Co se stane po smrti?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.1.2012 19:54 - brotherrr

Odpověď: Otázka, co bude po smrti, může být matoucí. Bible neobjasňuje přesně, kdy člověk dosáhne svůj věčný cíl. Bible říká, že ve chvíli smrti člověk přechází do nebe, anebo do pekla podle toho, zda přijal Krista jako svého Spasitele. Pro věřící smrt znamená odchod z těla a příchod do přítomnosti Páně. Pro nevěřící po smrti začíná věčný trest v pekle.

Tady se začíná otázka bytí po smrti komplikovat. Zjevení říká o všech, kteří skončí v pekle, že budou vhozeni do ohnivého jezera. Zjevení popisují nová nebesa a novou zem. Zdá se, že do chvíle posledního vzkříšení, je člověk po své smrti v „dočasném” nebi a pekle. Věčný osud člověka se nezmění, ale přesné „místo”, kde člověk stráví věčnost, se změní. V určitém momentu po smrti budou věřící posláni do nových nebes a nové země. V určitém okamžiku po smrti zase nevěřící budou hozeni do ohnivého jezera. Toto jsou konečné věčné destinace pro všechny lidi – určené podle toho, zda člověk uvěřil v Ježíše Krista jako jediného Spasitele, který jej zachránil od hříchu.

reagovat 2.2.2012 01:20 - !

To vše jsou jen fantazie a výmysly ale co určitě jako první přijde, že přestanou učinkovat svěrače a určitě dojde k tomu, že se Po....š !!

reagovat 2.2.2012 11:46 - Zvědavec

Odpověď: Otázka, co bude...

Svý dedukce dokazuješ citáty z bible, ale důkaz toho, že by bible měla být nějaké boží slovo dosud neexistuje.
Takže je to od tebe jen takový jalový plácání.
Protože celá ta tvá slavná bible je asi tak stejně věrohodná, jako Starý pověsti český.

reagovat 2.2.2012 13:11 - Pro zakladatele

Jak někdo může věřit bibli. Napsal jí snad bůch,nebo Ježíž. A snad záleží v první řadě,jak se člověk chová. Myslim,že tolik nezáleží,jestli věří,modlí se a chodí do kostela,ale hlavně jak se chová. Co je lepší? Deně porušovat všechny přikázání a každou neděli se z toho vyzpovídat? Nebo se snažit být co nejhodnější jen proto,že prostě nechci nikomu ubližovat a nevěřit?

reagovat 2.2.2012 14:13 - Yarda

Co bude po smrti ti hlavně může bejt úplně jedno, nemyslíš?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.4.2017 10:37 - Charon

Pokud do toho někdo chce mermomocí zatáhnout Boha, budiž. Pak bych se zamýšlel nad konceptem absolutno vs relativno. Před narozením a po smrti bychom byli součástí Absolutna (nebo Boha, to je vcelku jedno) a život by pak byl dočasným odloučením a vytržením z Absolutna - poznáním konečnosti a relativity (individuality, časoprostoru, objektů atp.) - tedy existencí.

reagovat 22.4.2017 19:41 - rr

az na ty filozofie, ktere s Bohem Bible nemaji nic spolecneho. Tahas sem vychodni nabozenstvi. Nejsme casti zadneho absolutna, jsme vsichni original a smrti zanikame, toz cela biblicka Pravda.

reagovat 24.4.2017 16:46 - Charon

az na ty filozofie, ktere s...

Přesně tak, s TVÝM Bohem a TVOU BIBLICKOU pravdou nemají nic společného.

reagovat 25.4.2017 11:14 - rr

neni to jen muj Buh, stvoril I Tebe a bible uz vubec neni moje, ja ji nepsal!

reagovat 25.4.2017 16:30 - Charon

neni to jen muj Buh, stvoril...

Ale hlásíš se k nim. Víš, že jsou ještě jiné knihy nárokující si absolutní pravdu? Proč bych měl věřit zrovna bibli?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *