Cinkali byste znovu klíčema?

Archiv příspěvků

reagovat 21.7.2017 15:40 - aladin

"Česko velkou důchodovou reformu nepotřebuje, tvrdí vládní studie"
Vraťte tam těch 70 miliard co jste ukradli vy, politici!!!
A spusťte progresivní režim, 1/2 zisku půjde do důchodového fondu a 1/2 správci fondu! Kontrola: Ústavní soud!

reagovat 21.7.2017 16:19 - ???

"Česko velkou...

1/2 z jakého zisku, z čeho? Nepleteš si důchodový fond s fondem investičním?

reagovat 21.7.2017 17:44 - a kam mají politici

"Česko velkou...

něcop vracet, když zatím tu žádný důchodový fond neexistuje? Všechno je jeden státní rozpočet a vždycky byl. To jenom pitomci, kteří jsou líní si něco nastudovat a nad tím se zamyslet, budou šířit po internetu nesmysly.
Stejně jako s důchodama počítanýma z průměrné mzdy.

Kokosový olej

reagovat 21.7.2017 19:44 - Jahoda

"No....to by mě ale...

jenže Václav Havel byl celý život pronásledován komunistickým režimem,vězněn,pomlouván a nenáviděn a STB mu ničila život jak jen to bylo možné.
Lze se pak divit,že utíkal od reality v podobě kouření a chlastu?
Ale ty jedovatej,tebe nikdo za bolševika nepronásledoval,tebe teda určitě ne,bolševiku až na prdeli rudej.
I když se V.H idol a ikona svobody,tyto neřesti u něj nelze schvalovat,ale pochopit ano.
A protože jsme napříč všuderozlezlé bolšobandě v politice a prognostikům z školy KGB POŘÁD ještě jeden z nejsvobodnějších států světa,ptám se kdo pronásleduje a ničí život panu Kuberovi?
NIKDO!

reagovat 21.7.2017 20:27 - Jedovatej

jenže Václav Havel byl...

Rudej nejen na prdeli jseš spíš ty, komiku, možná kromě tý prázdný dutiny, kterou máš na krku, tam je parádně vymetený.
A ten "V.H idol a ikona svobody" byl náramně pronásledovanej, hlavně když jezdil Mercedeskou koulet sudy do trutovskýho pivovaru, že, ehm.

reagovat 21.7.2017 20:31 - aladin

"Nepoučujte nás, vzkázal italský premiér zemím visegrádské skupiny"

Ty mafiáne, Vyděláváte 10 000 Euro na každém imigrantovi, když si je tam pustíte, tak si je nechte a živte si je. My je nechceme!!! A vy nemáte žádné právo ani EU nás nutit abychom si je vzali!!!

reagovat 21.7.2017 20:36 - aladin

"Severní Korea se prezentuje jako ráj pro surfaře, Američané tam ale nebudou smět"

Nenašel by se nějaká odborník z kavárny, aby nám spočítal kolik špionů nám sem západ poslal za těch 40 let, co tu vládli komunisti.
A teď by mohl také spočítat kolik tu máme agentů CIA?

reagovat 21.7.2017 20:39 - 21.7.

Každý jsme nějaké boží hovádko Ano.

reagovat 21.7.2017 20:39 - aladin

"Jurečka chce do zemědělství dostat ročně až 1500 Ukrajinců"

Jurečku, máme to nějakých 350 000 nezaměstnaných!!! Na pomocné a nekvalifikované (jako je sklizeň brambor nebo česání ovoce( by to snad mohlo stačit? Která loby za tím je???

reagovat 21.7.2017 20:51 - Cynik - realista

"Česko velkou...

Aladine, za socíku a ještě i po jeho krachu, do roku 1993, byly penze vypláceny ze státního rozpočtu a neexistoval žádný speciální důchodový účet.

V roce 1993 bylo zavedeno tzv. sociální pojištění, kdy jsou výdělečně činným jedincům strhávány předepsané sumy a ty jsou neprodleně rozdělovány současným penzistům.

Často se setkávám s názorem, že Klaus rozkradl důchodový fond, mnozí bezmyšlenkovitě opisují jeden od druhého, a uvádějí sumu až 300 miliard korun.

Nesmysl.

Ano, někdy po roce 1993 byl výběr pojistného vyšší, než platby.

To je ovšem jen zlomkem sumy, která naopak byla v posledních letech na penze dodávána z jiných kapitol rozpočtu – v součtu jde o stamiliardy korun ( po skončení účetního roku 2011 by byla evidována částka –202 mld Kč, viz www.mpsv.cz/files/clanky/18702/vi_2014_26381.pdf , zde jsou též vyčísleny nevysoké přebytky vybraného pojistného.

Skutečnost je dobře popsána zde, podotýkám, že jde o vyjádření mionisterstva financí:

Výše uvedené tvrzení o prostředcích „ušetřených na důchody“ není pravdivé. Před rokem 1989, i po něm, až dodnes, jsou důchody financovány státem, ze státního rozpočtu. Důchodový systém fungoval a funguje na tzv. průběžném principu – důchody jsou hrazeny ze státního rozpočtu a od roku 1993, kdy bylo uzákoněno pojistné, jsou příjmy z pojistného odváděny do státního rozpočtu. Nedochází tedy k tomu, že by byly prostředky shromažďovány v nějakém fondu, z něhož by mohly být nějakým způsobem použity na něco jiného nebo zneužity. Výdaje na důchody jsou mandatorní výdaj, tedy ten, na nějž je zákonný nárok a výplata všech důchodů musí být ze státního rozpočtu pokryta.

Při zpracování státního závěrečného účtu za příslušný rok se propočte rozdíl mezi příjmy z přijatého pojistného na důchodové pojištění a výdaji na důchody včetně obsluhy důchodového systému a pokud je tento rozdíl kladný, převádí se na zvláštní účet. Prostředky na něm uložené mohou být použity jen na důchodové účely (do r. 2008 na zvýšení dávek důchodového pojištění, nebo na úhradu záporného salda pojistného na důchodové pojištění, od r. 2008 jsou takovéto prostředky soustředěny na zvláštním účtu rezervy pro důchodovou reformu).

Pokud je propočtený rozdíl záporný, tzn. výdaje na důchody jsou větší než přijaté pojistné, jde rozdíl na vrub státního rozpočtu a musí být nalezeny zdroje, z nichž se zvýšený výdaj uhradí.

Shrnujeme tedy: v r.1993 byla v rámci daňové reformy uzákoněna povinnost platit pojistné na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, jehož součástí je i pojistné na důchodové pojištění. Pojistné nahradilo do té doby placené daně z mezd, a nadále zůstalo zachováno financování důchodů ze státního rozpočtu. Nedošlo tedy, a ani nemohlo dojít, k žádnému zrušení důchodového fondu, který neexistoval.

http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/v-mediich/2012/2012-07-11-vmediich-4914-4914
Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *