Chtěla bych psa,ale rodiče pořád ne a ne.Co by na ně zabralo ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.9.2012 15:01 - Danča

Ahojte,strašně moc bych si přála pejska.....snad od narození :D . Je mi 11 -za dva měsíce 12 a k 12tým narozeninám právě chci psa.Bydlíme v bytě. Rozuměla bych,kdybych po rodičích chtěla dogu,nebo ovčáka,ale já chci jen malého yorkšírka.(Kdyby jsme měli dům se zahradou,tak bych ovčáka prosila :DDD ). No,zpátky k tématu.Máme 1 králíka a pár křečků.Se psem pár zkušeností mám.Rodiče mají názor takový : Bydlíme v BYTĚ ! , Bude to tu smrdět! ,Musela bys vstávat ráno dřív. ,Bylo by na tebe toho moc.....atd... no - vždy si něco najdou ! ...Ale já mám názor takový : V paneláku - nepaneláku :D ,na procházky by se s nim mělo chodit. No...smrad to snad horší než u myší nebude...(myši jsme měli a opravdu to byl nesnesitelný smrad ! ) Ráno stejnak vstávám dřiv....většinou ještě všichni spí... - Situace je taková : Co mám dělat já,když brácha si dělá támhle svoje věci,táta je u počítače a máma se kouká na televizi.Samozřejmě mohla bych si sednout k mámě a taky se koukat,ale často mě to omrzí.Králíka mám,ale když ho pustím,tak chce - příjde ke mě , nechce -vyprdne se na mě....Tak bych chtěla aspiň nějakého věrného druha. :( Nevíte co na ně zkusit ? Co by ZABRALO ? ...předem děkuji za odpovědi.

reagovat 19.9.2012 00:58 - Jirka

Doufám že ti ho...

Vždyť je to 12 letá holka.. Proč taková drsnost vůči ní? Napsala to hezky.

Dančo, co Ti poradit..:) Možná si to zkus představit - byla bys ve škole, pes by byl sám doma, oni ti psíci to většinou nemají rádi, když jsou sami doma. Třeba zrovna ten yorkšír je takový živý pejsek, takže by se dalo asi celkem čekat, že by štěkal a tak..

reagovat 19.9.2012 01:07 - ita

Do panelaku psi nepatri uz i kvuli sousedum.Nakonec jsou chudaci psi i sousede.Muzes se domluvit nekde v utulku a na prochazku si tam psa pujcovat.

reagovat 19.9.2012 02:47 - Kamila

Dančo, s tím útulkem to je skvělý nápad. Já jsem dospělá, psa nemohu mít kvůli práci (dělám 12-hodinové směny, byl by doma sám), tak chodím taky venčit útulkové psy. Je to sice trochu něco jiného než mít vlastního, ale zase se hodně naučíš a rodiče přesvědčíš, že tvůj zájem je opravdový. Yorkšír se dožívá přes 20 let - teď je ti 12 let, co když půjdeš v 15 na intr? Pak budeš bydlet na koleji, třeba kvůli práci i na ubytovně... Jseš si jistá, že do 32 let se o něj budeš moct vždy starat osobně a nebudeš ho muset opustit? V tom útulku ti půjčí i většího psa, když ho zvládneš. Začneš malými a jak porosteš, zvládneš i ovčáka nebo dogu. Je to fakt nejlepší řešení.

reagovat 19.9.2012 08:16 - Jojo

Sousedovic holka také leta žadonila, že chce psa. Bavil jí přes prázdniny, pak se ochladilo, deště, pak sněhy, mrazy a děvče jsem od té doby s čoklem už neviděl. Teď psa venčí jenom rodiče, nebo babička. Žijeme v bytovce a palouček před domem je celý zahovnovaný, páč níikoho ani nehne po čoklech uklidit. Děti si už venku v trávě také nehrají, mezi hovna a chcánky je nepustím. Lidé jsou prasata - neuklízí po svém zvířeti a člověk se musí vyhýbat hovnům i na chodníku. Pes - vlastně je to takový smeták, v bytě pořád kňučí, ňafe na kolemjdoucí a zadělává okolí. Čokla bych svým dětem do bytu také nepořídil - na co? Co uhlídá takový chcípák? A kamarádů má dítě až dost, tak na co si to kompenzovat čokly.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.4.2015 15:14 - jana

Zvlášť dneska, se...

Já psa koupu.ale někteří lidé sotva. Nepatří mezi ně?

reagovat 28.4.2015 15:16 - Jak

psala paní,že má sousedku špindíru,tak jednou jsem to zažila v autobsu,kdy zamnou seděl chlap,vypadal jak bezdomovec ale hrůza,to bylo hrozné,byla jsem ráda,až vystoupil a přesto byl ještě dlouho cítit.

reagovat 28.4.2015 15:16 - Roman

Poldové mají na starosti...

Jistě, to mají... Dávat botičky a všemožně buzerovat.když je potřebuješ sou zalezli a píju kafco... Pomáhat a chránit... Vlastně BUZEROVAT A PRUDIT.

reagovat 28.4.2015 15:18 - Roman

Třeba městaci to mají v povinnosti. Ale až na výjimky na to dlabou.

reagovat 12.4.2017 16:27 - Ten kdo ti pomůže.

Ahojte,strašně moc bych si...

Ahoj. Zaujalo mě jak krásně si to napsala a možná misto jorkšíra bych ti doporučila shiba-inu . O plemeni si zjisti základní povahové rysy a rodiče nebudou mít co říct. Tento pes je dokonale nenáročný.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *