Chronický zánět děložního čípku, krvácení

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.10.2005 21:10 - Petra

Ahoj. Již řadu let trpím výtoky. Pořád dokola jsem se snažila ostranit problém s kvasinkami,ale opakovaně se vracely. Již druhý rok mám vážnější problém, jehož příčina mi není známá. Vždy po pohlavním styku krvácím a samotný styk je dosti bolestivý. Navštivila jsem několikrát svého gynekologa, nechala si dělat testy: cytologie, chlamydie, ureoplazma. Všechny testy byly v pořádku. Doktor mi řekl pouze to, že mám chronický zánět děložního čípku a doporučil mi lébču. Při poslední kontrole byl čípek v lepším stavu(po měsíční sexuální abstinenci-bohužel), ale i nyní kvácení po styku nepřestává. Na léčbu používám preventivně výplachy Tantum Rosa. Nic jiného mi doktor nepředepsal, ani neřekl jak lépe je možné můj problém odstranit.
Poraďte mi prosím, co mohu dělat. Děkuji. Můj vztah s partnerem tím záčíná trpět. Sexuální abstinence není přece řešení.

reagovat 21.10.2005 19:44 - Jajka

Hezký večer.
Pokud mohu poradit, změňte svého gynekologa, neboť ten, který nemá zájem na sexuální spokojenosti své pacientky si tuto pacientku nezaslouží. Anebo v případě, že jste mu možná neřekla o svých trablích úplně vše, mu teď křivdím, ale přesto si myslím, že krvácení, které máte je poměrně neobvyklá záležitost i při chronickém zánětu děl. čípku. Nehledě na to, že chron. zánět čípku Vás do budoucna může ohrožovat i onkologicky. Čili, je třeba tento čípek důkladně vyšetřit, nejlépe odebrat kompletní sadu, jak na cytologiii,případně na histologii, dále vyš. mikrobiální, případně virové příčiny Vašich obtíží a další doplňující vyšetření. Já vám ze srdce doporučuji nesmiřovat se s chronickým zánětem, zvláště máte-li takovéto obtíže v sexuálním životě, narušující už dokonce Vaše partnerské soužití a také, chcete-li mít do budoucna děti. Chron. zánět čípku děložního může kdykoliv přestoupit do dělohy a dál a nadělat tam zbytečnou paseku. Raději změňte lékaře nebo se nechte poslat na odborné vyšetření do nemocnice. Tam si s Vámi poradí. Bude také vhodné provést ultrazvukové vyšetření rodidel, včetně dělohy a vaječníků.
Tedy držte se a nedejte se odbýt, je to Vaše zdraví.

reagovat 6.12.2005 07:39 - stana

Ahoj, mám úplně stejný problém. Napiš mi, prosím, jestli se ti už podařilo s tím něco udělat. Už asi 4 roky chodím s bolestmi v malé pánvi a bolestmi při styku, ale prý jsem zdravá. Loni mi jen vyšla špatná cytologie, dělali konizaci a vyšly mi výsledky těžká dysplazie. Jenže podle literatury bych s touto diagnozou neměla mít takové problémy. Po konizaci se stav bohužel nezlepšil. Bolesti stále jsou a nesexovat mi přijde jako dost dobrý nesmysl. Jestli s tím něco doktorka neudělá, tak budu hledat někoho jiného a budu jezdit třeba i do Prahy. Jsem v reprodukčním věku, dítě chci a bz sexu to nejde. Kromě toho dřív to bylo moc fajn, to jen poslední dobou - cca 4 roky to skoro vůbec nejde. Myslím si, že od toho tam taky jsou. Dej, prosím vědět. PS - piju řebříček, meduňku, dělám sedací koupele, mám Tantum Rosa. Ahoj S

reagovat 23.1.2006 17:11 - Nicol

Ahojky asi, už jsi v pořádku a přeji ti to. Mě když toto doktorka zjistila tak žádné rady o zákazu soulože jsem neslyšela, ale ihned mě poslala na gyncentrum COP Hloubětínská tel. č. 266 610 245, kde podstoupím nějaký zákrok prý pod narkózou. Tak to asi nebude jen tak, sic to není nic vážného. Zatím mě to čeká a jsem tam objednaná, ale na svého lékaře s radami, které Ti dával bych se vykašlala. Určitě najdeš i jiné gyncentrum blíž svého bydliště nevím odkud jsi. Držím palce.

reagovat 29.3.2006 08:52 - Zuzka

Ahoj, já mám stejný problém už asi pět let. Dříve se to stávalo jen občas a nyní čím dál častěji a silněji. Holky, zkuste si koupit vitamín C 500 mg a ascorutin - volně prodejný. Poté mě to na pár měsíců přešlo. Vše jsem jedla každý den - 1 vitamín a dvě tablety ascorutinu. Teď se mi to sice vrátilo, ale zkuste všechno. Aspoň já to říkám. Šla bych do čehokoliv, co by pomohlo. Je to velice nepříjemné.

Nicol, napiš nám, prosím, podrobnosti o tom zákroku. Už ho máš za sebou? Děkuji.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.5.2015 15:24 - Erika

Dobrý den,
před čtyřmi...

Jako podpůrnou léčbu byste mohla zkusit wobenzym. Užívá se často na léčení gynekologických zánětů.Jednu dobu jsem se jím také léčila.

reagovat 29.5.2015 19:07 - Martina

Ahoj,
už tři roky mi vychází pravidelně špatná cytologie, bez bolestí, bez špinění, bez výtoků apod problémů. Před čtrnácti dny mi byla znovu odebrána cytologie + biopsie čípku a dnes výsledky-chronický zánět čípku+HPV. Paní doktorka mi napsala DoxyHEXAL(antibiotika), doporučila mi jíst Hlívu ústřičnou+tablety INDONAL. Vzhledem k tomu, že vůbec nevnímám, že něco je špatně, řekla mi, že to není žádná katastrofa, jen musím dodržovat sex jedině s kondomem+každého půl roku prohlídka na sledování, jestli se stav nezhoršuje. Tento přístup mi přijde naprosto ideální. Je mi 27, chtěla bych taky mimčo, ale dokud nebude cytologie OK, nemůžu..
Držím palečky všem, at se toho rychle zbaví!
M.

reagovat 29.5.2015 19:10 - AKITA

A co se stalo před 3 lety nebo 4?

reagovat 30.5.2015 20:19 - Martina

A co se stalo před 3 lety...

Měla jsem vztah s někým, kdo si života užíval plnými doušky. Zpátky už to nevezmu, co se dá dělat. Jsem si jistá, že mu můžu "poděkovat" za HPV. Teď mám partnera, na kterého se můžu spolehnout a kterého bych nevyměnila ani za nic.
M

reagovat 23.4.2018 10:00 - terka

Ahoj. Již řadu let trpím...

Ahoj,
bojuji teď ze stejným problémem mám už 9letou dceru a chceme druhé v roce 2017 konečně se podařilo,,bohužel 10týden zamklý potrat kyretáž,,,od té doby mám problémy s krvácením při styku,,v lednu 2018 zjištěna bakterie přeléčeno a dobrý a měsíc na to zase krvácení můj gynekolog když jsem došla znovu na vyšetření mě odbyl a řekl no tak půjdete znovu na kyretáž,,,bylo mě zle ani mě nevyšetřil nic tak jsem navrhla a to nejsem doktor,vyšetření čípku v nemocnici mají speciální brýle které zvětší vše a jde to krásně vidět,,,řekl no to je také možnost,,tak v ten den jsem se rozhodla změna gynekologa v nemocnici mě udělali celkové vyšetření vzaly vzorky šlo to vidět z čípku jen při menším dotyku tekla krev malinko a byla tam ještě jedna dírka paní doktorka mi to umrtvila a vzala tkáň z čípku výsledky budu mít za 10dní,,,s partnerem už jsme oba nešťastní už se bojím mít sex abych zase nekrvácela,,,je to moc těžké když nevíto co to znamená,,,ještě mi doporučila čípky Cicatridina je to na hojení a na všechny vaginální problémy,,tak uvidíme,,,musíme to nějak zvládnout,,,

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *