Člověk myslí a pracuje efektivněji, řídí-li se biorytmy - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.8.2006 17:51 - ivana

Je zajímavé, že v ČTK zapomněli na velmi důležitou dobu mezi 5.00 a 7.00 hodin, kdy má svoji aktivitu na vrcholu dráha tlustého střeva.

Pokud chodíme s velkým pořízením mimo tuto dobu na záchod, jedná se už o určitou disfunkci vylučování.

reagovat 22.8.2006 16:24 - Lada

Přečetla jsem si několik článků o biorytmech, orgánových hodinách atd tady na doktorce, ale nikde se ani slovem nezmínili o tom, že toto přesné jednotné načasování nemusí platit pro všechny. Je tu přece ještě jeden faktor, a sice kdo je jaky spánkový typ, jestli "sova" nebo "skřivan".

Já jsem třeba sova a jsem přesvědčená, že tyhle orgánové hodiny mám prostě posunuté. Mezi čtvrtou a šestou ranní jsem ještě v těžkém komatu, o tom, že bych se měla vyprazdňovat mezi pátou a sedmou ranní, ani nemluvím. Můj ideální čas probouzení je 7:30-8:00, pak samozřejmě snídaně, i to bezproblémové vyprázdnění (s příslušným časovým posunem) a celý den proběhne prakticky podle zde zmíněných zásad, až na to časování.

Jsem přesvědčená, že tomu člověk neporučí, dlouhá léta jsem dojížděla do škol i zaměstnání a vstávala jsem v 6:30, to docela šlo, ale sníst jsem třeba takhle ráno stejně ještě nic nemohla, tělo na to nebylo připravené. Jde to, ale do krve mi to nepřešlo, když jsem nemusela vstávat, spala jsem spontánně déle. Pak byly doby, kdy jsem vstávala do práce v 5:00 a posléze v 5:30 a to bylo vyloženě utrpení, které se časem zvyšovalo, myslím, že sova si na toto prostě nezvykne, přísahám, že vstávání může i BOLET. Poslední 3 roky mohu naštěstí svůj denní program víc přizpůsobit svým přirozeným rytmům, které jsou posunuté, jak už jsem psala. A jsem po všech stránkách výkonnější a v pohodě.

Ale zase vím, že jsou lidé, kteří vstávají spontánně v 5 hodin ráno, denně, ať je práce nebo víkend, léto nebo Vánoce, a do 8 hodin spát se jim v životě nepodařilo, prostě jim to nejde. Taky chodí spát v 21:00, já až kolem té 23. hodiny.

reagovat 22.8.2006 21:29 - Dáša

Je to opravdu individuální. Těžko vysvětlíte zaměstnavateli, když stojíte u kruhu, že je 8 hodin ráno a vy se potřebujete nasnídat a načerpat energii na celý den. Biorytmus platí pouze v knihách, praxe je úplně o něčem jiném a každý člověk se musí přizpůsobit tomu svému, co mu maximálně vyhovuje.

reagovat 18.9.2006 18:59 - Josef

Pravděpodobně bylo zapomenuto na lidi kteří pracují v noci a ve dne spí.Jsou to jen papírové rozumy,praxe je jiná.

reagovat 25.10.2006 18:14 - Maruška

Bylo zajímavé si přečíst tento článek,jelikož se zrovna já podle něj neřídím,ale jako osnova určitého ideálu,jak by to mělo vypadat je dobrý.Jen mám pocit,že v dnešní uspěchané době to tak dělá málo lidí a také málo lidí k tomu má příležitost.Jelikož studuju a při tom dělám už skoro dva roky brygádu,jako servírka,tak vím jaké to je časně vstávat a chodit spát dvě hodiny před tím než bych měla opět vstávat.Zamozdřejmě také dobře vím,že tělo si odpočinek dřív nebo později vyžádá..a to někdy opravdu nečekaně a taky krutě.No jo,jen nám pak oplatí to,jak my s ním zacházíme.Ale měli by jsme přemýšlet o tom,jesli by se nenašla možnost jak svůj Biorytmus přizpůsobit tělu,aby mělo možnost se zregenerovat a nabít sil na další den..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.4.2010 08:15 - Jana

Bylo zajímavé si přečíst...

Reaguju cca 4 roky po napsání tvého příspěvku, ale to nic nemění na důvodu, pro který to dělám. Píšeš, že studuješ? Teď, po těch letech jsi už asi hotova; divím se, že tě vůbec nechali, když máš tolik pravopisných chyb? Nikdy na chyby nereaguju, každý jsme nějaký, ale u studujícího (předpokládám, že VŠ) to je OSTUDA !!!

reagovat 22.4.2010 13:19 - Kamil

A já zase zůstávám v úžasu nad zbytečností tvého příspěvku. To si jako myslíš, že ten dotyčný co to psal se nad tím pozastaví nebo dokonce zamyslí? Za 4 roky se sem třeba už ani nepodívá.

reagovat 22.4.2010 13:29 - Linda

A já zase zůstávám v...

Někteří lidé jsou tak posedlí pravopisem, že i kdyby měli kritizovat mrtvého, tak si to neodpustí.

reagovat 22.4.2010 15:04 - Bára

Jasně, tenhle článek úplně ignoruje životní rytmus sov. Nejvíc energie nemám kolem 17 hod., to se naopak začínám probouzet z odpolední otupělosti, nejvíc energie a neaktivnější mozek mám kolem 23 hod. a půnoci. Takže ráno vstávám spontánně kolem 9 hod. A žaludek mi startuje až kolem desáté, kdy dostávám hlad, dřív ani nemám na jídlo chuť. Kdybych tenhle svůj rytmus ignorovala, byla bych unavená a nic pořádného bych přes den neudělala.

reagovat 20.10.2011 15:57 - Petr

mozna to tak funguje ale protoze sem nocni ptace, tak sem vetsinou dopoledne mimo, probouzet (psychicky) se zacinam az po 1 odpoledni, velmi aktivni jsem po 4 tak do 7 a pak znov od 7 do XX :-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *