člověka se ZÁKLADNÍM VZDĚLÁNÍM a to není žádný med. Takže můj názor je takový, že by dcera měla od vás cítit podporu a pochopení, ale na druhou stranu bych si s ní na rovinu promluvila, aby si uvědomila co by pro ni znamenalo, kdyby druhý pokus nezvládla. Možná by bylo dobré zkusit i poradit se s odborníkem /jak zvládat trému, stres ... Přesně jak píše Gypsi: nechte to na dceři, je to její život a ona ho bude muset žít. Z mé vlastní zkušenosti vím, že se u maturity přihlíží i k dosavadním studijním výsledkům a že i komise dokáže pochopit pokud má člověk "OKNO" a snaží se maturanta aspoň trošku navést na stopu aby se chytil. Navíc hned ze 2 předmětů???

reagovat 5.6.2006 20:08 - Monika

Sedím u maturity na druhé straně stolu...zkouším. Za 12 let se mi nestalo, že by výborná, nebo dobře připravená studentka-student měli okno. Možná chvilku, pak si při naší pomoci vzpoměli...a maturitu úspěšně udělali. Většinou je "okno" skutečně jen nepřipravenost. I nepřipraveným se ale snažíme pomoci,napovídáme,jak jen je to možné...ale občas se opravdu stane,že není se čeho chytit...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.9.2012 15:36 - jiřinka lelkečiová

jo holky, to máte tak, čtyři roky jste se jenom kurvily, procházeli z ročníku do ročníku a šoustali jak ovce...

reagovat 11.9.2012 16:27 - hela

Sedím u maturity na druhé...

Dobrý den, je možné si nějak dodělat maturitu, pokud má někdo už po 3 pokusech? Děkuji!

reagovat 16.9.2012 11:51 - petra

moje dcerka vyhořela u maturity ústní ze dvou stejných předmětů (čeština,němčina),ve škole jí šli,udělala písemné i na vysokou byla po písemných přijímačkách přijata,prostě ústní zkoušky nedá trémou,nevím jak jí pomoci,uzavírá se a o třetím pokusu nemluví,nevím jak dál.nebyla ani záškolák,byla to průměrná studentka,ale je mi opravdu divné,že ani za čtyři to neukecá.

reagovat 4.2.2013 04:51 - Jirko

Tak napotřetí můžeš maturitu udělat ;) Podáš přihlášku k mat. zkoušce v dalším jarním termínu. Nejdřív ale dojdi za ředitelem, když už na škole nejsi a zkus se s ním domluvit.

reagovat 5.5.2016 16:48 - sex a copanky

No a co?Ja mam zakladku a ziju,se neposete inzenyrko..do pici co ty deti buzerujete s hovnama

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *