Člověk v krizi - desatero první pomoci - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.9.2001 19:55 - Michal

Před rokem jsem krizovou intervenci potřeboval, rozváděl jsem se s manželkou a stálo to všechno za ... Nakonec mě kamarád ukecal, ať navštívím psychiatra - a jsem rád, že jsem to tehdy udělal. Hodně sem se v tom článku poznal a on my tenkrát fakt pomohl. Možná bych to nakonec zvládl sám, ale takhle to bylo lepší.

reagovat 13.9.2001 21:22 - Aleš

Ten článek by se dnes mohl jmenovat lidé v krizi - je to dost aktuální téma a nejen v Americe! Doufám, že pomoc v krizi se dostane všem, kdo ji právě teď potřebují.

reagovat 19.10.2001 16:48 - Lenka

Po porodu druhého dítěte se na mě nabalilo strašně problémů a bolestí...Vyvrcholilo to depresí.Byla ošklivá.Navštívila jsem psychiatra a po půl roce jsem z toho byla venku.I když problémy (samozřejmě!)jsou pořád,díky Bohu a díky dobrým lidem to zase zvládám.

reagovat 19.8.2002 19:41 - Iva Bednaříková

Životní krize většinou provází určitý duchovní vývoj a pokud ji pochopíme,je to cesta k velkému pochopení sama sebe, ale i rodiny, národa, země...
Když se topím v hluboké vodě mám vždy šanci se odrazit ode dna.Je to přímo šance Božská.Pokud mám začít znova,říkáme od základu. Ta šance je náš dům, ve¨kterém chceme nově bydlet. Pak ale takový dům musíme stavět od spodu od řádněho základu.Nic nelze přistavět, aníž bychom se nepodívali na čem stavíme! Co můžeme ze starého použít a co musíme vytvořit zcela nové.Na to nám slouží vlastní životní inventura, abychom sklízeli přesně to,co hodláme zasít.Je dobré se na chvíli ohlednout a vyhodnotit, proč se nám nepřízeň děje.Každé pochopení je osvěžující a nadějné.Takto je třeba vyhodnotit rovněž své přátelé, kteří nám mohou pomoci.Jít mezi lidi a hledat nové kontakty.Iva

reagovat 19.8.2002 19:43 - Bednaříková

Živoptní krize velice často provází určitý duchovní postup.Když padáme ke dnu,vždy je možnost se od něj odrazit.A to je pro nás přímo Božská šance.Každý dům se staví od řádného základu, proto když přistavujeme nebo stavíme znova je nutný základ hodně pevný.Životní inventura a uspořádání toho,co jsme zlajdali, nám vytvoří nové šance a uvolnění, hlavně v tom,že příjdeme na to, co k takové krizi vedlo. Doporučuji se několikrát vrátit se znovu k novému budovanému začátku a zkotrolovat svou pevnost,odhodlání a sílu začít znovu.Přejí k tomu hodně štěstí síly.Iva

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.3.2010 09:15 - verena6

jsem rada ze existuje tato strana ktera my hodne pomaha jenom tim ze ji ctu.mam obrovsky problem z manzelem ktery mnou a mojimy detmy manipuluje.i kdyz on si mysli ze detmy nemanipuluje tak,ale podle me ano.je to moc slozite a uplne se my o tom nechce psat protoze by toho bylo asi tak na 100 stran.jeste musim dodat ze bydlime bohuzel za hranici a je problem dostat moje deti odsud,jsem na zacatku vsech soudnich jednani a uz ted se bojim ze my to nevyjde.ale mam kamaradku se kterou si pisi a ta me tak psychycki podporuje,ze se to zvlada.jak se rika v nouzi poznas pritela a ja mam kamaradku uz 20 let.prala bych takove kamaradky vsem ktery maji spopustu starosti a nevedi jak dal.vypovidat se z toho je jedna vec a poradit dobre je druha vec.takze verte je nas mnohem vice.s pozdravem verena6

reagovat 4.8.2010 17:46 - lenka

já jsem díky krizi, vyzrála, splnily se mně všechny sny a máim novou práci s vyšším vzděláním,. no kdybych krizi neměla, byla by ze mě nula.

reagovat 7.2.2013 18:12 - Zuzana

Ahoj, kdyby měl někdo zájem, tak VZP pořádá besedu na téma první pomoci a rozebrání nejčastějších akutních stavů u dětí a mladistvých. Vstupné je zdarma!
So 16.2. 15:00 - 17:00 Beseda (následuje diskuze)
Čt 21.2. 17:00 - 19:00 Beseda (následuje diskuze)
Kavárna divadla Na Prádle – Besední 3, Praha 1 Malá strana

Beseda je určená pro rodiče s dětmi, učitelky, vychovatelky, au-pair a všechny zájemce o první pomoc u dětí a mladistvých.
Obsahem besedy bude výklad základů první pomoci a rozebrání nejčastějších akutních stavů u dětí a mladistvých. Po ukončení besedy pokračuje diskuze na téma první pomoci u dětí.
Pro Vaše děti bude zajištěn dětský koutek s hlídáním a aktivní výukou první pomoci pro nejmenší. Naše lektorky se Vám nejen postarají o potomky, ale také je zábavnou a hravou formou naučí něco o lidském těle a pro ty větší tu potom jsou i základy první pomoci.
Večerem Vás provedou profesionální záchranáři a zdravotní sestry, program zajišťuje společnost RedRes s.r.o. sekce Medical (www.redres.cz).

reagovat 29.10.2013 15:33 - Hanka

ahoj, když jsem se odstěhovala s manželem do Prahy a se třemi dětmi a babičky 150km daleko, tak to byla opravdu strašná krize, než jsem si zvykla se tu nějak pohybovat s kočárkem atd. A co s dětmi tu podnikat? Chvilku nám trvalo, než jsme narazili na obchodní dům v Libni a jsme tu plně spokojeni. Jsou tu dětské úterky a spoustu dalších zajímavostí a akce jako teď ve čtvrtek Strašidlení.

reagovat 30.10.2013 05:10 - andrea

ahoj Hani a jaký přesně obchodní dům myslite, taky by se mi něco šiklo pro děti, už začíná být zima a oni jsou protivný kór když teď jsou podzimní prázdniny. A co je ve čtvrtek? A dětské úterky? Prosím o odkaz. Díky

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *