Co je to generalizovaná úzkostná porucha - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.10.2009 07:49 - hany

z hrůzou jsem zjistila že tohle se mě týká, jen jméno jsem tomu neuměla dát...možná se doslova a ve všech bodech, ale z velké většiny jsaem to já...bohužel..co s tím... nevím

reagovat 12.10.2009 09:54 - Ileen

z hrůzou jsem zjistila že...

Milá holka, můžeš se svěřit svému obvodnímu doktorovi a on ti poradí, co dál, třeba ti doporučí odborného lékaře, psychiatra, který ti předepíše lék. Anebo se objednat k psychologovi a rozbrat s ním svoje pocity. Měl by ti říct, jestli je to opravdu to, co si myslíš, nebo stačí jen "tréning" myšlení.
P.S.: Já to mám taky.

reagovat 13.10.2009 09:03 - ALENA

ZDRAVÍM VŠECHNY A JIŽ DLOUHO PŘEMÝŠLÍM,JESTLI TY MOJE NERVY NEJSOU UŽ NA LÉČENÍ.A KDYŽ JSEM ČETLA TENHLE ČLÁNEK,ÚPLNĚ JSEM SE V NĚM NAŠLA.NEVÍM JAK SI S TÍM PORADIT.ZA OBVODNÍ DOKTORKOU SE MI NECHCE.MŮŽE SE ZA PSYCHOLOGEM BEZ DOPORUČENÍ?NEBO JAK NA TO?PROSÍM PORAĎTE.CO S TÍM DĚLÁTE?

reagovat 13.10.2009 20:44 - Co s tím děláme?

mile zeny taky konecne neco...

Najdi si jakéhokoliv psychologa, třeba ve Zlatých stránkách a zavolej mu, on tě objedná. Obvykle se to platí, ale někteří mají smlouvu s některou zdr. pojišťovnou, takže se neplatí, anebo možná jen těch 30. Pokud s tím půjdeš k doktorovi, je to psychiatr, nebo stačí obvoďák.

reagovat 13.10.2009 21:13 - Jana

Zdravím všechny. S touto poruchou se již léta potýkám.Problémy mám s manželem perfekcionalistou, když se blíží domů celá se roztřesu a nejsem schopna se uklidnit.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.7.2018 15:44 - Pampeliška

Nic manžela neopravňuje k...

...neomlouvejte to žádnou GUP. Znám lidi s touto dg, ale žádný tohle nedělá. Nehledejte omluvy pro muže, chraňte sebe a syna.

reagovat 15.7.2018 18:54 - jirka

Dobry den "NatyR".Pisete,ze vas muz nechce AD,protoze se boji zavislosti.Znamena to tedy,ze nekouri,nepije,ani neuziva zadne jine latky zpusobujici zavislost?
Ona totiz jakakoliv zavislost muze byt pricinou podrazdenosti,nervozity,navalu zlosti,ci nesnasenlivosti vuci svemu okoli,rodinne cleny z toho nevyjimaje.
Duvodu pro takove chovani vsak muze byt vice;napr.spatna (zadna) rodicovska vychova,nekdejsi prodelana nemoc,ci uraz hlavy...
Kazdopadne,Pampeliska,(kterou timto zdravim),ma pravdu,kdyz pise o nezbytnosti nejake formy psychiatricke lecby.To chovani se jen tak samo od sebe nezmeni.
A jak jste prosim prisla na to,ze vas muz ma GUP? To nekde vycetl na netu,nebo byl radne diagnostikovan odbornikem??
:-J.

reagovat 16.7.2018 12:20 - NatyR

Dobrý den! Děkuji všem za reakce! Opravdu mě to moc podporuje! Ta diagnóza byla manželovi potvrzena odborníkem, dokonce dvakrát, protože tomu prvnímu psychiatrovi nechtěl věřit. Dlouho běhal po nemocnicích a tvrdil, že má různé nemoci, včetně těch nejexotičtějších. Nakonec ho jeden dobrý psychiatr ujistil, že jsou to fobie a že ta nemoc je v mozku a ve psychice. No a po určitých vyšetřeních mu diagnostikoval GUP. Ale nejspíš máte pravdu a příčina takovéhoto chování je někde jinde… Nechci ho nějak obviňovat, ale vždycky byl impulzivní, občas dětinský. A teď ty psychické problémy to nějak více odhalily. Jo, máte pravdu, asi je ta psychiatrická léčba nezbytná!

reagovat 16.7.2018 17:57 - jojo

Ten psychiatr má zcela určíte pravdu.Duse a Tělo jsou ve vzájemném vztahu.Problemy Duše Mysli se manifestuji na tele.A Telesne problémy zase ovlivňují mysl a emoce.Jojo
To už říkali i v Egypte.

reagovat 16.7.2018 18:08 - Sokolove

Říkají. Ve zdravé tele zdravý duch.Ten kdo má telesne problémy určíte neskáče od radosti.Ten kdo má hodně starosti dříve či později onemocní.
Je to možné?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *