Co se stane po smrti?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.1.2012 19:54 - brotherrr

Odpověď: Otázka, co bude po smrti, může být matoucí. Bible neobjasňuje přesně, kdy člověk dosáhne svůj věčný cíl. Bible říká, že ve chvíli smrti člověk přechází do nebe, anebo do pekla podle toho, zda přijal Krista jako svého Spasitele. Pro věřící smrt znamená odchod z těla a příchod do přítomnosti Páně. Pro nevěřící po smrti začíná věčný trest v pekle.

Tady se začíná otázka bytí po smrti komplikovat. Zjevení říká o všech, kteří skončí v pekle, že budou vhozeni do ohnivého jezera. Zjevení popisují nová nebesa a novou zem. Zdá se, že do chvíle posledního vzkříšení, je člověk po své smrti v „dočasném” nebi a pekle. Věčný osud člověka se nezmění, ale přesné „místo”, kde člověk stráví věčnost, se změní. V určitém momentu po smrti budou věřící posláni do nových nebes a nové země. V určitém okamžiku po smrti zase nevěřící budou hozeni do ohnivého jezera. Toto jsou konečné věčné destinace pro všechny lidi – určené podle toho, zda člověk uvěřil v Ježíše Krista jako jediného Spasitele, který jej zachránil od hříchu.

reagovat 2.2.2012 01:20 - !

To vše jsou jen fantazie a výmysly ale co určitě jako první přijde, že přestanou učinkovat svěrače a určitě dojde k tomu, že se Po....š !!

reagovat 2.2.2012 11:46 - Zvědavec

Odpověď: Otázka, co bude...

Svý dedukce dokazuješ citáty z bible, ale důkaz toho, že by bible měla být nějaké boží slovo dosud neexistuje.
Takže je to od tebe jen takový jalový plácání.
Protože celá ta tvá slavná bible je asi tak stejně věrohodná, jako Starý pověsti český.

reagovat 2.2.2012 13:11 - Pro zakladatele

Jak někdo může věřit bibli. Napsal jí snad bůch,nebo Ježíž. A snad záleží v první řadě,jak se člověk chová. Myslim,že tolik nezáleží,jestli věří,modlí se a chodí do kostela,ale hlavně jak se chová. Co je lepší? Deně porušovat všechny přikázání a každou neděli se z toho vyzpovídat? Nebo se snažit být co nejhodnější jen proto,že prostě nechci nikomu ubližovat a nevěřit?

reagovat 2.2.2012 14:13 - Yarda

Co bude po smrti ti hlavně může bejt úplně jedno, nemyslíš?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.11.2017 17:39 - Ježiš marjá

kdo si myslí, že Bible se...

"kdo si myslí, že Bible se po 2tisice let dochovala ve vážnosti kvůli obyčejné tradici. Vůbec ne."

To máš pravdu kkte. Bible se dochovala "ve vážnosti" jedině kvůli tomu, že šla ruku v ruce mocenským choutkám. Jinak by tato militantní a nudná sbírka naivních báchorek byla dávno zapomenuta nebo udržována jen nějakou sektou v zapadlé poušti.

reagovat 21.11.2017 17:44 - Ježiš marjá

to je vše zapsáno, totiž...

"V Bibli to je vše zapsáno, totiž že Krista bude spoustu lidí odmítat a křesťany nenávidět."

Tyvole ňákej fanatik se tady fakt rozjel... Ono nevyžaduje žádný věštecký umění "předpovědět", že když někomu cpeš násilím nějaký primitivní náboženství, tak se mu to nebude líbit.

reagovat 21.11.2017 18:20 - Steve

:-DD

No ty ses nám tady ale taky pěkně rozjel, k tomu si přidáváš vulgarity a boží jméno nadarmo - Nic moc, ty vzore. :-D

Proč ti vaděj Křest'anský tradice? Však ty nemusejí jít pocházet přímo z Bible ... proč by měly? Tradice jede paralelně vedle Křest'anství často s ní související, někdy třeba né ... čemu by to mělo vadit? Když si doma za chvíli vystrojíš stromeček, to taky není Biblická souvislost ... to si zavedli kdysi Němci a pak se to rychle rozšiřovalo. Ptám se, čemu to vadí že se to od nepaměti spojuje s Vánoci? není to nic rouhačského nebo protibiblického - a to je přeci to hlavní. To žee to někdo odmítá z jakýchkoliv důvodů, tak to je už jeho soukromá věc a problém. Ale navádět k tomu ODMÍTÁNÍ i jiné mi připadá už hodně sektářsky ujeté ... Např. Jehovčíci. Nejde o to že nechtějí, jde o to že si to vyloženě komponují do své náboženské nauky ... Inu, oni rádi a dobrovolně se tak hloupě řadí mezi NEKŘEST'ANY. :-D

reagovat 21.11.2017 21:19 - My

"kdo si myslí, že...

v to ale věříme. A to, že v posledních časech už nebudou věřit se taky naplňuje.

reagovat 22.11.2017 00:14 - Ježiš marjá

:-DD

No ty ses nám tady...

-Jaký vulgarity? Najdi mi jedinou. (ne, že by to bylo důležitý)
-Jaký boží méno? ježíš a marja jsou pro tebe bohové?
-Jaký nadarmo? To není vůbec nadarmo, to je výraz hrůzy nad tím prostoduchým fanatismem.

Tomu zbytku textu úplně nerozumim... ptáš se, čemu by mělo vadit, že se oslavuje křesťanství? Já vim, vy strašně rádi zapomínáte, kolik zla jste v historii způsobili. Jinak nevim, co do toho motáš vánoce, to je původně svátek slunovratu, posléze sprzněnej černoprdelníkama.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *