Cystoskopie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.8.2001 11:15 - Iveta

Máte prosím někdo zkušenosti s cystoskopií? Je to bolestivé? Jak to vlastně probíhá? Dostane člověk před tím nějakou injekci? Mám nějaké urologické potíže a tohoto vyšetření se docela bojím. Iveta

reagovat 10.8.2001 20:37 - Lidka

Ahoj Iveto. Náš syn absolvoval na urologii mnoho vyšetření. Jedno se jmenuje MCUG.Nevím jestli je to ta cystoskopie, ale myslím že to bude podobné. Třeba někdo napíše, že ne. Tohle je něco mikčního. Myslím, že mikční cystourografie. Dělali mu to tak, že mu hadičku zavedli až do močového měchýře /to bylo na tom to nejhorší/, a pak jen snímali. Pak to bylo ještě dost špatný, když se mu chtělo na záchod. Ale už je mu sedum, a nesl to dobře. Před dvěma roky to bylo dost zlé, to byl teda řev.

reagovat 10.8.2001 20:49 - Lidka

Pokud chceš vědět podrobněji najdi si lékařský slovník www.maxdorf.cz. Cystoskopie, je to něco podobného, prohlédnou si močové cesty zevnitř. Zavedením do močové trubice.

reagovat 17.8.2001 23:40 - Jana

Delala jsem cystoskopii pred rokem a neni to nic strasneho. Jen na zacatku to je trochu neprijemne, pri pocatecnim zavedeni, ale to je jen chvilicka, pak jsem uz nemela vubec zadne neprijemne potize, takze se neni ceho bat.

reagovat 20.4.2003 17:15 - Jirka

Já jsem podstoupil v nedávné době obě zmíněné varianty.V narkoze je to jasné i když pak s cévkou to není rovněž moc příjemné. :o))
Ambulantně jsem měl rovněž tu čest.Znecitlivující gel je zaveden do penisu celkem v pohodě klasickou špryckou.Podle mne má spíše funkci lubrikantu.Vnímání zavedení cistoskopu je asi individuální a dle mne dílem záleží na stavu prostaty.Pokud není nijak extrémně zůžena či zbytnělá je to O.K.Dále je důležitá spolupráce pacienta.Pokud dokážete překonat napětí,především tělesné a uvolníte se je to mnohem lepší.Závěrem asi tak.Jistě je to nepříjemný zákrok,mírně může být bolestivý,avšak proti bolestem které pomáhá obvykle odstranit je to dětská slavnost.Dá se to prostě podstoupit bez větších traumat :o)))Tento článeček jsem Ti zkopíroval od vedle kde jsem odpovídal na dotaz podobný avšak od muže.Vzhledem ke kratším zevním močovým cestám u žen a absenci prostaty bych se na Tvém místě nebál Ahoj

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.3.2016 10:20 - Radek

Cystoskopii jsem absolvoval včera. U muži je trochu komplikovanější. Využil jsem mužnost tenkého ohebného cystoskopu za 500,- příplatek. Vyšetření trvalo jen několik minut - max.5 minut. Není to příjemné, ale dá se to. Nejhorší je průchod přes svěrač a divný pocit po napuštění měchýře vodou. Po vyšetření pálí dlouho trubice. Díky napuštěné vodě v měchýři j eihned po vyšetření potřeba na močení. I potom to ještě celé odpoledne pálilo. Doporučuje se hodně pít. Dnes ráno už močení úplně v pohodě. Teď je to přesně 24 hodin od zákroku a bez problémů.

reagovat 14.3.2016 10:08 - Petr

Cystoskopii jsem absolvoval...

Ahoj já mám na to jít. mužes mi prosim tě říct kdo ti to provedl za doktora?

reagovat 15.3.2016 15:02 - Radek

Ahoj já mám na to jít....

MUDr. Lukeš - urol. klinika UROSANTÉ Praha 4 - perfekt přístup

reagovat 4.1.2017 22:36 - Vlad

Nebyl jsi náhodou v Praze na...

Jak se jmenoval ten doktor ?

reagovat 4.1.2017 22:56 - Vlad

Co to znamená - uvolnit se? To jako počůrat doktora při zavádění?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *