Co je to generalizovaná úzkostná porucha - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.10.2009 07:49 - hany

z hrůzou jsem zjistila že tohle se mě týká, jen jméno jsem tomu neuměla dát...možná se doslova a ve všech bodech, ale z velké většiny jsaem to já...bohužel..co s tím... nevím

reagovat 12.10.2009 09:54 - Ileen

z hrůzou jsem zjistila že...

Milá holka, můžeš se svěřit svému obvodnímu doktorovi a on ti poradí, co dál, třeba ti doporučí odborného lékaře, psychiatra, který ti předepíše lék. Anebo se objednat k psychologovi a rozbrat s ním svoje pocity. Měl by ti říct, jestli je to opravdu to, co si myslíš, nebo stačí jen "tréning" myšlení.
P.S.: Já to mám taky.

reagovat 13.10.2009 09:03 - ALENA

ZDRAVÍM VŠECHNY A JIŽ DLOUHO PŘEMÝŠLÍM,JESTLI TY MOJE NERVY NEJSOU UŽ NA LÉČENÍ.A KDYŽ JSEM ČETLA TENHLE ČLÁNEK,ÚPLNĚ JSEM SE V NĚM NAŠLA.NEVÍM JAK SI S TÍM PORADIT.ZA OBVODNÍ DOKTORKOU SE MI NECHCE.MŮŽE SE ZA PSYCHOLOGEM BEZ DOPORUČENÍ?NEBO JAK NA TO?PROSÍM PORAĎTE.CO S TÍM DĚLÁTE?

reagovat 13.10.2009 20:44 - Co s tím děláme?

mile zeny taky konecne neco...

Najdi si jakéhokoliv psychologa, třeba ve Zlatých stránkách a zavolej mu, on tě objedná. Obvykle se to platí, ale někteří mají smlouvu s některou zdr. pojišťovnou, takže se neplatí, anebo možná jen těch 30. Pokud s tím půjdeš k doktorovi, je to psychiatr, nebo stačí obvoďák.

reagovat 13.10.2009 21:13 - Jana

Zdravím všechny. S touto poruchou se již léta potýkám.Problémy mám s manželem perfekcionalistou, když se blíží domů celá se roztřesu a nejsem schopna se uklidnit.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.2.2018 06:50 - Ari

Psychoterapie pomůže na nějaké lehčí neurózy, na GAD a těžší deprese ne. Mám za sebou dva roky intenzivní pt. a nepomohla vůbec. Pomohl mi až invalidní důchod, který mě zbavil nutnosti prožívat nesnesitelné úzkosti v práci. Doma, když nejsem vystavovaná téměř žádným stresujícím podnětům to jakž takž jde.

reagovat 15.7.2018 12:52 - NatyR

Dobrý den! Můj manžel trpí GÚP a zatím se to asi zhoršuje. Zatím žádné AD nebere, protože se bojí závislosti. Je často velice agresivní, rozčiluje se absolutně nečekaně kvůli maličkostem, pořád mu na mě a na synovi něco vadí. A ty ostatní projevy GÚP, které jsou ve článku zmíněny, naprosto přesně popisují jeho život. Já se mu snažím být tou největší oporou a mám ho moc a moc ráda, ale přiznám se, že jsem úplně vyřízená a cítím se na dně. Občas jediné, co jsem schopná udělat, je mlčet, aby nevypukla další obrovská hádka (kvůli tomu by se manžel cítil ještě hůř, znáte to). Teď přemýšlím, jak mu můžu pomoct a jak to zvládne/nezvládne bez těch léků. Budu vděčná za názory.

reagovat 15.7.2018 15:42 - Pampeliška

Dobrý den! Můj manžel...

Nic manžela neopravňuje k tomu, aby s vám takhle choval! Rozhodně bych se vymezila řekla, že tohle si dovolovat nebude a doprovodila ho k lékaři. Pokud bude tvrdit, že žádný problém nemá, tak ať se ale tedy chová jako zdravý!

Úzkostný člověk se nechová tak jak píšete, to bude problém jinde, v osobnosti, v charakteru. Dala bych mu ultimatum. Buď se sebou bude něco dělat, nebo to budete řešit jinak. Také vy sama můžete docházet do manželské poradny, a radit se tam, i kdyby sám nechtěl. Každopádně nenechte se sebou a synem takto zacházet a neomlouvejte t

reagovat 15.7.2018 15:44 - Pampeliška

Nic manžela neopravňuje k...

...neomlouvejte to žádnou GUP. Znám lidi s touto dg, ale žádný tohle nedělá. Nehledejte omluvy pro muže, chraňte sebe a syna.

reagovat 15.7.2018 18:54 - jirka

Dobry den "NatyR".Pisete,ze vas muz nechce AD,protoze se boji zavislosti.Znamena to tedy,ze nekouri,nepije,ani neuziva zadne jine latky zpusobujici zavislost?
Ona totiz jakakoliv zavislost muze byt pricinou podrazdenosti,nervozity,navalu zlosti,ci nesnasenlivosti vuci svemu okoli,rodinne cleny z toho nevyjimaje.
Duvodu pro takove chovani vsak muze byt vice;napr.spatna (zadna) rodicovska vychova,nekdejsi prodelana nemoc,ci uraz hlavy...
Kazdopadne,Pampeliska,(kterou timto zdravim),ma pravdu,kdyz pise o nezbytnosti nejake formy psychiatricke lecby.To chovani se jen tak samo od sebe nezmeni.
A jak jste prosim prisla na to,ze vas muz ma GUP? To nekde vycetl na netu,nebo byl radne diagnostikovan odbornikem??
:-J.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *