Čtvrtina českých žen by prý chtěla rodit doma - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.4.2002 11:35 - Lenka

Je to pravda, myslím, že doma by chtělo rodit mnoho žen, ale naše zkostnatělé zdravotnictví to neumožňuje. Řekla bych, že je to tím, že doktoři se prostě bojí, že až ženy zjistí, že mohou také porodit v klidu doma, spousta by jich přišla o práci. Já jsem těhotná a plánuju porod doma, samozřejmě s tím, že až pak pojedu s miminkem na zdravotní kontrolu do porodnice, řeknu jim, že už jsem to nestihla...

reagovat 13.4.2002 19:28 - falkon

Nesmyslný blábol,hodící se tak do australského buše!
Toto je civilizovaný národ,jenž může v nemocnici rodičkám zajistit kvalifikovanou a odbornou lékařskou péči hlavně při event. komplikacích!

reagovat 15.4.2002 11:48 - Věra

Paní Lenko, dost si nezodpovědně troufáte, nechci Vás strašit, ale jen aby nějaká cesta s miminkem na zdravotní kontrolu vůbec byla. Mohu Vám říci, z vlastní zkušenosti, že nebýt porodnice s lékaři, nebyla jsem na světě ani já ani můj syn.

reagovat 15.4.2002 21:21 - Dana

No já nevím, rodila jsem dvakrát v porodnici (naposledy skoro přesně před rokem), komplikace nebyly, ale vím, že sama a doma bych to nezvládla. Neříkám, že pobyt v porodnici je kdoví jak příjemný, druhý nebo třetí den se člověku chce domů, ale rodit doma, pak si to po sobě všechno uklidit a hned se postarat o mimino, starší dítě a manžela, to bych si netroufla. Musel by mi někdo pomáhat - v tom případě si nechám pomoci kvalifikovaným lékařem a sestrami a ne rodinnými příslušníky nebo kamarádkou. Já nevylučuju, že za pár generací bude víc žen rodit doma, ale musíme se to znovu naučit - nikdo z nás nyní žijících normálně nemá šanci porod vidět, nikdo neví, co dělat. Zrovna tak je to s kojením - kojila jsem přes osm měsíců a moje matka, která mě odstavila hned v porodnici, z toho byla celá pryč a nemohla pochopit, jak to mohu vydržet a že dítě prospívá. Za pár generací snad bude normálnější kojení i přirozenější porody, ale musíme sbírat informace a zkušenosti a dávat velký pozor. Byla bych s tím porodem dost opatrná, jsou to dva životy v sázce - říkejte si, co chcete, ale je to tak.

reagovat 16.4.2002 21:31 - Sylvie

Lenko, nechci tě od porodu doma odrazovat, konečně, máme v příbuzenstvu Holanďana a tam jsou porody doma hodně rozšířené (rodí tak cca třetina žen), ale bylo by dobré, kdyby u porodu byla pokud možno porodní asistentka - docela by ti mohla pomoct v případě, že bude mít dítě omotanou šňůru kolem krku, zašít při případném větším natržení a podobné "drobnosti". Možná tohle všechno víš a já píšu zbytečně, ale zkus třeba kontaktovat Hnutí za aktivní mateřství, mají kontak na pár asistentek, které u porodu doma asistují. http://ham.oceany.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.6.2009 22:13 -

jak píše pan EX: 14. 3. 2009 23:03:23, Ex

Existují 2 druhy dětských obrn (na jednu je očkování - na tu infekční) na tu druhou (DMO) není, etologie je u ní různorodá - pre, peri či postnatální příčiny."má reakce: ale nikdy nelze spojovat obrnu s průběhy porodů. Nikdy nelze a není nijak podloženo - ani vědeckyx, že chybně vedený porod, nebo porod doma může poškodit plod obrnou ! je však prokázáno, že špatně vedený porod (buď doma, nebo v porodnici) může poškodit plod například hypoxií mozku (špatné okysličení mozkových struktur) a pod. Tady si zkrátka pan úsměv a jemu podobní pletou pojmy.

reagovat 20.6.2009 22:17 -

Kecáš anonyme ....obrna vzniká často při porodu....

reagovat 21.6.2009 09:42 - :-(

p. Šebek

14.3. 2009 DMO je zkrátka infekční choroba postihující motoneurony. Než začnete druhé osočovat, zamylsete se, zda-li sám netrvdíte nesmysly.S pozdravem Michal ŠEBEK v.r.

..................................

Nepletou se tady pořád někomu pojmy - není to důležité, ale aby bylo jasno - DMO je dětská mozková obrna, tak proč postihuje motoneurony, což znamená periferii?

Takže stále si někdo plete klasickou DMO, kde došlo k organickému poškození mozku, nejčastěji v důsledku hypoxie před nebo v průběhu porodu s poliomyelitidou, čili obecně dětskou obrnou /jinak poliomyelitis anterior acuta, také dříve nemoc Heinova-Medinova/, která je virového původu a proti které se očkuje. Již to slovo v názvu - anterior- ji odlišuje od DMO.

reagovat 21.6.2009 10:30 -

Jsou to jenom slepice! Ty jejich mozečky nejsou schopny pochopit dosah svého jednání.Dokud je někdo konečně za poškození nebo ohrožení dítěte nepostaví před soud a spravedlivě neodsoudí tak nedaj pokoj!

reagovat 3.9.2009 04:09 - Michal ŠEBEK

paní V cituji: 11. 5. 2008 15:44:34, V

Milý pane Šebku, tak za prvé se Vám omlouvám za zkomolení jména.

Za druhé mě mrzí, že jste se do té Wikipedie nepodíval, no což udělala jsem to za Vás takže cituji :

Dětská mozková obrna ... To znamená, že příčinou špatné kontroly hybnosti a vadného držení trupu a končetin je u této choroby porucha vývoje nebo poškození motorických oblastí mozku. Tato choroba bývá často zaměňována s dětskou obrnou, s níž však nemá nic společného, neboť poliomyelitida (dětská obrna) je choroba infekční, je virového původu a v našich zemích byla již úspěšně vymýcena.\"

Za třetí: nejsem přesvědčena, že Vámi udávaná definice fetoplacentární perfuse je přesná, ale o tom se hádat nebudu.

Za čtvrté : ještě stále nám dlužíte vysvětlení toho \"uskřinutí krku pupečníkem\". Na to se tedy hodně těším.

Za páté můžete mě oslovovat slečno a klidně mi i tykat. Děkuji za doporučení literatury určitě si i o pathologii něco ráda přečtu, a více pak jistě vědět budu. Nicméně ten, kdo si plete infekční choroby s porodem můžete být maximálně Vy.Moje reakce: A kde v těch textech (Vašich)máte napsáno, že dětská (správně Přenosná mozková obrna) vzniká porodem!!! O tom totiž tady vedeme tak dlouhé spory (kdy já tvrdil, že Obrna nemůže vzniknout porodem, Vy oponujete).Když už chcete něco říci, tak mi to přineste ukázat "černé na bílém", že při zkaženém porodu bude mít dítě jako vadu Přenosnou obrnu !. Nikde totiž nelze spojovat obrnu s chybou při porodu !.

A ten pupečník vysvětlím raz-dva: Při porodu může dojít ke strangulaci krku plodu pupečníkem. K tomu však může dojít kdykoliv-zpravidla však málokdy během samotného porodu. Zpravidla se tak stane v posledním měsíci před porodem, kdy se usazuje plod - jak se říká! Kdo rodí a ví něco o porodnictví-kromě rodičky, ví o čem je řeč. Zpravidla se však takový porod (kde je plod blokován pupečníkem) zpomalí - nedochází k postupu plodu cestami a pozná se to.

Víc již nevidím důvod k čemukoliv odpovídat. Vše již bylo řečeno.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *