Cysta v nosní dutině

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.3.2005 09:28 - jarda brouk

Operovali mi cysty v nosních dutinách a polypy. Znáte další (lepší)způsoby ošetřovaní sliznice po operaci, kromě
výplachu Vincentkou ?'

reagovat 29.7.2006 13:29 - koudelová

mají vliv nosní polypy na oči'

reagovat 13.2.2007 10:44 - Terezka

Mám kámošku co má cystu v dutině. Ani neví co to cysta vůbec je. Neumím jí to vysvětlit.POraďte mi'

reagovat 13.2.2007 16:06 - Zoe

Cysta je chorobná dutina naplněná tekutým, kašovitým, nebo plynným obsahem. Nejde o zhoubný nádor, obtíže působí spíše tlakem na okolí a někdy i po chirurgickém odstranění se mohou objevit znovu. Může jít o jednu cystu, jindy jsou mnohotné.Je mnoho druhů, vzniká např. uzavřením vývodu žlázy, např. slinné, hlenové /v nose/. Cysta je např. aterom, ganglion, někdy má původ poúrazový, mohou být cysty ve slinivce, na ledvinách, často se najdou jako náhodný nález např. na ultrazvuku nebo CT, aniž působí nějaké obtíže.

Podrobný výčet cyst by byl dlouhý. Léčení je převážně chirurgické, je-li nutno cystu odstranit.'

reagovat 28.2.2007 11:01 - Gabriel

Operovali mi meniskus. Pod kolenem nad lýtkem se mi vytvořila blolestivá cysta a brání mi v rehabilitaci. Používám Aulin a Acylpirin, to mírně bolestivost snižuje. Přikládám studené obklady. Straší mě však s další operací. Je možno účinně léčit?'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.10.2013 20:31 - romana

Dobrý den mám cistu v nosní dutině pod okem už dva roky někdy se stane že praskne dvakrát za den hlavně když mám rýmu ,ale po chvilce se opět naplní.Lékař mě posílá na operaci,ale všude čtu že se dost často udělá znovu tak nevím můžete mi prosím poradit?

reagovat 20.11.2013 09:46 - Petra

Dobrý den mám cistu v...

já chodím na operace s cystou v dutinach pravidelne.
cca kazde 3-4 roky je to tak na tyden klidu a je zas na dlouho pokoj.
porad lepsi nez se nekolik let trapit s tema prisernyma migrenama :)

reagovat 19.3.2014 22:06 - Milan

Dobrý den,
dnes ráno jsem měl v hlenu trošku krve a následně vykašlal (nemám ani rýmu) cca 2-3 cm červený váček ukončený "ocáskem" přes který byl evidentně prokrvován. Hned jsem šel k lékaři - obvodní netušila co to je a poslala mne k plicnímu. Ten na plicích nic nenašel a řekl mi, abych ten váček vyhodil, protože jej mám pouze v papírovém kapesníku a není sterilně uložený - nebyl schopen řici, co to je (předepsal mi antibiotika+další léky). Doma jsem váček rozřezal a vytekla z něj řídká oranžová tekutina. Že by cista ? Jak správně postupovat abych příště zjistil, co to je ?

reagovat 23.4.2016 11:17 - Michal

Dobrý den,doktorka na ORl mě řekla že mam cystu v čelní dutině a že to mam zatím lečit sprejem a prašky. Myslím že zatím nic moc nepomaha. pak mě říkala že operace probíhá pouze navrtáním dutiny přes čelo. Ma někdo podobnou zkušenost s CYSTOU v ČELNÍ DUTINĚ?

reagovat 7.1.2018 01:55 - Christopher

Dobrý den,doktorka na ORl...

Zdravím
I me operovali naposled v dětské a slo to pres horni ret.ALE mel jsem ještě asi mesic po tom drobnější komplikace.Byl jsem tam celkem 2dny a něco.Neni se ceho bát

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *