Cluster headache

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.5.2007 12:51 - Katka

Cluster headache
Vyznačuje se záchvaty kruté, zásadně jednostranné bolesti v oblasti oka, očnice, nad očnicí nebo ve spánku. Bolest trvá 15 minut, ale i 3 hodiny a může se vyskytovat častěji než jednou za dva dny. Je provázena překrvením spojivek, slzením, sekrecí z nosu, pocením na čele i v celém obličeji, zúžením zornice, poklesem nebo otokem očního víčka. Ataky se vyskytují v sériích trvajících týdny nebo měsíce, mezi nimiž nastávají období zklidnění v rozmezí několika měsíců či let.

Mate s tim nekdo prosim zkusenost? Napr. co uzivate za leky ci jine prostredky? Co s tim, poradil Vam lekar neco co pomohlo? DIKY

reagovat 8.10.2007 16:58 - Jirka

Trpím Cluster headache již doluho, a když jsem se ptal mého praktického lékaře ohledně příčin a léčiv na tuto nemoc, zjistil jsem že toho o ní moc neví, tak jsem začal sám zkoumat čím to může být, a po delší době jsem přišel na to, že (u mě) začátky sérií způsobuje delší působení elktromagnetického pole v okolí hlavy (za polštářem mám velkou hromadu kabelů)je to vlastně taková rozbuška, co odpálí sérii velmi krutých bolestí táhnoucí se i 2 týdny. Léky sice zabírají, ale málo a na krátko dobu. Např.: Začne mě bolet hlava => vezmu si apoibalgin 400, ten působí průměrně asi 60minut, poté jeho účinky přestanou, a bolest se vrací znovu. Zatím jediné dvě věci co mi pomohla proti tomu aby se bolest chvíli po užtí prášku nevrátila byly kofein a nikotin, tím nechci nikoho nabádat, aby začal kouřit, či pít litry kávy, ale v lékárnách lze zakoupit prostředky pro odvikání kouření(náplasti, žvýkačky atd...) které také do vašeho těla nikotin dostanou, a kofein není jen v kávě, ale i v limonádách. Avšak musím upozornit, že toto je můj případ, ne všeobecný návod.

reagovat 13.2.2008 16:06 - Jiří

Tak já cluster headache trpím taky už nějaký ten pátek a zrovna teď mám období, kdy to jede celkem dost...nikomu bych to nepřál. Ale zjistil jsem, že při záchvatu pomáhá klikování nebo sedy lehy...prostě nějaká fyzicky náročná činnost...člověk se tak dokáže trochu odprostit od bolesti a je to pořád lepší než tlouci hlavou do zdi...no a pak už nezbývá než čekat, až to období (tak měsíc nejdéle) zase na nějakou dobu zmizí.

reagovat 11.3.2008 01:08 -

ahoj taky trpím cluster headache.právě procházím obdobím kdy je to nejsilnější..naštěstí to trvá jen 2 týdny až měsíc a to jen jednou v roce a to většinou v unoru nebo březnu..pokles levého víčka zarudnutí oka silná tepající bolest za okem ve spánku..obvykle trvá 2 až 3 hodiny..skoro každý den.. někdy i hned po probuzení někdy uprostřed noci.lékaři mi toho moc neřekli protože se o ní moc neví prý je to spíš mužská nemoc a jedná se o špatné prokrvení mozku a nejspíš zužení cév. zkouším akupunkturu ještě nevím jestli zabere byl jsem teprve na 1 sezení k výsledku je jich třeba 5...při migréně mi občas pomáhá akupresura na internetu si mužete vyhledat akupresurní body proti migréně...každopádně mi nejvíce pomáhá sumigra...zapírá do pul hodiny ...a pak mám klid jen jsem hodně unavený ospalý a zpomalený...ale pořád je to uleva..taky 3 měsíční preventivní kura convulexu by mohla pomoci .při migréně mi ztuhne krční svalstvo..kdysi jsem měl problémy s ramenem a ted ho trochu šetřím bylo mi řečeno že by to taky mohl být duvod migrény...nadměrné zatěžování jedné strany ..špatný spánek..matrace ,,špatné držení těla..problémy s páteří..atd..takže myslím že by ty kliky a jiné třeba protahovací cviky mohly zabrat.hodně štěstí s léčbou ,,,Daniel 22


reagovat 10.5.2008 00:32 - lizzy

Přítel má cluster headache. Vypadá to, že jeho lékař o téhle nemoci věděl o něco více, ale pravděpodobně to bude tím, že je z Anglie. Ani já jsem o téhle nemoci nikdy předtím neslyšela a tak mě to docela překvapilo i v tom, že jsem donedávna nenašla ani zmínku na stránkách českých. Taky bych se rádo dozvěděla něco víc o možnostech léčby nebo spíše utlumení bolestí. Protože dle mé zkušenosti je náhled v Čechách a to bohužel i ze strany lékařů docela skeptický (a nebo, jak píšete, lékaři cluster headache ani neznají) a přítel jakožto cizinec, který neumí česky, má s lékařskou péčí ještě větší problém. A co vím od přítele a z nějakých anglických zdrojů...Osvědčuje se užití léků proti migréně například injekce..nevím ale, jak je to s prodejem těchto injekcí v Čechách (přítel naštěstí zatím čerpá z anglických zásob) a také velmi důležité: v období výskytu bolestí by se vůbc neměl požívat alkohol! Dokonce i když je takzvané období klidu může alkohol cluster headaches vyvolat.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2017 01:19 - Hana

Dobry den,kyslik mi pomaha trochu.

reagovat 23.6.2018 16:44 - Martina

Dobrý den,vyzkoušela jsem snad už vše,někdy zabere kyslík nebo Relpax ale musí se vzít hned co nastoupí bolest.Třeba vám někomu pomůže.

reagovat 30.6.2018 07:50 - Petr

Zdravím všechny. Cluster headache mi neuroložka diagnostikovala celkem nedávno, přesto, že na bolesti trpím již řadu let. Na akutní zahnání bolesti nepomáhá prakticky nic, maximálně Algifen Neo (který by prý paradoxně pomoci neměl). Při procházení různých názorů a rad jsem narazil na klikování (funguje dobře jen po dobu klikování) a našel jsem názor, že pánovi zabírá kombinace kofeinu a nikotinu. Zkusil jsem teď na tři záchvaty po sobě, aniž bych užil jakýkoliv medikament- 2 silná esspresa a 2 cigarety. Záchvat přešel během 10-15 minut. Naprosté vysvobození po stovkách záchvatů, kdy nezabíralo nic. Nechci tvrdit, že to pomůže každému, ale u mě to také zabralo.

reagovat 12.8.2018 12:00 - Jirka S.

zdravím všechny co trpí CH.Mám tuto diagnozu víc než 35 let.Asi po dvaceti letech mi přešel CH do chronické formy.Měl jsem až 6ataků denně v trvající i 3hod.Nakonec mi Mudr. Kotas(FN PLZEŇ) domluvil inplantaci ONS (elektrostimulator) v nemocnici Na Homolce Praha (Mudr Urgošík).V současné době více než 2roky jsem bez jakýchkoliv obtíží.Doporučuji všem kdo má nesnesitené ataky CH.

reagovat 20.8.2018 22:57 - Eva

Dobry den, chtela bych se zeptat, mate nekdo zkusenost s lekem Convulex? Manzel trpi cluster headache jiz sedmym rokem a nyni mu lekar doporucil zacit uzivat pred atakovym obdobim Convulex ( asi trimesicni kuru s postupnym navysovanim davek tohoto leku a nasledne jeho postupnym snizovanim. Manzel si leky jiz vyzvedl, ale vzhledem k tomu, ze tento lek uzivaji primarne lide s epilepsii premysli jestli ho ma zacit vubec uzivat. Dokonce byl upozornen na to, ze nekteri lide uz ho nemohou vysadit vubec, jelikoz snizenim davky mohou nastat automaticky ataky ( coz ani ted neni jiste, jestli mu vubec nejakym zpusobem zabere). Obdobi ataku miva dvakrat do roka, kazdy cca. po trech mesicich a i 6x denne a vice. Proto prosim, zda- li mate nekdo zkusenost s timto lekem.... budu rada za kazdy nazor. Dekuji

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *