Cviky na zlepšení zraku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.8.2004 18:43 - Petr

Zkoušeli jste někdy cviky na zlepšení zraku? S jakými výsledky?
Myslíte si, že je možné nějakým cvičením navrátit zrakovou ostrost? Existuje nějaké opačné zatížení oka, než jaké se vyskytuje při civění do televize/monitoru, kterým by se tvar oka a tak i zraková ostrost vracel do původního stavu?'

reagovat 15.8.2005 11:55 - Peťka

žer mrkev :-))))) ne sorry to byla sranda!'

reagovat 30.1.2006 17:51 - Milan

Dobrý den, znáte někdo cviky pro oči,které odstraňují únavu očí a zlepšují zrak, když nevidím dobře na blízko?'

reagovat 5.2.2006 14:34 - Vláďa

Oční cviky ti v tomto nijak zásadně nemohou pomoci. Oční čočka má jen omezenou pružnost a pokud tvé oko má "špatnou geometrii" - jeho osa je např. příliš krátká, tak oční svaly toto nikdy nedorovnají (můžou kompenzovat tak 0.5 diptrie maximálně) - oko tě bude bolet ještě víc. Nejlepší řešení jsou brýle na blízko.'

reagovat 17.4.2006 18:25 - skladatel

Zkuste děrované brýle.

Na http://bryle.kkp.cz'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.4.2016 15:59 - Oční cviky,

ok,tím nic nepokazíme,ale že se tím zbavíme brýlí úplně,tak tomu nevěřím,to by byl přímo zázrak.

reagovat 28.4.2016 18:44 - karel007

ok,tím nic nepokazíme,ale...

hele nikdy nevíš:-)))

reagovat 13.5.2016 22:31 - Cviky

PALMING
Měli byste jej provádět co nejčastěji. Sedněte si na židli a zahřejte dlaně třením. Pak z nich vytvořte misky, které přiložíte na zavřené oči, aby se prsty křížily na čele. Nesmí jimi pronikat žádné světlo, lokty opřete o stůl a uvolněte šíjové svaly. Dýchejte pozvolna a s každým výdechem uvolněte svaly v obličeji i na očích. Vnímejte každý sval jednotlivě.

SKÁKEJTE
Nikoliv do vzduchu, ale přeskakujte očima z jednoho předmětu na druhý. Na každém přitom spočiňte pohledem nanejvýš 2 sekundy.

PUMPUJTE
Soustřeďte se na vzdálený předmět, poté mezi něj a své oči umístěte svůj ukazováček, asi 15 cm od obličeje. S nádechem zaostřete na prst a s výdechem na vybraný objekt.

KŘÍŽKUJTE
Představte si čtverec a postupně se podívejte do každého jeho rohu – nahoru doleva, doprava, pak dolů a znovu doleva a poté očima obtáhněte křížek uvnitř. Měňte libovolně směry.

PŘETÁČEJTE HODINY
Zavřete oči, před vámi je obrovský ciferník, který je nutno obkroužit číslo po čísle. Nejprve přetočte na letní a poté na zimní čas. Cvičíte paměť, svaly i klouby, ale co vaše oči, nezapomínáte na ně?

reagovat 1.6.2016 02:10 - zdenalankova@seznam.cz


Dobrý den.pokud vám padají víčka a slabě vidíte ,zkuste si několikrát v týdnu oči natřít česnekem.Rozkrojím stroužek česneku a mírně pokrojim po povrchu.Zavřít oči a pomalu natírat šťávou zrak zaostří.Neléčí ,ale zastavuje zhoršení zraku.Pak omýt a natřít krémem.Dělám to léta a u DIA se mi zrak nezhoršil.Mám od 198o r. stejné dioptrie.
Dívám se na zeleň a očima dělám dopisní obálky :dokola ,šikmo a kolem obálky asi 10x .Třením nahřejí dlaně a přiložím na očí na několik sekund.Pomáhá mi léta zaostřit vidění.To budete koukat !!! ZZZ

reagovat 14.7.2016 22:13 - karel007

Ahoj lidi:-)))
slyšel jsem že měsíček lékařský pomáhá na zrak. neznáte jiné byliny děkuji za odpověď

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *