Dálkové studium a práce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.9.2008 19:54 - Akculinka

Dobrý den,

velice by mě zajímalo, zda mám nárok na nějaké volno při dálkovém studiu maturitního oboru. Zda -li je na to nějaký paragraf, nebo si musím brát neplacené volno. A jestli mám na to volno vůbec nárok.

Také jsem se chtěla zeptat, zda je možné studovat dvě školy najednou...

Předem moc děkuji za všechny rady a názory'

reagovat 8.9.2008 12:24 - Ayperi

Studovat můžete klidně deset škol najednou, když je zvládnete. Ale s tím volnem nevím. Vím, že je takové volno u vysoké, ale také je to ošetřeno tak, že to musíte dostudovat, protože jestli ne, tak budete muset zpětně zaplatit v práci nějaké peníze (tedy pokud využíváte toho studijního volna). Takhle nějak to měl v minulé práci přítel, ale on studuje dálkově vysokou. Jak je to se střední to bohužel nevím.'

reagovat 22.9.2008 15:55 - warriorL

Ať už se jedná o jakékoliv studium, jedná se o dohodu se zaměstnavatelem. Dle zákoníku práce tuším se uzavírá smlouva, kde se zaměstnanec zavazuje k určitým podmínkám vzhledem k tomu, že mu zaměstnavatel poskytuje placené pracovní volno ke studijním účelům (pokud se jedná o kombinované studium jenž probíhá většinou i v prac. dnech). Oproti tomu se zaměstnanec zavazuje například tři roky po studiu neopustit společnost, kde pracuje (v opačném případě může zaměstnavatel soudně vymáhat náhradu škody, neb Vaše společná dohoda je pro něj náklad - investice do kvalifikace zaměstnanců). Studium Vám může zaměstnavatel také hradit (záleží na typu studia a poplatcích za něj), neb je to daňově uznatelný náklad. Předpokládám, že jste se už zaměstnavatele ptala.. :-)'

reagovat 21.11.2008 01:25 - Hanka

Chci se zeptat dálkově studiji poslední rok a mám problémy v práci mohu se nějak bránit, nebo musím dát výpověď?'

reagovat 21.11.2008 06:26 -

Opravdu je skola danove uznatelny naklad??? Myslim, ze ne! Pouze kurzy!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.4.2012 16:03 - Tom

Je mi 52 let a rozhodla jsem...

Není to zcela typické, ale záleží na tom, jak jsi chytrá, jakou máš paměť a motivaci se učit. Znám "důchodce" ve věku 30ti let a "maldíky a mladice" ve věku 50. :-)

reagovat 3.4.2012 21:19 - Vecko

taky bych chtela znova studovat, ale nevim jak skloubit celodenni peci o invalidniho rodice, male dite a muj zivot a studium. Tim ze dostavam pecovatelsky prispevek neznamena, ze z toho muzu platit skolu, cestovny, do 70 km vzdaleneho mesta s VS v oboru, ktery chci studovat, a jeste byt zodpovedna za zivot 3 lidi. Mel by nekdo reseni? Kdybych mela dat otce do pecovatelaku, abych mela vic casu na skolu a dite, tak stejne budu muset pracovat abych na tu skolu a nas zivot vydelala a navic, obor, ktery bych chtela studovat je jen presencne. poradi nekdo? ma nekdo podobne zkusenosti?

reagovat 4.4.2012 20:50 - Jana

Není to zcela typické, ale...

Tome, děkuji Vám, Jana

reagovat 12.4.2018 13:24 - Irena

Dobrý den,

velice by...

Zaměstnavatel vám dá studijní volno jen v případě, je-li vaše zvyšování kvalifikace v souladu s potřebou zaměstnavatele. Zkuste si o tom přečíst na https://www.1job.cz/prispevek/studijni-volno-pri-zamestnani , kde vyloženě píšou, že To v praxi znamená, že vám vaše studium zaměstnavatel odsouhlasí, a to buď ústní domluvou, nebo uzavřením tzv. „kvalifikační dohody“, kde budou všechny podmínky stanoveny písemně. Pokud vám zaměstnavatel přizná nárok na studijní volno, pak se na vás jako zaměstnance vztahují ustanovení dle paragrafu §232 Zákoníku práce. Moje studium se bohužel mé současné práce netýkalo, takže jsem nemohla pobírat studijní volno a čerpala jsem si dovolenou, ale jinde to může být zase jiné.

reagovat 12.4.2018 13:37 - Lara

Je mi 52 let a rozhodla jsem...

Jano, studovala jsem ve stejném věku a bez problému

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *