Citová závislost

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.6.2007 15:32 - radek

Ahoj lidi, říká vám něco citová závislost? Nejhorší je ta "na milované osobě". Neznáte někdo jak se toho zbavit?
Já jsem závislý na své lásce. V minulosti u nás došlo k nějakým roztržkám a od té doby se ONA ke mě chová chladně... prý potřebuje čas. Ten čas je už fakt dlouhý, je to v řádu měsíců. Problém je u mě ten, že tak po týdnu už to nedokážu ustát, tu její netečnost.. a začnu jí to vyčítat. Asi je to ze strachu, že mě nemá ráda, že hledá někoho jinýho, že už se mnou nechce nic mít... prostě občas potřebuju ubezpečit, že je vše OK. Ta netečnost mě zabíjí. A tak jsem si řekl, že budu hledat chybu a začal jsem u sebe. A narazil jsem na zajímavý pojem - citová závislost. Jak jí předcházet? Jak se jí bránit? Jak z ní vycouvat? Podotýkám, že s dotyčnou máme společnosu domácnost (bez dětí) už několik let.

reagovat 31.10.2007 15:06 - Lucka

podle toho co píšeš jí miluješ víc a ona to ví tak tě má trochu na háku protože si nedovedu představit že bych se ke svojemu chovala chladně víc než den...zkus si žít víc svůj život a být k ní taky chladný a uvidíš jak se zachová...pokud to s ní nehne je to špatenka

reagovat 31.10.2007 15:09 - Ali

No, řekla bych, že ona poznala, že jsi tzv citově závislý a rozhodla se s Tebou orat, neboli svým chladem, citově vydírat. Co na to říct, čím víc ona bude "dělat" chladnou, tím víc, jako pejsek, za ní budeš běhat.... Zkus být chladný a záhadný někdy Ty.Hlavně si začni věřit.

reagovat 31.10.2007 20:54 - J.

Ve dvojici vždycky jeden miluje víc a taky tím pádem i víc trpí když je problém. A asi s tím nic neuděláš, je to o povaze. Můžeš se možná akorát snažit, aby ta citová závislost nebyla vidět. Každá závislost spíš odrazuje než přitahuje.

reagovat 1.11.2007 08:32 - L.

A nenapadlo vás, že to taky může být tím, že on ji nějak zásadně ranil a ona mu to zkouší odpustit? A protože neví, jestli to půjde, drží se zpátky i když ho třeba miluje. Pokud v něj ztratila důvěru, musí si ji znovu vybudovat. Trvá to dlouho a někdy se to ani nepodaří. Znám to od kamarádky. Manžel se s ní rozešel kvůli jiné a pak se vrátil, ale ona už mu nedokáže odpustit ty probrečené dva roky, kdy byl s jinou a tak i když ho miluje - je chladná. Nemusí v tom být vždycky to, že ženská je potvora a chce mít navrch. Někdy jen má takový strach ze zklamání že si drží odstup. A neví, jak z toho ven, protože důvěřovat už mu nedokáže a poslat ho k čertu taky ne. Pokud by byla tahle alternativa pravdivá, tak bych Radkovi radila hlavně trpělivost a netlačit na pilu. Být jí nejlepším přítelem a třeba se to časem podá. A třeba ne. Ale můžeš si říct ASPOŇ JSEM TO ZKUSIL.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.11.2014 20:12 - jj

Ahoj jsem citově závislí...

Jo, pane, kupte si psa.

reagovat 10.11.2014 09:15 - Helena

Láďo, k psychologovi určitě zajděte. A třeba i k druhému, když vám ten první nesedne. Nevím, proč byste se měl stydět tam jít, jsou tu od toho a vyslechli už horší příběhy, to si pište. Sice nečekejte zázraky, ale určitě vám tato návštěva (návštěvy) neublíží - pokud se to tedy nedoví manželka, to by asi nebylo dobré. Jinak můj názor na Vaši situaci je ten, že se asi budete muset smířit se situací, jaká je teď a snažit se akorát nějak uklidnit dění věcí, abyste se nakonec opravdu nerozvedli. To,že se partnerka po patnácti letech manželství chová tak jak popisujete, mi přijde normální, spíš je neobvyklý Váš stav, kdy jste po tolika letech ještě tolik zamilovaný jako zpočátku. Je to hezké - a bylo by to nádherné, kdyby to bylo oboustranné - ale opravdu neobvyklé. Tato intenzivní zamilovanost většinou do dvou, tří let vyprchá. Ale chápu, že ve vás nezájem manželky asi tu citovou závislost velmi podpořil- pokud cítíme, že něco ztrácíme, náš zájem se ´ještě zvýší, někdy to jde až do takovýchto extrémů, bohužel jsem to taky zažila, vím, že člověk je v té době úplně mimo, šílený bolestí a chová se jak de..l. Což u toho druhého ještě zvyšuje ten nezájem. Bohužel, stalo se. Je dobře, že si to uvědomujete a už se dál takhle chovat nehodláte. Ale... asi se budete muset smířit s tím, že manželka už vás nemiluje (navíc pokud se s maminkou směje vašim zoufalým smskám, je to pěkná kráva) a s tím nic nenaděláte. Můžete spolu dál žít, vycházet, být na sebe hodní a neubližovat si, ale láska se vynutit nedá, a zamilovanost už vůbec ne. Soustřeďte se na děti, na sebe, najděte si nějaké koníčky, kamarády, k manželce se chovejte tak jako ona k vám a nechte tomu volný průběh. Možná se váš vztah časem zlepší, možná ne. Každopádně se před ní neponižujte a nedávejte najevo svoje trápení a nic si nevynucujte - no ale vy to víte. Přeju hodně štěstí a sil.

reagovat 10.11.2014 12:40 - Láďa

Láďo, k psychologovi...

Moc Vám děkuji za Vaši reakci pomohla

reagovat 18.12.2014 10:11 - petr

Byl jsem v podobne situaci a moc mi pomohla nevěra. Pěkně jsem si odskočil a závislost byla tatam:) dneska ji mam na párku jako ona mě a jak nám to šlape:))))

reagovat 1.2.2016 17:25 - zacharias

Ahoj jsem citově závislí...

I kdyz je to stara diskuse, Tvoje manzelka je proste
NECITLIVA BEZCHARAKTERNI a NEUCTIVA cubka !
Zrejme si hodne citlivy clovek a jeji chvani z tebe udelalo trosku. I takove jsou zeny...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *