Cinkali byste znovu klíčema?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.10.2007 18:53 - Daniel

Z událostí v listopadu '89 jsem byl hrozně nadšený a aktivně jsem se ddo nich i zapojil. Ze současného stavu jsem však v mnoha směrech velmi zklamaný a to je velký eufemismus, protože nechci být sprostý.
Proto mne napadla taková otázka, o níž bych tu chtěl otevřít diuskusi.
Kdyby jste se i se svými současnými zkušenostmi ze života v tržní společnosti, ve které jsou peníze až na prvním místě, ocitli zpátky v době tzv. Sametové revoluce, cinkali by jste znovu klíčema?'

reagovat 1.10.2007 23:43 -

jo,ale v jiný zemi'

reagovat 1.10.2007 23:58 - Vanessa

Hm, a proc? Abych byla opet za kasparka? Vsechno bylo predem pripraveno, komunisti vedeli predem a na nasi slavne sametove revoluci se napakovali a emigrovali do Statu, kde si ziji v milionovych vilach. Take havel byl dosazen a my hlupaci mysleli ze jsme si jej skoro zvolili. Nastesti nase mala zemicka ma jen vyhodnou polohu, a tak jsme po revoluci jen ozebraceni, horsi by to bylo kdybychom meli ropu nebo opium, ze.

reagovat 2.10.2007 00:48 - Amálie

Tady to máte,vy,tehdá,pokroková mládeži,do konce života budete přisluhovači prozápadních reforem,celé ty dlouhé roky si stojím za názorem-cinkat se nemělo a basta!

Copak vám za soudruha Gustava Husáka bylo tak špatně?

Copak jste nemohli cestovat do Jugoslávie a jiných krásných zemí?

Po schválení žádosti jste mohli navštívit i zemi kapitalistickou a pak se s chutí vrátit domů do ČSSR-Zemský ráj to napohled,co jste to s ním provedli?'

reagovat 2.10.2007 01:07 - Adina

Teď a tady v této zemi už klíče asi nepomůžou.A co se s nimi vycinkalo?Za hranice můžou jen ti bohatí.Obyčejný člověk na to nemá!Zato musíme dát víc za léky,potraviny,energii,studovat budou jen ti majetní.A v područí jsme opět.Není to sice Sovětský svaz ale Amerika.Tak co s tím???

Horních 10 000 se může smát.To je ta jejich demokracie a ty občane pilně pracuj a mlč!
'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2017 22:29 - aladin

"Reportér vyzkoušel, jak se cestuje s čipem přes oceán"

Reportér? A studoval na vysoké novinářské? A úspěšně zakončil studie? A nechal si naočkovat čip? Kolik za to dostal aby dělal reklamu? A nebo jen leze někomu do .....?

reagovat 24.7.2017 23:47 - podobných hovádek

"Reportér vyzkoušel,...

bude bude stále více.Ještě si za to zaplatí,že budou označeni jako dobytek,a budou pokusní králíci.Debilita lidí nemá hranic.

reagovat 25.7.2017 05:52 - Cynik - realista

Evropské a africké státy dále posílí spolupráci v boji proti převáděčům a při řešení příčin migrační krize ve Středomoří. V Tunisu se na tom v pondělí dohodli zástupci 15 severoafrických zemí a členských států Evropské unie.

Politici se zavázali zintenzivnit kroky proti pašování lidí například větší výměnou informací o kriminálních sítích převáděčů. Přislíbili také postihnout příčiny vystěhovalectví v domovských i tranzitních zemích. Závěrečné prohlášení hovoří rovněž o společném záměru zlepšit povědomí uprchlíků o rizicích nelegální migrace a o možnostech dobrovolných repatriací, napsala agentura AP.

Tuniský ministr vnitra prohlásil, že obchod s migranty nelze potlačit jen bezpečnostními opatřeními; problém má podle něj i velký aspekt sociální a ekonomický. Ministr zahraničí Mali vyzval evropské státy, aby pro mladé Afričany usnadnili vízové postupy.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/444404-eu-a-afrika-posili-spolupraci-pri-zvladani-migrace-ve-stredomori.html


-----


Takže se nic nemění, stále jen kecy, kecy, a zase kecy…

Co ovšem od Evropské socialistické unie čekat, jestliže vydává zákaz vývozu nafukovacích člunů do Libye za boj proti nelegální imigraci?

Zlepšit povědomí uprchlíků o rizicích nelegální migrace? Nu, kecy zjevně nezabírají, co by ovšem zabralo, je varovný výstřel do vzduchu, pak další před příď lodě s imigranty, a kdyby snad nestačilo ani to… Pak by se povědomí uprchlíků opravdu zlepšilo, a zjevně raketovým tempem.

Nu, a pokud se lodí neziskovkářů týká, tam doporučuji varovné výstřely rovnou vynechat, podle hlášky z filmu Tajemný hrad v Karpatech: Když jde o signorinu, rovnou řežu.

A ten požadavek ministra zahraničí Mali, aby evropské státy pro mladé Afričany usnadnily vízové postupy, ten je opravdu náramný…

Řešní existuje – lodě s imigranty důsledně vracet do míst, odkud vypluly, především tedy do Libye. Pustili jste imigranty přes své území, tady je máte zpátky, poraďte si.

Poradili by si… nebo by jim to nadělení zůstalo na krku.

Totéž platí pro Itálii… poraďte si, a vlastně pro všechny země, které na své území pouští bez omezení vše, co dorazí, v naději a víře, že se rozdělí s ostatními…

Řečeno slovy Karla Kryla: Nasrat, jo, nasrat… (Píseň Neznámého vojína).reagovat 25.7.2017 08:41 - nechceme sem další zmrdy,vyžírky.

Evropské a africké státy...

máme tu svých dost!!!

reagovat 25.7.2017 11:25 - mamut

Evropské a africké státy...

Představitelé EU mají vývar z pašování migrantů. Jinak by už dávno činili a ne jen planě žvanili. To co předvádí EU je bezzubé a stupidní. Mafie pomocí nastrčených neziskovek sem tahá migranty jak na běžícím pásu. Rozvojové země se zbavují svých kriminálních živlů a duševně nemocných. Prostě je pošlou do Evropy s tím, že už se nemají vracet. A funguje to. A daňový poplatník se nestačí divit, kam jdou jeho peníze. Včera mě zastavil jakýsi laskavý muž a chtěl po mě příspěvek na postižené děti. Poslal jsem ho za panem Sobotkou, který tak rád rozhazuje ze společných peněz. Muž chvíli čučel, jak kdybych mu snědl oběd, ale pak sám uznal, že je za blba, když se snaží spasit svět tímto způsobem.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *