Cipralex

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.10.2004 01:11 - Petr

Máte někdo zkušenosti s užíváním tohoto léku (nebo něčeho jiného, co obsahuje citalopram) a s vedlejšími účinky tohoto léku.

reagovat 5.10.2004 12:38 - Renka

Cipralex jsem brala pul roku a bylo to to nejlepsi antidepresivum, ktery jsem brala. Mela jsem z niceho nic enrgii, dobrou naladu, opravdu bezvadny. Problem byl, ze me to stimulovalo natolik, ze se mi zvysovala uzkost, tak jsem musela prasky zmenit. Bohuzel:o(

reagovat 17.10.2004 10:19 - tom

Ahoj, beru ho cca 20 dni a je mi mnohem lepe, jak je to u tebe?

reagovat 14.12.2004 09:57 - Amalka

A to jseš doktor?!? Že takhle pokoutně nabízíš prášky na předpis po Internetu. Jseš úplný magor, alnebo se za doktora jen vydáváš: Chceš pravděpodobně skončit v base až někoho zabiješ blbečku.

reagovat 8.3.2005 12:41 - šárka

Vážení, mám dotaz, brala jsem cipralex déle než rok a teď jsem se rozhodla ho vysadit naráz a bez pomalého vysazování. Jen si teď nejsem jistá, jestli to nemá následky, nemůžete mi někdo poradit..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.7.2016 14:12 - Aji

AHoj Vladka, ahojte...

Wiki...skvela jsi

reagovat 16.7.2016 21:38 - Jaroslav Oral

Zdravím předem se omlouvám jestli to sem nepatří ale už na po druhé se snažím vysadit AD Escitil (Bral jsem ho na docela hnusné deprese zhruba 6 mesíců 1.tabletu 10MG denně,A jo velice mi léky pomohly po třech týdnech od nasazení AD escitil deprese úplně pominula zase sem to byl já,sice se mě nevrálily do normálu koníčky,zájmy které sem měl než mě deprese zasáhla,ale jinak jsem byl psychycky v pohodě a mohl jsem dělat každodení věci.Po 6 měsících po dohodě z lékařem sem snížil dávku na 5MG denně ráno po dobu 2 měsíce,potom jsem bral ještě 3 týdny půlku tabletky 5MG každý druhý den,potom sem vysadil úplně.Ted jsem pátý den úplně bez něj a co si myslíte že se stalo?Bud je to syndrom z vysazení který odejde a nebo se mi deprese vrátily.Ted vám napíšu opravdu to jak to cítím není to z žádné příručky. Takže zase se to rozjelo zmatenost,dezorientovanost,nevím jestli to pochopíte ono se to špatně popisuje ale normálně vás přestane zajímat čas,je vám celkem jedno jestli je večer nebo den,jestli je teplo nebo zima,třeba v práci je to extrém díváte se na kolegy kamarády jak se baví a vůbec se nemůže vžít me zi ně,prostě se doto hovoru nevcítíte,pamalu si myslíte že je neznáte vy je samozřejmě znáte ale takové to lidské teplo tam prostě není,potom si začnete myslet že na vás něco vymýšlejí,strašně málo lidem věříte,jste v takové bublině,něco sěláte ale děláte to tak že to jen děláte,nemyslíte na nic jiného,protože vás to tak zastíní že prostě nemyslíte na nic jiného,žačnete si myslet že jsou všichni nepřátelé,necítíte dokonce ani hodnotu peněz je vám to skoro jedno protože jste strašně otupělí z ničeho jako tak nemáte radost,strašně těžké je se na něco těšit,jo můžete se snažit se těšit ale opravdu to moc nejde.Hlavně je ještě hrozná zkušenost nerozhodnost lidi to je fakt nářez.Hlavně i problémy s pamětí,strašně rozhozené emoce a vnímání,cítění no hrůza určitě kdo ví co jsou deprese mi dá za pravdu.Ale proč jsem tohle vlastně všechno psal prosím o radu jestli to přejde jestli je to opravdu jen z vysazení a nebo se mi deprese zase úplně vrátily a zase to budu muset začít brát ale už bych to nikdy nechtěl začít brát,Chci se cítit normálně i bez toho.A ještě ted taková perlička za 3 dny odlítám na dovolenou takže jestli se mi to tam ještě zhorší tak to bude opravdu zážitek ale AD sebou neberu,prostě chci aby to odešlo a už mi to dalo jednou provždy pokoj.Tak jo lidi díky za odpověd a hlavně vám všem přeji at se máte líp.

reagovat 17.7.2016 12:11 - Pampeliška

Zdravím předem se omlouvám...

Jardo, tak to nezbývá, než popřát hodně štěstí...protože tohle nevypadá dobře.

reagovat 17.7.2016 14:36 - Jaroslav Oral

Jardo, tak to nezbývá, než...

díky za odpověd tady to máte ještě jednou trochu srorumitelnější.

Zdravím Jmenuji se Jaroslav Oral,je mi 23 let a už na po druhé se snažím vysadit AD Escitil (Bral jsem ho na docela hnusné deprese které se objevily z ničeho nic.
Nic hrozného sem neprožil,žiji celkem normální život,mám práci,rodinu,kamarády,přítelkyni,koníčky prostě vše v pohodě.Ale jednoho dne se mi asi v hlavě něco pomotalo.Tak mi na konec lékařem byl předepsán Escitil.Bral jsem tyto antidepresíva 6.mesíců 1.tabletu 10MG denně a jo velice mi léky pomohly po třech týdnech od nasazení AD escitil deprese úplně pominuly zase sem to byl já,sice se mě nevrálily do normálu koníčky,zájmy které sem měl než mě deprese zasáhla,ale jinak jsem byl psychycky v pohodě a mohl jsem dělat každodení věci.Po 6 měsících po dohodě z lékařem sem snížil dávku na 5MG denně ráno po dobu 2 měsíce,potom jsem bral ještě 3 týdny půlku tabletky 5MG každý druhý den,potom sem vysadil úplně.Ted jsem pátý den úplně bez něj a co si myslíte že se stalo?Bud je to syndrom z vysazení který odejde a nebo se mi deprese vrátily.Ted vám napíšu opravdu to jak to cítím není to z žádné příručky. Takže zase se to rozjelo zmatenost,dezorientovanost,nevím jestli to pochopíte ono se to špatně popisuje ale normálně vás přestane zajímat čas,je vám celkem jedno jestli je večer nebo ráno,jestli je teplo nebo zima,třeba v práci je to extrém díváte se na kolegy kamarády jak se baví a vůbec se nemůže vžít me zi ně,prostě se doto hovoru nevcítíte,pamalu si myslíte že je neznáte vy je samozřejmě znáte ale takové to lidské teplo tam prostě není,potom si začnete myslet že na vás něco vymýšlejí,strašně málo lidem věříte,jste v takové bublině,něco děláte ale děláte to tak že to jen děláte,nemyslíte na nic jiného,protože vás to tak zastíní že prostě nemyslíte na nic jiného,žačnete si myslet že jsou všichni nepřátelé,necítíte dokonce ani hodnotu peněz je vám to skoro jedno protože jste strašně otupělí z ničeho jako tak nemáte radost,strašně těžké je se na něco těšit,jo můžete se snažit se těšit ale opravdu to moc nejde.Hlavně je ještě hrozná zkušenost nerozhodnost to je fakt nářez.Hlavně i problémy s pamětí,skoro nevnímám okolní svět,strašně rozhozené emoce a vnímání,cítění no hrůza.Nejhorší je že nevím z čeho toto úplné oddělení se od okolního denní mám.Ale proč jsem tohle vlastně všechno psal prosím o radu jestli to přejde jestli je to opravdu jen z vysazení a nebo se mi deprese zase úplně vrátily a zase to budu muset začít brát ale už bych to nikdy nechtěl začít brát,Chci se cítit normálně i bez toho.A ještě ted taková perlička za 3 dny odlítám na dovolenou takže jestli se mi to tam ještě zhorší tak to bude opravdu zážitek ale AD sebou neberu,prostě chci aby to odešlo a už mi to dalo jednou provždy pokoj.Děkuji za odpověd.

reagovat 17.7.2016 14:56 - Pampeliška

No, dyť.
Vysadils léky, zhoršil se ti stav, za pár dní odlítáš pryč, léky nebereš s sebou...tak co víc ti popřát než hodně štěstí? Budeš ho potřebovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *