Cinkali byste znovu klíčema?

Archiv příspěvků

reagovat 17.9.2017 23:43 - Elephant

Od roku 1989 méně dojnic, prasnic, osevních ploch, brambor. Přibylo řepky. Čeští zemědělci odhalili veřejnosti přesná čísla. I jak je to s cenami za rohlík či máslo.

Dramatický propad chovaného skotu a prasat. Pálení slámy v teplárnách, místo aby se vrátila zpět do půdy. V Česku chybějí mlýny, a tak se obilí vyváží. Máslo za šedesát korun, ale výkupní cena mléka 8,50. Rohlík za dvě kačky – a možná zanedlouho i více – ale pšenice a mouka v něm za pár desetníků. Bramborářská velmoc – kdeže loňské sněhy jsou. Enormní propad pěstování brambor. Beseda se zemědělci se v Plzni stala přehlídkou smutku. Evropu prý jen těžko doženeme.

reagovat 17.9.2017 23:47 - Elephant

Od roku 1989 méně dojnic,...

Více: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Od-roku-1989-mene-dojnic-prasnic-osevnich-ploch-brambor-Pribylo-repky-Cesti-zemedelci-odhalili-verejnosti-presna-cisla-I-jak-je-to-s-cenami-za-rohlik-ci-maslo-504384

reagovat 18.9.2017 00:11 - mamut

Od roku 1989 méně dojnic,...

No jo, ale za to máme banány, toaletní papír, "demokracii" a "vládu odborníků". Akorát nás to něco stojí.

Kokosový olej

reagovat 18.9.2017 01:56 - aladin

"Evropa není a nebude pevností, prohlásil šéf Evropské komise Juncker"

Kdo ti dal právo ty fašoune mluvit za celou Evropy!!!

reagovat 18.9.2017 02:15 - aladin

"Tomas Strycek
Ján Lahvička
no a část jich aktivní nebyla. Tragedie vyhnání Němců je v tom, že byli vyhnání úplně všichni - i ti co nebyli s Hitlerem, ale ani proti němu nevystupovali, i ti co byli v odboji, i ti co utekli do exilu, muži, ženy i děti. Prostě se vůbec nerozlišovalo a všichni byli vyštvání jen na základě německého původu - čili to byla etnická čistka. A to nemluvím o tom, že už po válce, v době míru, byly desetisíce českých Němců zmasakrovány."

Tento příspěvek je z 99% lživý!!! V pohraničí jsem žil a pracoval spolu s Němci, s těmi Němci co nabyli vyhnáni, protože nespolupracovali s Hitlerem!!! Lživý je hlavně ve slovech "vyhnáni úplně všichni" a " desetitisíce" !!! Že se nestydíte takhle lhát! Kdo tě platí - CIA??? S těmito lžemi musíte počkat, až tu nebude žádný pamětník těchto událostí!!!

reagovat 18.9.2017 04:54 - Jahoda

"Tomas Strycek
Ján...

můj strýc nebyl vyhnán protože si vzal Češku.
A když pak v 50-tých letech přišlo komunistické gestapo StB zatýkat dědu protože byl Němec,bábu fackovalo až se otáčela kol dokola a ještě před dětma.
A tak ,když dědu odváděli,děda řekl.
Koně,krávy,prasata.ovce a jiné dobytek vypustit ze stáje do pole,at si je bolševik chytá.
Děcka pak všechen Tur a Kur vypustila ze stáje a nechala odejít ze statku a JZD pacholek je pak musel nahánět.))))))
Můj děda neměl vůbec rád bolševika a když mu pak jeden expartizán řekl,že je Němčour,chytl ho pod krkem,třepal s ním a křičel-já tě zabiju,já tě zabiju,celá hospoda je pak musela dát od sebe.
No....měl namále blbej partizán.
To byl jeden děda a ten druhý byl zase velitelem kulometné čety za 1 Republiky a toho bolševik taky rozkulačil.
A nacista ho chtěl za to zastřelit i s celou jeho rodinou.
Gestapák SS za ním chodil až domů a tak si před dědovou rodinou čistil Walter 38 ,aby asi dal najevo že co bylo zmeškáno se dá klidně i dohnat ,pak si pistol položil na stůl a říkal.
Vy Češi nevíte co se na vás chystá....na Němce nadáváte,ale až my odejdeme, přijdou jiní...horší,to ještě ani nevíte o co se jedná,poznáte...
Myslel tím bolševika.
Byl to válečný fronták a poznal bolševika v Rusku.
Táta řekl jednou dědovi,že by se ten SS měl zabít a děda mu řekl,že to není křestanské a at tak už nikdy nemluví.
Asi se taky jednalo i o lidi,ale v málo,jeden gestapo z ústředny přímo pomáhal partizánům a odboji a jeden četní taky.
Tam to fungovalo takto.
Gestapo šlo po partizánech a byl plán na akci a ten hodnej gestapák ihned šel za četníkem a četník varoval odboj .
Jednou to nedopadlo a partizán byl nachytán ve stodole a SS jej chtělo odstřelit .Gestapák řekl,já si ho střelím a schválně střílel tak,aby partizán mohl utéci.
Pak mu to jeho kamereden vyčítalo,že to udělal schválně.
Byla to bohužel jedna malinkatá vyjímka ,protože jinak se jednalo o vrahy a sadisty,já si myslím,lže ten gestapák byl sudetský Němec a před válkou žil v Čechách a byl na straně českého národa.
Však pak také mohl dožít v ČSSR a ani k soudu po válce nešel,zemřel asi někdy v 70-tých letech.

reagovat 18.9.2017 06:28 - Jahoda

můj strýc nebyl vyhnán...

komu ale Němec a to i když mu byl nacizmus odporný,v té době ale málo a naprosté vyjímky a pokud se taková anmtinacistická německá vyjímka vyskytla je v současnoti zviditelněna a propagována,tak tento i antifašistický Němec v té době byl antisemita.
Židům totiž průměrný Němec v té době nikdy žádnou šanci nedal a jsem přesvědčen,že pokud by byl děda ze strany táty Žid,byl by zastřelen i celou svou rodinou,anebo poslán do lágru.
Žid nikdy nedostal šanci .
Tam se jednalo o miliony zavražděných v plynu a tyto miliony zavražděných a další desítky miliony uvězněných musel někdo někam po něčem přepravit,izolovat,pronásledovat a diskriminovat.
Ani jeden případ ze strany Němců té doby,že by pomohl Židům utéci z transportů ve vlacích na nádražích !
To přece ten Němec musel vědět co se děje.
No...věděl a souhlasil s tím.
Žid byl prostě odepsán a odsouzen a nikdo mu nepomohl.
Dokonce i v Polsku po válce pogromy pronásledován,tam bylo primitivní uvažování...Poláci a Němci a Češi mají v tomto taky máslo na hlavě,viz poválečné pogromy v r. 1948.

reagovat 18.9.2017 08:35 - mamut

"Tomas Strycek
Ján...

I já jsem vyrůstal v pohraničí a proto mohu toto plně potvrdit. Po válce tu zůstalo mnoho Němců. A mohli dokonce volně cestovat do Západního Německa za svými příbuznými. Kupodivu se všichni vraceli. Měl jsem spolužačku, jejíž rodiče se vystěhovali i s ní do Západního Německa až v r. 1961. Oni ti samozvaní historikové pěkně kecají.

reagovat 18.9.2017 08:57 - Tom...

I já jsem vyrůstal v...

Já k tomu přidám jenom tolik, že mám kolegu, který je napůl Němec, protože má matku sudetskou Němku, která tu po válce i s její matkou (babičkou kolegy) zůstala.
A tento kolega byl za minulého režimu na návštěvě u vyhnaných příbuzných. Dokonce zvažoval tam zůstat, ale cítil se více Čechem a neměl k tomuto kroku odvahu.

reagovat 18.9.2017 09:01 - Tom...

můj strýc nebyl vyhnán...

Jinak se některé pohádky z tvého příspěvku celkem dobře poslouchají, zvláště jak SS nechal utéct partazána.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *