Cisteni usi + kasel

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.9.2004 19:37 - zylef

Zajimalo by me, proc kdyz si clovek cisti vnejsi ucho, ma nutkani ke kasli. Nebo to tak u kazdyho neni? A jestli taky kazdej na kuzi ma mezi levym spankem a levym okem malou jizvu. U-F-O-uni?

reagovat 10.9.2004 06:41 - Simona

Ahoj,ne nema to kazdy.Je to docela vzacny syndrom,ktery ale neznamena vubec nic jineho vazneho.Jsem sestra a nikdy jsem o tom predtim neslysela,nez jsem si to precetla v lekarske literature.Mam to take,ale zapomnela jsem ten odborny termin.Urcite by ti to rekl vzdelany neurolog.
Mej se hezky.

reagovat 15.9.2004 22:41 - Radek

Mám to taky, ale jen v levým. To znám jednu paní a ti mají celá rodina takovou zvláštnost. Mají v uchu v tom chrupavkovém výstupku, co se na něj zatlačí, kdaž si zacpáváme uši. Tak tam mají malou dírku asi jako od naušnice. Občas z ní teče nějakej sajrajt. Doktoři to zkoumali, strkali tam sondu, ale po 5 cm ztratili odvahu. Prý to asi vede do druhýho ucha. Odtud asi rčení - jedním uchem tam a druhým ven.Měla to její babička, teta, brácha, dcery, neteř. Má to ještě někdo?

reagovat 16.9.2004 10:32 - katae

Mám to taky, ale jen v pravém uchu. Rozkašlu se pokaždé, když si čistím pravé ucho takovou tou tyčinkou s vatou.

reagovat 20.9.2005 17:43 - Miška

Ježiš lidi,
kašlete proto, že ucho a krk je spojen tzv. Eustachovou trubicí, kukněte do anatomie ... všechno tam je, jsem taky zdr. sestra a tak se divím, že to ta zdr. sestra přede mnou netušila???!!!
Nic osobního... Tak se mějte a pápá:-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.9.2016 10:06 - Lukis

Arnoldův (kašlací) reflex - ztuhlý ušní maz může dráždit jemnou kůži zvukovodu a vyvolávat pocity plnosti ucha a tlaku různé intenzity až bolest. Dráždění zvukovodu ztuhlým ušním mazem se může projevit i vegetativními symptomy. Obdobně se může projevit i neopatrný dotyk nástrojem při čištění ucha. Problém bývá způsoben přenesením dráždění z ušní větve n. vagus - bloudivého nervu, který zásobuje část zadní stěny zvukovodu a přilehlý bubínek. Při vyplachování ucha proto u některých pacientů pozorujeme dráždivý kašel, dávení až zvracení a zřídka až srdeční zástavu.

reagovat 16.12.2016 18:27 - Jáckob

Ježiš lidi,
kašlete...

:D psát po tolika letech je asi kravina, ale já si to neodpustím, na anatomii se podívejte především vy, žák základní školy v osmé třídě ví, že eustachova trubice je spojena s vnitřním uchem a mimo jiné slouží k vyrovnávání tlaku opět ve vnitřním uchu... než začnete z lidí dělat debily tak si ověřte, zda neříkáte comprehensus

reagovat 16.12.2016 18:33 - jop

lidičky,taky mi občas...

přesně tak, nádherně jste naletěla na marketingový trik, koupila jste si slanou vodu ve spreji, gratuluji vám, srdečně vám gratuluji... jo a mimochodem konzervační látky těchto rádoby inovačních sprejů, předražených sprejů mohou u citlivějších jedinců (všichni trpící poruchou popsanou v tomto článku) způsobit zánět zvukovodu, při nejlepším dvě návštěvy u ORL při nejhorším antibiotika do žíly a noc v nemocnici :D (vlastní zkušenosti, zbytečné rozporovat...)

reagovat 16.11.2017 22:50 - Lili

lidičky,taky mi občas...

Laskave se naucte cesky, dekuji

reagovat 16.11.2017 22:59 - T.

Horší kombinace je kašel+průjem

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *