Cirkevni snatek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.11.2003 19:50 - Ivona

Chtela bych se zeptat zda nahodou nevite, jestli je mozne uzavrit cirkevni snatek s rozvedenou osobou. S pritelem uvazujeme o svatbe. Ja jsem verici a velmi o cirkevni snatek stojim. Pritel je jiz jednou rozvedeny - jeho prvni snatek byl ovsem jen civilni. Nevite prosim nekdo, zda je toto v katolicke cirkvi mozne? Popripade jestli je to mozne v nejake jine cirkvi. Dekuji za Vase odpovedi. Ivona

reagovat 9.11.2003 20:25 - ivana

Můj manžel je u pravoslavné církve a už byl jednou ženatý,když se ženil podruhé se mnou,tak to nebylo možné v kostele.Takže si myslím,že to možné není.

reagovat 10.11.2003 07:27 - Jozka

Mam dojem, ze pokud byl vas pritel zenaty pouze civilne, tudiz z pohledu katolicke cirkve neuzavrel svatostne a pravoplatne manzelstvi, pak vase manzelstvi uzavreno byt muze. Presnou odpoved vam da jakykoliv katolicky knez, na internetu jich urcite nekolik najdete. Zkuste napr.www.katolik.cz

reagovat 10.11.2003 08:53 - ivana

Je pravda,že manžel byl oddán poprvé v kostele.Takže asi opravdu bude lepší zeptat katolického kněze.

reagovat 10.11.2003 10:27 - Ivona

Moc dekuji za vase rade. Na www.katolik.cz jsem se dozvedela co jsem potrebovala.

Pro ty kdo maji stejny problem - vec se ma takto:
Pokud je rozvedeny partner pokrteny nic nebrani novemu svazku v kostele, nebot puvodni svazek - civilni - neni z cirkevniho hlediska platny.

Pokud ovsem rozvedeny partner neni pokrteny je jeho civilni snatek platny i cirkevne a znovu uzavrit snatek v kostele neni mozne.

Muj partner pokrteny je, takze jsem moc rada, ze to tak dobre dopadlo.

Jeste jednou dekuji za Vase odpovedi.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.3.2007 12:13 - Lucie

Pokud vím, tak církevní sňatek nemůže být uzavřený jedině v případě, že rozvedený partner uzavřel předchozý sňatek v kostele. Pokud měl však pouze civilní svatbu, pak by to neměl být problém. Záleží ovšem také na faráři. Jestli není Váš přítel věřící, možná by musel chodit na církevní cvičení.

reagovat 31.5.2007 14:18 - xxx

Teda co jsem takový lidé vůbec lezou viz.trepifajksl

reagovat 31.5.2007 17:45 - Jana

Možné to je.Katolická církev civilní sňatky neuznává.Pro ni je Váš partner svobodný.Podmínkou je ovšem,aby jste oba byly pokřtěni.

reagovat 4.6.2007 12:22 - Jája

Stačí když je pokřtěný pouze jeden a v každém případě musíte chodit na přípravy na manželství. Kolikrát půjdete záleží na P. faráři. Pokud rozvedený člověk měl svatbu v kostele je to problém. Musel by být jeho první snatek prohláše za neplatný a to jde pouze z Vatikánu a dost dlouho se na to čeká. Civilní snatek a rozvod nevadí

reagovat 17.6.2009 11:07 -Budete se chtít \\ženit,vdávat)) v kostele?Nebo kde si představujete svatební obřad?

Na zámku,na zahradě,ve vzduchu nebo pod vodou?Velký den je nutné oslavit.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *