Darování nemovitosti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2006 08:10 - Marta

Dobrý den,
prosím poraďte, jak se postupuje při darování nemovistosti, nejdříve se pořídí výpis z katastru nemov, poté se pozve odhadce, poté se u notáře podepíše smlouva (může ji notář i sestavit?) a dále by se měla získat doložka o povolení změny vlastníka do katastru - musí se o ni zažádat, nebo se to všechno získá u notáře?, dále se podá daňové přiznání (existuje někde místo, kde mi poradí, jak to vyplnit? a našla jsem dva tiskopisy, jeden vyloženě na daň darovací a druhý na daň darovací, daň dědickou atd, bylo to tam pohromadě, jaký je správný? ) a poté fin. úřad zašle výměr daně a ten se musí do 30 dnů zaplatit.
Děkuji

reagovat 13.2.2006 17:32 - Šarik

Zhruba je ten postup správný. Až budež mít podepsanou kupní smlouvu tak sepíšeš Návrh vkladu do katastru nemovitostí. Možná bys mohla zvážit použití služby nějaké realitky, co by ti toto vyřídili na klíč, abys to nemusela obíhat a vyřizovat.

reagovat 14.2.2006 07:31 - Marta

Ten návrh už mám taky zhruba sepsaný a ten spolu se smlouvami zašlu na katastrální úřad + kolek 500,-.
Musí být darovací smlouvy notážřky ověřené, nebo stačí pouze ověření podpisu na úřadě?
Nějaký úřad by byl na místě, ale vlastník je babička a tu nikam nedostanu, takže to vyběhávám já, ona by ani do té realitky nešla říct, co a jak. A taky nemáme moc peněz.
Také se hrozím vyplňování da?ového přiznání, když bude špatně, zašle mi to fin. úřad k opravě?
Díky

reagovat 14.2.2006 07:37 - Tina

V tomto případě není notář zapotřebí, to pouze v případě dědictví. Darovací smlouva, kterou ti může napsat právník či i člověk sám, pokud je natolik fundovaný, že ví co a jak, se musí ověřit, resp. podpisy, je jedno kde, prostě kdekoli, kde to dělají.

reagovat 14.2.2006 08:06 - Marta

Darovací smlouvu sepisuju já, mám vzory, takže to zvládnu.
Návrh do katastru podává obdarovaný? Já to vyřizuju za obě strany, takže toho mám plnou hlavu a zuby.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.4.2014 16:18 - Jana

Ahoj všem potřebuji...

Dobrý den,darovat může komukoliv, darovací smlouvu raději doporučuji sepsat právníkem než svépomoci, aby se nenašla chyba ve smlouvě, a pak by mohla být napadnutelná. Exekutoři nebudou mít možnost zabavit něco co nepatří jim dlužníkům.

reagovat 24.4.2014 19:54 - !

Bohužel ty svině na darování napařili darovací daň.

reagovat 18.6.2014 21:57 - david

Ahoj moc děkuji všem za radu,takže by mě to mohla nastávající tchýně darovat bez problému???,s její dcerou žiji 16let,a chci se ještě zeptat zda budu muset platit nějakou dan nebo jse to dá nějak obejít??? prosím poradte předem moc děkuji.o maminku se staráma každý den jsme u ní až do večera,ale nemáme tam trvalé bydliště.

reagovat 19.6.2014 07:45 - Tinntin

"přítelkyně má z budoucna exekuci"

To má chápat tak, že přítelkyně počítá s tím, že v budoucnosti udělá dluhy, které skončí exekucí?

reagovat 19.6.2014 11:12 - david

zdravím přítelkyně už exekuce má a to hned tři,které má už delší dobu a táhne se to s ní,a nejde to na ní přepsat protože by hned o to přišla,a její maminka to chce dát mně poněvadž je jí 76let a už jse moc necítí a nechce o majetek přijít.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *