Co se stane po smrti?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.1.2012 19:54 - brotherrr

Odpověď: Otázka, co bude po smrti, může být matoucí. Bible neobjasňuje přesně, kdy člověk dosáhne svůj věčný cíl. Bible říká, že ve chvíli smrti člověk přechází do nebe, anebo do pekla podle toho, zda přijal Krista jako svého Spasitele. Pro věřící smrt znamená odchod z těla a příchod do přítomnosti Páně. Pro nevěřící po smrti začíná věčný trest v pekle.

Tady se začíná otázka bytí po smrti komplikovat. Zjevení říká o všech, kteří skončí v pekle, že budou vhozeni do ohnivého jezera. Zjevení popisují nová nebesa a novou zem. Zdá se, že do chvíle posledního vzkříšení, je člověk po své smrti v „dočasném” nebi a pekle. Věčný osud člověka se nezmění, ale přesné „místo”, kde člověk stráví věčnost, se změní. V určitém momentu po smrti budou věřící posláni do nových nebes a nové země. V určitém okamžiku po smrti zase nevěřící budou hozeni do ohnivého jezera. Toto jsou konečné věčné destinace pro všechny lidi – určené podle toho, zda člověk uvěřil v Ježíše Krista jako jediného Spasitele, který jej zachránil od hříchu.

reagovat 2.2.2012 01:20 - !

To vše jsou jen fantazie a výmysly ale co určitě jako první přijde, že přestanou učinkovat svěrače a určitě dojde k tomu, že se Po....š !!

reagovat 2.2.2012 11:46 - Zvědavec

Odpověď: Otázka, co bude...

Svý dedukce dokazuješ citáty z bible, ale důkaz toho, že by bible měla být nějaké boží slovo dosud neexistuje.
Takže je to od tebe jen takový jalový plácání.
Protože celá ta tvá slavná bible je asi tak stejně věrohodná, jako Starý pověsti český.

reagovat 2.2.2012 13:11 - Pro zakladatele

Jak někdo může věřit bibli. Napsal jí snad bůch,nebo Ježíž. A snad záleží v první řadě,jak se člověk chová. Myslim,že tolik nezáleží,jestli věří,modlí se a chodí do kostela,ale hlavně jak se chová. Co je lepší? Deně porušovat všechny přikázání a každou neděli se z toho vyzpovídat? Nebo se snažit být co nejhodnější jen proto,že prostě nechci nikomu ubližovat a nevěřit?

reagovat 2.2.2012 14:13 - Yarda

Co bude po smrti ti hlavně může bejt úplně jedno, nemyslíš?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.6.2017 10:21 - rr

gnostici jsou antikriste, ty neberu a Stepanek se strapnuje svou neznalosti. Ctete Bibli a nebudete tak placate!!

Ježíš nesouhlasil s tehdejšími náboženskými vůdci, kteří říkali, že není vzkříšení mrtvých. (Lukáš 20:27) Ani neučil, že některá část člověka žije po jeho smrti dál. Naopak, učil toto:

Smrt je jako spánek. Když zemřel Lazar, Ježíš řekl: „Náš přítel Lazar si šel odpočinout, ale cestuji tam, abych ho probudil ze spánku.“ Jeho učedníci nechápali, co tím myslí. Odpověděli mu: „Pane, jestliže si šel odpočinout, bude mu lépe.“ Biblická zpráva pokračuje: „Ježíš však mluvil o jeho smrti. Ale oni si představovali, že mluví o odpočinku ve spánku. Tehdy jim proto Ježíš otevřeně řekl: ‚Lazar zemřel.‘“ (Jan 11:11–14)

reagovat 2.6.2017 10:23 - rr

Jezis netvrdil, ze mrtvy plavou prostorem k Bohu. e to vymysl cirkve, aby z dusicek tahali penize. Slovo peklo nikde v puvodni Bibli nebylo, zase vymysl cirkvi pro prachy!
Ale evangelia rikaji toto Mrtví budou vzkříšeni. Když Ježíš přišel do Lazarova domovského města, utěšil jeho sestru Martu slovy „tvůj bratr vstane“. Pak slíbil něco pozoruhodného: „Já jsem vzkříšení a život. Kdo projevuje víru ve mne, i když zemře, ožije.“ Nebyla to jen prázdná slova. Před očima mnoha svědků Ježíš Lazara vzkřísil, ačkoli byl mrtvý již čtyři dny. (Jan 11:23, 25, 38–45)

Ve zjevení, které dostal apoštol Jan, Ježíš znovu slíbil, že mrtví budou vzkříšeni. Mluvil o době, kdy smrt propustí všechny, které obrazně řečeno držela v zajetí. (Zjevení 20:13)

reagovat 2.6.2017 10:25 - a SZ

Mojžíš zažil, jak tisíce Izraelitů zemřelo v pustině, jak byli Bohem ‚smeteni‘ jakoby potopou. Tato část žalmu byla přeložena i takto: „Odmetáš lidi ve spánku smrti.“ (New International Version)

reagovat 2.6.2017 10:27 - rr

tady dalsi texty, zamer se na ne, Stepanku a ne na posmivani se urcite cirkvi, protoze se zda, ze nic jineho neumis...

Smrt je jako hluboký spánek


•„Rozzař přece mé oči, abych neusnul ve smrti.“ (Žalm 13:3)


•„‚Náš přítel Lazar si šel odpočinout, ale cestuji tam, abych ho probudil ze spánku.‘ Učedníci mu proto řekli: ‚Pane, jestliže si šel odpočinout, bude mu lépe.‘ Ježíš však mluvil o jeho smrti.“ (Jan 11:11–13)


•„David sloužil ve své vlastní generaci výslovné Boží vůli a usnul smrtí.“ (Skutky 13:36)


•„Kristus . . . byl vzbuzen z mrtvých, první ovoce z těch, kdo usnuli ve smrti.“ (1. Korinťanům 15:20)


•„Nechceme, abyste byli v nevědomosti ohledně těch, kdo usínají ve smrti; abyste netruchlili právě jako i ostatní, kteří nemají žádnou naději.“ (1. Tesaloničanům 4:13)

reagovat 2.6.2017 10:30 - najdi si ten text, Stepanku, at nekecas katolicke brindy

ani dusicka JK nikde neplaval, I On potreboval vzkrisit, proto, ze po smrti z neho nic dale nezilo. I zivot kajo duch, musel byt vzkrisen

Bůh Ježíše vzkřísil, ale nikoliv jako člověka. Apoštol Petr vysvětlil, že Kristus byl „usmrcen v těle, ale oživen v duchu“. (1. Petra 3:18)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *