Co je to generalizovaná úzkostná porucha - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.10.2009 07:49 - hany

z hrůzou jsem zjistila že tohle se mě týká, jen jméno jsem tomu neuměla dát...možná se doslova a ve všech bodech, ale z velké většiny jsaem to já...bohužel..co s tím... nevím

reagovat 12.10.2009 09:54 - Ileen

z hrůzou jsem zjistila že...

Milá holka, můžeš se svěřit svému obvodnímu doktorovi a on ti poradí, co dál, třeba ti doporučí odborného lékaře, psychiatra, který ti předepíše lék. Anebo se objednat k psychologovi a rozbrat s ním svoje pocity. Měl by ti říct, jestli je to opravdu to, co si myslíš, nebo stačí jen "tréning" myšlení.
P.S.: Já to mám taky.

reagovat 13.10.2009 09:03 - ALENA

ZDRAVÍM VŠECHNY A JIŽ DLOUHO PŘEMÝŠLÍM,JESTLI TY MOJE NERVY NEJSOU UŽ NA LÉČENÍ.A KDYŽ JSEM ČETLA TENHLE ČLÁNEK,ÚPLNĚ JSEM SE V NĚM NAŠLA.NEVÍM JAK SI S TÍM PORADIT.ZA OBVODNÍ DOKTORKOU SE MI NECHCE.MŮŽE SE ZA PSYCHOLOGEM BEZ DOPORUČENÍ?NEBO JAK NA TO?PROSÍM PORAĎTE.CO S TÍM DĚLÁTE?

reagovat 13.10.2009 20:44 - Co s tím děláme?

mile zeny taky konecne neco...

Najdi si jakéhokoliv psychologa, třeba ve Zlatých stránkách a zavolej mu, on tě objedná. Obvykle se to platí, ale někteří mají smlouvu s některou zdr. pojišťovnou, takže se neplatí, anebo možná jen těch 30. Pokud s tím půjdeš k doktorovi, je to psychiatr, nebo stačí obvoďák.

reagovat 13.10.2009 21:13 - Jana

Zdravím všechny. S touto poruchou se již léta potýkám.Problémy mám s manželem perfekcionalistou, když se blíží domů celá se roztřesu a nejsem schopna se uklidnit.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.2.2018 16:16 - Martin

Zdravim všechny v tomhle fóru.Já se léčím na Panickou úzkostnou poruchu v kombinaci s Generalizovanou úskostnou poruchou jiz 15 let,byly období rekativne pohodové a období,kdy mě to doslova položilo na kolena a byla potřeba i 2 měsíční neschopenka.Užíval jsem různá AD + Lexaurin při akutních atacích jako První pomoc.Naposledy 5 let AD Olwexia 150 mg,na které si opět tělo zvyklo a přestavaly zabírat,či-li je mi zase hůře.No slabnoucí účinek jsem pociťoval delší dobu,ale doufal jsem,že je to jen přechodně..no nebylo.Ted moje psychiatrička zvolila metodu "krok zpět",jak říkala a nasadila mi trošičku jiná AD než Venlafaxin a menší dávku.No přechod byl ten první týden hodně těžký,úzkosti denně,ale mam pocit,že se to zlepšuje.Taky jdu na 6 tydenní psychoterapii,abych se ty stavy úzkosti (dnes už vlastně ze všeho) naučil zvládat.V tu terapii dost věřím a vkládám naději,že bude líp.Protože život s úskostí a neustálým napětím je peklo.

reagovat 5.2.2018 17:33 - Ben

Na psychoterapii jsi měl jít už dávno a bez léků. Vím, co to je.

reagovat 7.2.2018 22:04 - Martin

Na psychoterapii jsi měl...

Ano,měl jsem jít dříve.Byla mi nabízena před 3 lety,ale vzhledem ke zdravotnímu stavu mé ženy a malému synovi to nebylo reálné..

reagovat 13.2.2018 10:16 - Martina

Takový stres s rozvodu dluhů a nemoci v rodině s vámi pořádně zatočí.

reagovat 16.2.2018 06:50 - Ari

Psychoterapie pomůže na nějaké lehčí neurózy, na GAD a těžší deprese ne. Mám za sebou dva roky intenzivní pt. a nepomohla vůbec. Pomohl mi až invalidní důchod, který mě zbavil nutnosti prožívat nesnesitelné úzkosti v práci. Doma, když nejsem vystavovaná téměř žádným stresujícím podnětům to jakž takž jde.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *