Cluster headache

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.5.2007 12:51 - Katka

Cluster headache
Vyznačuje se záchvaty kruté, zásadně jednostranné bolesti v oblasti oka, očnice, nad očnicí nebo ve spánku. Bolest trvá 15 minut, ale i 3 hodiny a může se vyskytovat častěji než jednou za dva dny. Je provázena překrvením spojivek, slzením, sekrecí z nosu, pocením na čele i v celém obličeji, zúžením zornice, poklesem nebo otokem očního víčka. Ataky se vyskytují v sériích trvajících týdny nebo měsíce, mezi nimiž nastávají období zklidnění v rozmezí několika měsíců či let.

Mate s tim nekdo prosim zkusenost? Napr. co uzivate za leky ci jine prostredky? Co s tim, poradil Vam lekar neco co pomohlo? DIKY

reagovat 8.10.2007 16:58 - Jirka

Trpím Cluster headache již doluho, a když jsem se ptal mého praktického lékaře ohledně příčin a léčiv na tuto nemoc, zjistil jsem že toho o ní moc neví, tak jsem začal sám zkoumat čím to může být, a po delší době jsem přišel na to, že (u mě) začátky sérií způsobuje delší působení elktromagnetického pole v okolí hlavy (za polštářem mám velkou hromadu kabelů)je to vlastně taková rozbuška, co odpálí sérii velmi krutých bolestí táhnoucí se i 2 týdny. Léky sice zabírají, ale málo a na krátko dobu. Např.: Začne mě bolet hlava => vezmu si apoibalgin 400, ten působí průměrně asi 60minut, poté jeho účinky přestanou, a bolest se vrací znovu. Zatím jediné dvě věci co mi pomohla proti tomu aby se bolest chvíli po užtí prášku nevrátila byly kofein a nikotin, tím nechci nikoho nabádat, aby začal kouřit, či pít litry kávy, ale v lékárnách lze zakoupit prostředky pro odvikání kouření(náplasti, žvýkačky atd...) které také do vašeho těla nikotin dostanou, a kofein není jen v kávě, ale i v limonádách. Avšak musím upozornit, že toto je můj případ, ne všeobecný návod.

reagovat 13.2.2008 16:06 - Jiří

Tak já cluster headache trpím taky už nějaký ten pátek a zrovna teď mám období, kdy to jede celkem dost...nikomu bych to nepřál. Ale zjistil jsem, že při záchvatu pomáhá klikování nebo sedy lehy...prostě nějaká fyzicky náročná činnost...člověk se tak dokáže trochu odprostit od bolesti a je to pořád lepší než tlouci hlavou do zdi...no a pak už nezbývá než čekat, až to období (tak měsíc nejdéle) zase na nějakou dobu zmizí.

reagovat 11.3.2008 01:08 -

ahoj taky trpím cluster headache.právě procházím obdobím kdy je to nejsilnější..naštěstí to trvá jen 2 týdny až měsíc a to jen jednou v roce a to většinou v unoru nebo březnu..pokles levého víčka zarudnutí oka silná tepající bolest za okem ve spánku..obvykle trvá 2 až 3 hodiny..skoro každý den.. někdy i hned po probuzení někdy uprostřed noci.lékaři mi toho moc neřekli protože se o ní moc neví prý je to spíš mužská nemoc a jedná se o špatné prokrvení mozku a nejspíš zužení cév. zkouším akupunkturu ještě nevím jestli zabere byl jsem teprve na 1 sezení k výsledku je jich třeba 5...při migréně mi občas pomáhá akupresura na internetu si mužete vyhledat akupresurní body proti migréně...každopádně mi nejvíce pomáhá sumigra...zapírá do pul hodiny ...a pak mám klid jen jsem hodně unavený ospalý a zpomalený...ale pořád je to uleva..taky 3 měsíční preventivní kura convulexu by mohla pomoci .při migréně mi ztuhne krční svalstvo..kdysi jsem měl problémy s ramenem a ted ho trochu šetřím bylo mi řečeno že by to taky mohl být duvod migrény...nadměrné zatěžování jedné strany ..špatný spánek..matrace ,,špatné držení těla..problémy s páteří..atd..takže myslím že by ty kliky a jiné třeba protahovací cviky mohly zabrat.hodně štěstí s léčbou ,,,Daniel 22


reagovat 10.5.2008 00:32 - lizzy

Přítel má cluster headache. Vypadá to, že jeho lékař o téhle nemoci věděl o něco více, ale pravděpodobně to bude tím, že je z Anglie. Ani já jsem o téhle nemoci nikdy předtím neslyšela a tak mě to docela překvapilo i v tom, že jsem donedávna nenašla ani zmínku na stránkách českých. Taky bych se rádo dozvěděla něco víc o možnostech léčby nebo spíše utlumení bolestí. Protože dle mé zkušenosti je náhled v Čechách a to bohužel i ze strany lékařů docela skeptický (a nebo, jak píšete, lékaři cluster headache ani neznají) a přítel jakožto cizinec, který neumí česky, má s lékařskou péčí ještě větší problém. A co vím od přítele a z nějakých anglických zdrojů...Osvědčuje se užití léků proti migréně například injekce..nevím ale, jak je to s prodejem těchto injekcí v Čechách (přítel naštěstí zatím čerpá z anglických zásob) a také velmi důležité: v období výskytu bolestí by se vůbc neměl požívat alkohol! Dokonce i když je takzvané období klidu může alkohol cluster headaches vyvolat.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.3.2017 18:48 - STANDA

Trpim touto nemoci 30 let v cyklech 1xza tři roky.Zdá se to málo ale letošních 70 záchvatů stálo opravdu za to. Ze začátku pomáhal imigran v injekcích ale musíte sehnat neurologa který vám je napíše. Stojí totiž 1000 kč a jsou tam pouze 2 denně. Postupně vyskoušeno kortikoidy medrol triptany o2 inhalace prednizon indometacin . Nakonec protože nic nezabíralo mi neurolog nasadil opiaty oxycontin 80mg. Tento lék mi letos asi nejvíc pomohl.Zkuste to. Pevné nervy.

reagovat 17.4.2017 17:03 - Michal

Trpim touto nemoci 30 let v...

Reaguji na příspěvek Standy ze dne 20.3.2017, prosím o kontakt na email willky3@seznam.cz, vzhledem ke shodné medikaci a výměně zkušeností.

reagovat 25.7.2017 17:06 - Igi

Ahoj,nevíte prosím někdo o nějakém neurologovi v Praze,který se už CH zabývá nebo s tím má nějakou zkušenost?Díky

reagovat 17.9.2017 00:51 - Aleš

Dobrý den, minulý týden mi začala za můj život třetí perioda CH trvající v minulých případech sedm měsíců. Většina pacientů popisuje bolesti v místě, kde se dělí trojklanný nerv nebo ve spánku u té příslušné strany, nebo za okem. Mě se hlavně veškerá bolest koncentruje do zubů. Byl jsem u zubaře, na CT i magnetické rezonanci. Výsledky podle všech lékařů, hlavně podle paní primářky Benešové odpovídají na Cluster Headache. Nikde žádná abnormalita nenalezena.
Docházím při záchvatu na oxygenoterapii do broumovské nemocnice, která mi pomáhá ve všech místech kromě zubů.
Mohli byste mi prosím někdo poradit jak bolest ze zubů dostat. Užívám biston, gordius, foxis, injekčně tramal, nejvíc mi ale zabírá ataralgin v kombinaci s apo ibuprofenem. Při velkém nočním záchvatu, který trvá bez přestání i sedm hodin nezabírá nic. Jen chodím po bytě a divím se, co člověk vydrží. Je mi 43 let a jiné nemoci nemám. Nevíte prosím někdo co by mi mohlo pomoci? Zatím mi záchvaty vždy přešly, jenom ta představa dalších sedmi měsíců v bolestech, nervozitě a stresu je zničující. A navíc se čas bez bolesti zkrátil ze dvou a půl roku, na rok a dva měsíce. Žena pracuje ve zdravotnictví a už také neví, co poradit. Alkohol a kafe již při náznacích bolesti vůbec nepiju. Děkuji za jakoukoliv odpověď, třeba i na mailovou adresu. Děkuji velice a přeji všem, brzké a úplné uzdravení. Aleš Lundiak
Aleslundiak@seznam.cz.

reagovat 17.10.2017 01:19 - Hana

Dobry den,kyslik mi pomaha trochu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *