Cipralex

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.10.2004 01:11 - Petr

Máte někdo zkušenosti s užíváním tohoto léku (nebo něčeho jiného, co obsahuje citalopram) a s vedlejšími účinky tohoto léku.

reagovat 5.10.2004 12:38 - Renka

Cipralex jsem brala pul roku a bylo to to nejlepsi antidepresivum, ktery jsem brala. Mela jsem z niceho nic enrgii, dobrou naladu, opravdu bezvadny. Problem byl, ze me to stimulovalo natolik, ze se mi zvysovala uzkost, tak jsem musela prasky zmenit. Bohuzel:o(

reagovat 17.10.2004 10:19 - tom

Ahoj, beru ho cca 20 dni a je mi mnohem lepe, jak je to u tebe?

reagovat 14.12.2004 09:57 - Amalka

A to jseš doktor?!? Že takhle pokoutně nabízíš prášky na předpis po Internetu. Jseš úplný magor, alnebo se za doktora jen vydáváš: Chceš pravděpodobně skončit v base až někoho zabiješ blbečku.

reagovat 8.3.2005 12:41 - šárka

Vážení, mám dotaz, brala jsem cipralex déle než rok a teď jsem se rozhodla ho vysadit naráz a bez pomalého vysazování. Jen si teď nejsem jistá, jestli to nemá následky, nemůžete mi někdo poradit..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.6.2017 15:44 - Naďa

Ahojte, chtěla bych se s vámi podělit o svou zkušenost. Během těhotenství jsem začala mít plačtivé záchvaty, po porodu začaly deprese, miminko jsem nechtěla, ven jsem nechodila asi tři měsíce.Návaly horka, nespavost, třes, pořád šly kila nahoru...a ja k doktorovi nešla.Nevěděla jsem že bych měla. Pak mi přišli na autoimunitní poporodní zánět štítné žlázy a tím pádem minimální tvorba hormonů. Dostala jsem léky a vše se uklidnilo. Pak mi po dobrých výsledcích léky vysadili a skoro rok jsem byla zase v háji. Pořád mi ta souvislost nedocvakla a loni na podzim, kdy jsem už brečela furt iv práci mi obvoďák napsal Tritico... Já ale brát nezačala. Místo toho mi doktorka na Endokrinologii už definitivně nasadila léky a když jsme spolu mluvily a já ji o depresi řekla, uhodila se do čela, že jsem ji to měla říct už poprvé. Nedostatek hormonů štítné žlázy po porodu a laktaci, může způsobit těžké deprese. A já bych si teď moc přála, aby se to i mnohým z vás tady tímto způsobem vyřešilo. Hodně štěstí...někdy ty AD vlastně nejsou vůbec potřeba, když se řeší příčina a ne následek...

reagovat 10.11.2017 17:16 - Roya

Ahojky,po dlouhé době jsem tu z5.Chtěla jsem se zeptat zda tu má někdo zkušenosti s opětovným nasazením AD.Jsem 4 měsíce po vysazení a cítím,že to není ono,předtím jsem brala cca 3 roky Cipralex a ten mi pomohl.Zvažuji,že budu muset opět sáhnout po AD.proto se ptám,jetli má někdo zkušenost znovu s nasazením AD a jestli počáteční nežádoucí účinky budou taky tak intenzivní jako při prvním braní AD.děkuji za odpověd

reagovat 10.11.2017 19:39 - Hana

Beru AD opakovaně. Mám vždycky pauzu tak rok a pak se zase vrátím k lékům. Obyčejně je to s příchodem zimy. Nežádoucí účinky nemám, nikdy jsem neměla. Možná ano, ale ten stav před braním léků byl horší, takže těžko říct. Beru Anafranil a už u něho asi zůstanu. Váha šla nahoru, ale mohu si za to sama. Víc jím, nejsem ukázněná. Hlavně sladkosti si neodpustím. Cipralex jsem brala jako první, ale skutečně mi pomohl až Anafranil.

reagovat 11.11.2017 18:20 - Roya

Beru AD opakovaně. Mám...

Dekuji za odpověd,mě pomohl tenkrát napoprvé cipralex,takže s jinými AD zkušenosti nemám.ted jsem byla u dr a budu muset opet nasadit AD,protože cítím že se mi začíná objevovat přesně to,co jsem měla před 3 roky.Akorát měsíc byl teda peklo,tak se bojím abych si tím neprošla znova,ikdyž tenkrát jsem to taky ustála a vydržela tak snad to ustojím a vydržím i ted.

reagovat 14.11.2017 10:18 - Jarin

Ahoj, je mi 40let a beru Cipralex 5 let (1tab. 10mg) kvůli panické poruše. Celých 5 let bylo vše naprosto ok, cítil jsem se perfektně, ani jediný problém. Až do teď, kdy už asi 5. dnem se mi začínají některé stavy vracet. Večer, jen zavřu oči, tak pocit jak po pěti kafích, neklid, nabuzenost, pocit zvýšené činnosti srdce. A silná lekavost, když noční ticho cokoliv naruší (zašustění peřiny, projetí auta v dáli, pes...). To mnou projede pokaždé od hlavy k patě úplná vlna leknutí. A co mám navíc a před lety jsem neměl, to je celodenní pocit knedlíku v krku.Ale nevím, zda to může souviset, nebo je to úplmě jiná příčina.

Vrátily se někomu z vás potíže i přes to,že byste Cipralex stále užívali? Co s tím? Jasně že konzultace s lékařem,ale co bude následovat? Silnější medikace? Změna léku? Přidání ještě jiného na noc (Diazepam třeba)?

Diky za nějaké informace

J.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *