Dcera nechce jíst !

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.9.2009 21:52 - Radka Šmídová

Dobrý den, mám dceru, za 2 měs. jí budou 2 roky a nechce jíst. Do roka jedla krásně a všechno a hodně, každou chvíli svačinku - banám, jablko, přesnídávku, jogurt, rohlík...Od roka, co začala odmítat mléko k snídani nesnídá nic. Z chleba a rohlíků čímkoliv namazaným se jí zvedá žaludek, protože nechce "patlavý jídlo" , takže knedlíky s omáčkou taky nejí... Piškoty sní max. 4, zbytek rozhází po bytě a to samý rohlík, kousne 3x a zbytek rozdrobí. Oběd nechce před spaním, ale po, to je kolem 14:00 - 15:00, ten sní, ale musí to být to, co jí chutná a musím si s ní u toho hrát, protože ze všeho vybere jen maso a vše ostatní nechá, třeba franc. brambory nebo nakrájené čevapčiči s bramborem a zamíchané do sebe, rizoto...je to dřina, ale většinou jí pak dokrmím zbytkem, pak nic a až kolem 18:00 přesnídávku, to jí musím honit po bytě a to samé kolem 21:00 jogurt. Utíká a schovává se a já musím vymýšlet hry, aby to snědla a nevěděla o tom, navíc jí jen čokoládové, ovocné nepřipadají v úvahu, jabklo taky jen nakouše a nechá, do banánu kousne a vyplivne a nechce, nevím, co jí mám dávat, jsem už zoufala. Jedla by jen maso, párečky, salámky, ale to jí dávám minimálně, spíš jen, když to jíme my a ona si přijde sama. Jí i utopence, řízky...ale vše samotné, žádné brambory, chleba ani rohlíky...kompoty taky ne, puding taky ne, sladkou rýži taky ne, nic prostě nechce. Hlavně mi vadí to, že nemá režim. První jídlo je kolem 15:00 a to je špatně. Váží 11kg, je veselá, není unavená, nehubne, energie má na rozdávání...takže prospívá dobře, ale nemůže si přece od roka dělat, co chce. Když vidím ostatní děti, jak jí a ještě škemrají o další, jí všechno a krásně, je mi to líto. Proč zrovna Deniska nechce jíst? Nefunguje ani, že jí dám čokoládku, když prostě nechce, tak nechce a když jsme zkoušeli u kamarádky, že její holčička bude jíst na střídačku s Denčou, taky to neprošlo. Nechce ! Změní se to někdy? Vždyť roste a potřebuje vitamíny... Díky za názory a za přečtení :o)

reagovat 11.9.2009 22:39 - Babička vnoučka-

To,co jste napsala je,jakoby jste psala o tom našem 2 letém.Někdy sní jídla víc,jindy s tím hraním a naháněním.
Dcera je u mne skoro celý den,tak to vidím.
Je to takový rarášek. 12 kg .
Nejvíc mu chutnají těstoviny.Toho se nají.
Uzeniny mu taky dcera dávat nechce,ani sladkosti.Rohlíky sní i chléb suché.
Mléko od kojení nechce,ani kaše.Kojený byl 1 1/2 r.Sní jenom lipánek,termix ,jogurt.
Maso ,ryby aj. plive.
Myslím si,pokud prospívají ,tak si starost není nutné dělat.Asi to chce dost pevné nervy a věřím,až budou mít hlad,že jídlo sní.
Také nejsou dobré žádné sladké nápoje.S tím se zahlení.Náš pije bylinkové čaje nebo čistou dobrou vodu.
Ovoce ,zeleninu .Kromě banánu a ředkvičky -nic nejí.Režim má ,spát chodí v poledne a sám si vezme dudlíka a večer po koupání také .Jen chce k ránu držet za ruku .

reagovat 11.9.2009 22:42 - už chodí sám na nočník ale ne v noci to se počůrá

,

reagovat 11.9.2009 23:28 - Marie

Paní Radko.Vaše malá Deniska je asi trošičku rozmazlená.I takové malé dítě potřebuje režim.To znaméná od rána do večera.Jen malé vybočení z rituálu dělá některým dětem problémy.Podle mého názoru na sebe tímto upoutává pozornost.Já mám čtyři děti.Když byly ještě malé,byly u nás společné snídaně,oběd i večeře.Oběd jedly tím způsobem,že nejdříve snědly polévku a po spaní druhé jídlo.Provozovali jsme to takhle u všech dětí.Ani s jedním dítětem nebyly problémy.Jesti můžu poradit,nenechávejte ji s jídlem běhat po bytě.Prostě jí usadit ke stolu a když odmítne nic jí nedát.Ona sama příjde.To chce více trpělivosti,ale já myslím,že to půjde.Držím Vám palce.

reagovat 12.9.2009 11:30 - zuzik


I nám dospělým někdy chutná víc,někdy méňě
Dítě toho moc nesní.
Naše 2 l. se taky nimrá s jídlem.
Možná,že větší rodiny mají s tímto míń potíží.Koukají jíst,aby na ně zbylo.
Nebo mají na jídlo více chuť.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.3.2014 11:59 - aja

když děti málo jí způsobuje to zpravidla nedostatem železa a nedostatek tekutin-ne kakaa,fruka, ale vody,poohlédněte se po přípravcích v lékárně,navíc mě když děti nejedly scjhovala jsem a nedala nikdy nic jiného kromě čisté vody a za hodinu stejné jídlo...a zase za hodinu...a mají 6 a 8 a jí všechno

reagovat 12.11.2016 21:55 - Lenka

Dobrý den. Mám 17. letou dceru a ta odmítá jíst. Tento problém má už od dětství, vždy seděla u oběda třeba 30 minut a nebyla schopná se normálně najíst. Pořád si u toho hrála, koukala okolo a museli jsme jí k jídlu nutit. Teď měří 175cm a váží 44kg. Chodíme k lékaři (dětský + endokrinolog), ti s tím ale nic nedělají, jen nám vždy vynadají, že zase zhubla. Nemáte někdo podobné zkušenosti, co s ní máme dělat? Děkuji, Lenka.

reagovat 14.11.2016 16:28 - Mirek

Dobrý den. Mám 17. letou...

Jé, to je jako kdybyste psala o mně, dřív jsem taky nechtěl jíst. Můžu ale napsat pár rad, které se mi osvědčily:

1) Neodbývat snídani a naopak zcela zrušit dopolední svačiny. Když si dám svačinu v 10, nemám v poledne absolutně na nic chuť. Místo toho si dám větší snídani, do oběda mám delší pauzu na vytrávení a to mi vyhovuje daleko víc.
2) Večer mívám větší chuť k jídlu, takže si někdy dám i dvě večeře. Prý je nejlepší jíst těsně před spaním, že se po tom nejvíc přibírá.
3) V 17 už ji můžete zapojit v kuchyni, ono to hned líp chutná, když si jídlo člověk připraví sám.
4) Hlavně ji kvůli tomu nestresujte. Není nic horšího než 3x denně slyšet, že je kost a kůže a kdy už konečně přibere.

reagovat 27.1.2017 15:28 - Bohumír

Paní Radko.Vaše malá...

Bohužel to co popisujete zkouším pořád .. tzn .. nachystá se jídlo .. dcera 2,5 roku NECHCI .. DÁVÁ RUCE PŘED PUSU A KDYŽ UŽ jako že něco zkousne tak to VYPLIVNE ! Dělám to tak ,že běž od stolu a di do pokoje se vyvztekat .. Chodí prosí ,že má hlad ukážu jídlo co bylo nachystané .. DCERA - NECHCI ! a scénář se opakuje .. nejraději by jedla jenom Termixi a všě co e sladké ,ale mám obavu ,že v pozdějším věku bude obézní a bude za to proklínat nás rodiče .. může to být třeba spojené s poruchou spaní ... doma když jsme tak nespí .. ve školce usne mezi prvními .. bylo nám to řečeno od učitelek ... a zpět k tomu jídlu ani ve školce neche pořádně jíst ... mnohdy i 4 dny nejí nic teplého jenom TERMIX !!! PROSÍM PORAĎTE CO DĚLAT ... DĚKUJI ... Prosím odpovědi na Bohumir.Liska@seznam.cz

reagovat 27.1.2017 18:50 - Jitka

Mne se osvedcila metoda co njepestřejsiho talire - napr. trochu masa, bramburky, ruzna opecena zelenina, trochu pohanky, pridat k tomu nejakou omacku nebo neslazey kecup, do ktereho si muze jednotlive kousky namacet - vzdy neco sni. Testoviny delam taky tak, ze je dam na talir a muze si sama namichat k tomu, co chce - nakrajena rajcata, papriku, okurku, pridat fazolky, tunaka, syr...Deti bavi to michat a svym zpusobem si samy jidlo dotvorit pdole sve chuti.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *