David Weingartner a jeho tragická smrt

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.9.2015 20:32 - Petr

V sobotu ráno (při úplňku) 29.srpna tohoto roku se utopil zpěvák David Weingartner,příbuzný známé herečky Stely Májové a zpěvák ve skupině x left to day (v překladu to znamená že neznámo zbývá do smrti).Název vymyslel jeho bratr ale i tak měl David zvláštní vztak ke smrti a přehnaně jí řešil,což mohlo přispět k tomu,že před týdnem umřel v pouhých 30 letech.Minimálně poslední rok trpěl depresemi,možná déle a tak se propadal do závislostí na drogách a alkoholu.Další věc co možná souvisí s jeho smrtí je to,že se na webu objevilo,že si měl převzít nějakou písemnost od 20.srpna tohoto roku,pravděpodobně šlo o zrušení trvalého pobytu.Utopil se v pouhých 30 cm vody,ale za jeho smrt a to,že se to stalo může zcela určitě jeho psychika.Možná se schválně předávkoval a pak spadnul do vody,možná šlo o nehodu,faktem ale je,že v poslední době už asi nechtěl žít a přestože měl údajně hodně kamarádů cítil se hrozně sám a nikdo mu nepomohl,což je smutné ! Sdílel depresvní fotografie,z kterých také dýchala smrt.Poslední koncert měl týden před smrtí a na září byli plánované další.Místo toho se bude konat 12.září rozloučení.Přemýšlím jestli se brzkému konci Davida dalo zabránit,nebo by nastal tak jako tak během pár měsíců.Každopádně v poslední době se měnil a už nebyl podobný tomu Davidovi,který před třemi lety zpíval v hlasu Českoslovenka.Poté co v soutěži neuspěl se stáhnul z showbyznysu a nešel do Prahy jak chtěl.I když některé jeho písně zněly drsně,byl to určitě velmi citlivý člověk.

reagovat 7.9.2015 17:31 - oprava

Skupina,která už po smrti hrát nebude se jmenuje X left to die..další symbolika,kterou to možná mělo je ta,že byl David levák a left znamená i levý..

reagovat 7.9.2015 17:34 - zpěvák David Weingartner..

A v té říčce skutečně nebyla téměř žádná voda..musel spadnout z té zdi vedle...buď byl úplně mimo pod drogou,a třeba tam schválně skočil a praštil se do hlavy..nebo se schválně předávkoval a utopil..každopádně na 99 procent už tak 3 roky vážně uvažoval o smrti..v téhle písni a v textu je vše : https://www.youtube.com/watch?v=W9NGyvQ2cLg Ten klip byl asi přesně o jeho životě..je škoda,že mu nevyšla kariéra tak jak chtěl a asi po Hlasu Československa se začal měnit a padat do depresí..v mnoha jeho textech jsou dnes hodně děsivé věty..Mám toho dost! Yeahe! Jsem jen kůže a kost, tak sám,zhasnu světla nade mnou! V poušti frází od úst se práší, na čele symbol tvůj co síly odnáší,ať vezme si i můj splín. Cos mi dal,zpátky sis vzal, teď mě černou nocí vláčíš dál. To je jako by to zpíval o životu..co mu dal,zpátky si zas vzal..

reagovat 7.9.2015 17:40 - zpěvák David Weingartner..

I když to rozumově chápu,že se po Hlasu československa v roce 2012 začal ničit,tak mi to k němu stejně nejde,přestože sám přiznal,že drogy bral už dávno..ale jen lehčí..musel přejít k tvrším drogám..ale i tak mi to k němu nejde,jelikož v televizi působil normálně a nevypadal jako typ,který by fetoval..to se muselo stát,až poté co spadnul do depresí,že se snažil uniknout pomocí drog..

reagovat 7.9.2015 17:41 - poslední rozloučení pro veřejnost

Rozloučení s Davidem pro veřejnost 12.9.2015 cca 19:30, X-Left To Die
Pořádá to x-left to die · Veřejná
Přidat seMožnáPozvatZveřejnit na Timeline
Shrnutí

sobota v 19:30
od teď za 5 d · 21 °C / 8 °C Jasno


Café Atrium
Palackého 4995/85, 43001 Chomutov

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.7.2016 17:28 - Normální

Proč?

Já myslim, že je to fajn počin. I anonymní zoufalci si zaslouží nějakou diskusi k uctění své společné památky... a můžou se jmenovat Novák, Vomáčka nebo třeba Weintrager.

reagovat 29.7.2016 12:52 - a

Dneska 11 za měsíc rok..

reagovat 29.8.2016 00:20 - Dnes

je to právě rok od smrti Davida..což je krátká i dlouhá doba zároveň..

reagovat 24.7.2017 20:39 - chester

Z linkinů ted umřel dost podobně..

reagovat 13.2.2018 22:21 - zvědavej

Tak co, pořád je mrtvej?
Už dlouho nebylo žádný hysterický info...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *