Cytologie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.6.2001 16:46 - Hana

Máte někdo zkušenosti s výsledkem cytologie horší trojka. Co jsem se to dozvěděla,je mi hrozně.Tápu..Něco už vím,ale nic pěkného..Mám strach.Je mi 30 let a ještě ani nemám děti!Doktor mě neinformoval o dalším postupu.Čekám na druhý výsledek.Může se snad změnit k lepšímu, když je až tak špatný???

reagovat 27.6.2001 22:52 - Lada

Mne se cytologické vyšetření změnilo - užívala jsem Gynex, směs bylinek od léčitele a Lactobacilus. Též jsem si vždy večer představovala, že mám krásný zdravý čípek. A to mi už doktorka vyhrožovala biopsií a popřípadě následně vypalováním laserem. Hlavně nepanikař a snaž se myslet pozitivně!!

reagovat 28.6.2001 16:50 - Hana

Milá Lado,
prosím napiš mi ještě něco bližšího.Třeba jaký si měla výsledek a jaký máš teď a jak dlouho to trvalo, než se to změnilo. Měla si nějaké potíže, nebo na to přišli lékaři náhodou při preventivní prohlídce na gyndě.Máš děti?Prosím o každou radu a pomoc.V úterý měl být hotový můj druhý výsledek.Řekli mi,ať zavolám ve čtvrtek,ve čtvrtek mi řekli , abych zavolala za 14 dní, že mají dovolenou.Přitom mi slíbili,že půjdu přednostně, když jsem měla ta k špatný výsledek.Ta nejistota mě ubíjí,ani nevím,jestli mám něco plánovat, dovolenou,jestli se můžu opalovat atd,atd..
Přišli mi na to tak, že jsem byla na předoperačním vyšetření,prodělala jsem operaci/kýlu/ a ted začatkem června cca 4 měsíce po operaci/!!/ mi zavolali,že jsem měla tyhle výsledky...Nikdo mě o ničem neinformoval,vše jsem našla v internetu a jsem docela hotová.Děkuji za vše co napíšeš.

reagovat 29.6.2001 13:54 - Doktorka

Cytologické vyšetření zjišťuje buněčné změny na čípku. Je to preventivní vyšetření, aby se odhalily prekancerózy, čili stavy, které mohou vyústit v rakovinu.
CIN I (cervical intraepithelial neoplasia) - je nejmírnější forma - tzv. mírná dysplazie (mírná odchylka)
CIN II - výraznější změny, střední stupeň dysplazie
CIN III - výrazná dysplazie - tzv.carcinoma in situ - tzn. karcinom v místě vzniku (sliznici) s náznaky invazivního růstu nebo bez něj. Nejde však o pokročilý stav rakoviny.
Pro další diagnostiku se provádí kolposkopie (prohlédnutí spec. mikroskopem) plus případné odebrání vzorku tkáně (biopsie) pro další laboratorní histologické vyšetření.
Léčebně se pak provádí odstranění změněné tkáně laserem (popř. el. prodem)v místní anestezii nebo laserem či skalpelem v celkové anestezii (konizace čípku). Konizace čípku může vést k zúžení otvoru v děložním čípku a snížení plodnosti. Dnes jsou však vyvinuty nové operační techniky, které nebezpečí kompliklikací snižují.
Důležité je se příliš nestresovat. Psychika může velmi ovlivňovat stav. O podpůrných metodách přírodní léčby nižších stupňů dysplazie, hojení tkáně po zákroku a prevence rakoviny si můžete přečíst na http://www.alotek.com/hpv/alotekinfo.htm - doporučuje se zejména Beta karotena>, přírodní E vitamína>(D- alfa- tokoferol), kyselina listová, C vitamína> a Aloe veraa> - vše ve vyšších dávkách. Já bych ještě doporučila Gynex a Lactobacilus acidophilus.

reagovat 10.8.2001 14:15 - linda

ahoj, mam za sebou cytologiu 3, konizaciu v anestezii
a 5 tyzdnov pracovnej neschopnost. Ziadne priznaky pred tym
len obycajna vstupna prehliadky do zamestnania. problemy nemam,
mam24 rokov a nemam deti. Nikto mi nic nepovedal co ma caka
do buducna, ake su vyhliadky, prognozy, co sa este moze stat
a co ma caka ak sa to stane. Pani doktorka, mozete mi odpovedat?
Dakujem

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.5.2013 14:23 - Lucie

A proč ne? Nevidím nejmenší důvod.

reagovat 5.8.2013 11:59 - Kačka

Dobrý den,

já jsem se chtěla zeptat, zda se i z cytologie zjistí nemoci, které by dotyčný případně mohl mít a nejen z krevních testů?

Děkuji za odpověď!

reagovat 29.11.2013 00:44 - etelaj

kolika procentni je cytolka

reagovat 3.6.2015 17:05 - Eva

Dobry den chtela bych se zeptat mela jsem spatnou cytologii po druhe jsem ji mela dobrou ale radsi mi dal prasky muzu otehotnet nebo musim pockat az je doberu Dekuji

reagovat 16.9.2015 11:59 - Mona

chtěla jsem se zeptat když vysla spatna cytologie jestlizato muze antikoncepce a nebo cim to muze byt mam se necoho vyvarovat dekuj

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *