Colostomie, ileostomie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.9.2001 18:49 - Renata Svobodová

Napíše mi někdo něco o tomto problému?

reagovat 1.9.2001 20:14 - Zdeněk

No záleží co byste chtěla vědět, ale žít se s tím dá. Samozřejmě že se nedá dělat úplně všechno v životě a je to handicap jako hrom, ale soukromě si myslím že existují daleko horší nemoci a problémy.

reagovat 2.9.2001 15:04 - Zdeněk

Jsem po odoperování tlustého střeva, tzv. ileostomik s vývodem. Díky kvalitně provedené operaci jsem se vrátil po 6 týdnech do zaměstnání, nemám absolutně žádné problémy (pokud nepočítám občasné "havárie" typu podtečení podložky), nemám koliky a jídlo mohu sníst jakékoliv. Existuje možnost opětovného vnoření tenkého střeva a napojení na konečník. Tohoto návratu se obávám, protože si nejsem jistý jestli pozitiva - to zn. vyprazdňování přirozenou cestou vyváží negativa. Např. záněty v oblasti konečníku, neudržení stolice (dojíždím do zaměstnání denně přes hodinu autobusem), několikeré vyprazdňování za den a s tím spojené problémy s hygienou. Ve svém okolí znám případ, kdy se po tomto zákroku stav zhoršil a vím i o případu, kdy pacient žádal o znovuzavedení stomie, protože se kvalita jeho života zhoršila. Tak nevím. Pokud někdo může sdělit svůj názor budu rád.

reagovat 3.9.2001 20:39 - Renata Svobodová

Děkuji, že jste mi odpověděl.Vím,že se s tím dá žít. Žiji s tím také. Hledala jsem spřízněnou dušičku jak se říká. Co jste tím myslel, že se nedá dělat všechno. Varujte mě. Jsem teprve vlastně začátečník tedy od ledna. Měla jsem z toho hrůzu a byl to pro mne šok, když jsem se dozvěděla co mě čeká strach,aby nebylo pozdě operace, neuměla jsem si to představit jak se s tím žije. Dnes již chodím do práce a kdyby bylo nadále vše vpořádku tak opravdu jsou asi horší nemoci.Těším se na Vaši odpověď. Děkuji.

reagovat 3.9.2001 23:13 - Zdeněk

Renato poslete mi mail na z.krajicek"volny.cz muzem to probrat podrobneji.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.10.2014 14:08 - anicka

Ahoj 2.10. mi zanorovali ileostomii,vubec jse necitim fajn,dostala jsem od lekare Pentasu a nic se semnou nedeje,imodium na prujem,ktery mi dobre nedela.Chtela jsem poprosit o radu,jestli tyhle leky staci nebo mam tlacit na doktora.Jak vubec poznam ze potrebuji dat stomii oprt ven

reagovat 6.6.2015 10:09 - Katka

Asi nejsem dost zasvěcen, co...

Pouch je vytvoření z tenkého střeva kousek tlustého, aby se to mohlo pak napojit na konečník. Dělá se to u lidí, kteří přišli o celé tlusté střevo.

reagovat 3.6.2017 15:18 - eva

Dobrý den,
čeká mne operace, radikální odstranění tlustého střeva. Je to pro mne už asi nevyhnutný krok... Kvůli polypose genetického charakteru, která způsobuje, že se polypy v tlustém střevě stále tvoří. Z některého polypu jsem už měla rozběhnutou rakovinu i metastázy, které po roku intenzivní chemoterapie a biologické léčby některé zmizely, některé skalcifikovali a teď jsou v klidu. /léčba začala na podzim 2013/.

Už teď mívám i řídší stolice,i s krví-hlavně když je stres, ráno jdu na velkou třeba na 5x, a pak je klid....
Doktoři nechali na mne jestli si nechám našít konec tenkýho střeva na konečník (ale to by mne čekalo pravidelné chození na colonoskopii a pořád ostraňování vzniklých polypů...-a zřejmě ty další zde spomínané problémy s řídkou stolicí a častým chozením na WC....).

Taky by ste mi doporučili radši si nechat udělat ileostomii? -mám rodinu, 3 děti /nejstarší 18let/, a ještě bych ráda s nima i jezdila na dovolenou.....

reagovat 3.6.2017 17:02 - mirek

Dobrý den,
čeká mne...

Panebože, Vy ještě máte tlusté střevo, když máte genetickou formu choroby? Který Blb vás má v péči, že okamžitě při vzniku rakoviny neodstranil střevo?
Již 20 roků je při této nemoci jako vědecký postup považováno odnětí tlustého střeva.

Takže jsem doufám i odpověděl na Vaši otázku.
Jinak při našití tenkého střeva na konečník vás nebude čekat kolonoskopie, ale pouze rektoskopie na kontrolu konečníku. Osobně doporučuji se vykašlat na našití tenkého střeva na konečník a nechat si vývod.

reagovat 5.6.2017 10:51 - evik

Dobry den chtela bych se vas zepta,mame 2 rocni holcicku a ceka nas zanoreni stomie,meli jsme ve strivku infekci proto musel byt zakrok zaveden timto bych se rada zeptala co nas ceka moc dekuji ;)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *