Chronický zánět hltanu, hrtanu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.6.2009 16:39 - Laďa

Zdravím všechny co mají neustálé problémy s bolením v krku a lékaři jim řekli, že s tím nejde nic dělat, že je to chronický zánět hltanu či hrtanu. Co vám lékaři diagnostikovali za příčinu, co užíváte na zlepšení imunity, co na zmírnění bolestí v krku, jak s tím bojujete? Podělte se o svoje zkušensti. Děkuji Laďa

reagovat 16.6.2009 15:32 - Kuba

To by bylo na dlouhý povídání, trápí mě to přibližně 4 roky. Používám ke kloktání směs řepík, šalvěj, heřmánek. V poměru 50g, 15g, 15g. Nic lepšího (z mnoha hledisek) sem za tu dobu zatím neobjevil. Pozřel sem opravdu mnoho léku a doplňku stravy, ale všechny byli víceméně k ničemu a některé byli spíše kontraproduktivní. Pořád to s doktory konzultuju, ale víceméně bezúspěšně, vyhozený prachy zatím. Taky klotám vincentku. Jinak takový ty cucaví bonbony a tablety na krk, to je úplně na nic. Já už to ani nemůžu, protože z toho mám žaludeční potíže. Sem na to už přecitlivělej. Antibiotik na mě otestovali, tak 4 druhy z toho 3x penicilin takže dohoromady sedmkrát léčba antibiotiky a nic z toho. Jo a vždycky když si uděláš horkej čaj, tak si ten horkej hrneček přilož k tomu krku, to je asi ze všeho nejúčinější, zní to blbě ale na mě to funguje.

reagovat 19.6.2009 10:47 - Laďa

Díky Kubo za odpověď, vidím, že jsme a tom podobně. Mě v krku bolí neustále už 4 roky (v létě, v zimě, prostě pořád), ale už mi to jde i na průdušky, dutiny (krční mandle nemám 15 roků). Nemůžu pít ani vlažný, ani studený, ani horký, takže příprava pití je pro mě alchymie :-). Nemůžu prchladnout, zpotit se... Různejch přípravků jsem pozřel za desetitisíce, navštívil mnoho léčitelů, lékařů, zkoušel akupunkturu, čínskou medicínu... zcela bez výsledku. Z těch cucavejch bonbonů mi trochu uleví Vincentkový pastilky, a citronový Tantum verde, nejsou tak agresivní, jinak to mám podobný. Dřív mi pomáhalo hodně vypocení, vypil jsem dva litry čaje, zalezl do peřin, ale te´d už taky ne. Ty bacily si na všechno zvykaj a jsou čím dál odolnější, potvory :-(.Tu směs na kloktání vyzkouším. Antibiotikům se , pokud nemám horečku, vyhýbám, kolikrát je mi po nich ještě hůř, ale někdy to bez nich už nejde. A co výtěry v krku a krve? Máš v pořádku? Já jo...

reagovat 21.6.2009 23:22 - marketa

ahoj zkuste třeba wobenzym na podporu imunity .Je čistě přírodní ,takže do sebe nebudete rvát žádnou chemii. já ho beru i jako prevenci a můžu říct ,že žádné velké zdravotní problémy už nemám.. .

reagovat 24.6.2009 15:29 - Laďa

Díky za tip, boužel už jsem ho taky zkoušel za x tisíc kč, absolutně bez výsledku. Ale moc díky, budu rád za každý podnět.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.9.2016 11:18 - Lilka

Bactoral = nejlepší lék na zánět hrtanu. Zabírá rachle a skvěle. Můžu vřele doporučit.

reagovat 27.9.2016 11:38 - jeny

Zdravím, je mi 27 let a mně...

taky to mám pořád, asi od 5let. Když mně bylo 12 vzali mně rodiče k moři. Vůbec mně to nepomohlo. Otec tam dostal nějakou nemoc, pak se ukázalo, že je to rakovina, do 8 měsíců zemřel

reagovat 29.9.2016 14:33 - Petra

Chronický zánět hrtanu byl u mě spojen s náchylností k alergiím a to se odráželo smaozřejmě na stavu mé imunity. Brala jsem wobenzym půl roku a jsem za něj strašně vděčná, protože mi nesmírně pomohl.

reagovat 9.3.2017 14:31 - Jana

Já to taky řeším od svých 16, nemám to neustále, ale pořád se mi ten zánět v krku a bolest vrací. Jednou mi na gynekologii a po léčbě antibiotiky zjistili kvasinkovou infekci a tím jsem se dostala k problému přemnožení tzv. Candida Albicans v těle a vypozorovala, že to asi zřejmě má souvislost. Jak už zde někdo psal výše, myslím si, že to bude přemnožením kvasinek či kyselým prostředím. Chce to radikální změnu životosprávy, nějakou celkovou očistu (na jedné teď jsem) a jíst zásadotvorné potraviny. Na netu najdete mraky diety i tabulku s potravinami. Na začátek začněte tím, že si koupíte Test na kyselost prostředí v těle, jmenuje se to Remedicum Super Senstiv a udělejte si výtěr slin.

reagovat 3.7.2017 13:01 - Lada

Pokud to máte opakovaně, tak doporučuji zkusit Wobenzym, protože u těch opakujících se zánětů perfektně pomáhá. Ale musí se začít hned a neodkládat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *