Cholesterol u dítěte

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.4.2007 13:27 - Patricie

Dobrý den.Mé dcerce bude pět let a zjistili ji vysoký cholesterol.Jsem z toho v šoku Fast foody,hamburgry ani nic podobného do ni necpu.Nicméně má vysokou hladinu toho zlého (LDL) 5.7 máte někdo podobnou zkušenost nebo radu jaká dieta je nejlepší?

reagovat 13.5.2007 21:28 - Zuzana

Nejlepší je dieta, která spočívá na vynechání pouhých tří potravin, a to masa, mléka a vajec. Potom nebudeš mít ve stravě vůbec žádný cholesterol. Navíc tělo si potřebnou malou dávku cholesterolu vyrábí samo.

reagovat 13.5.2007 22:56 -

Asi už ti to u dětského lékaře řekli, že to může být i záležitost genetická.

U dětí se pak vyšetřují na cholesterol rodiče i sourozenci. Dieta, jak už je výše napsané, spočívá v omezení, případně vyloučení potravin s obsahem živočišného tuku, u dětí je to složitější vzhledem k růstu, tam musí poradit dietu lékař, případně pak nasadit léky na snížení. Je to velice individuální.

reagovat 25.1.2008 13:30 - Šárka

Máme na chlup stejný problém,moje dcera Patricie měla 5let v září2007, a v listopadu ji při vyšetření objevili zvýšený cholesterol 5,33.Je to pry už patologická hodnota, normální u dětí je pod 4,4, hraniční4,4-5,0.Malá má dlouhodobé potíže se zácpou, což řešíme užíváním Duphalacu, a zdravou a vyváženou stravou, dostatkem tekutin, přičemž naše děti by měly denně vypít až 2litry tekutin/započítavá se i polévka/, a taky užívá navíc Probiotika. Co se týká zácpy, pozorujeme celkem zlepšení, ale i tak ji v nejbližších dnech čekají vyšetření v gastroenterologické poradně. Jestli ta zácpa něco společeného i s vyšší hladinou cholesterolu, zároveň i lehkou intolerancí mléčné bílkoviny, a vyšších hodnot potních testů nevím, ale celkově to znamená, že organizsmus člověka je línější a má zpomalený metabolismus. Dcera ale celkově dobře prospívá,5,5let/123cm/23kg. Máš podobné zkušenosti? Jak na to?

reagovat 25.1.2008 13:34 - Šárka

až 2litry tekutin/započítavá se i polévka/, a taky užívá navíc Probiotika. Co se týká zácpy, pozorujeme celkem zlepšení, ale i tak ji v nejbližších dnech čekají vyšetření v gastroenterologické poradně. Jestli ta zácpa něco společeného i s vyšší hladinou cholesterolu, zároveň i lehkou intolerancí mléčné bílkoviny, a vyšších hodnot potních testů nevím, ale celkově to znamená, že organizsmus člověka je línější a má zpomalený metabolismus. Dcera ale celkově dobře prospívá,5,5let/123cm/23kg. Máš podobné zkušenosti? Jak na to?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.3.2011 23:29 - Vlasto,

Ahojky pokud máte problém s...

už zase máš zaručený přírodní produkt,který pomůže tentokrát s cholesterolem?
To je na Nobelovku,na co všechno ten tvůj přírodní produkt pomáhá.

reagovat 25.6.2012 09:10 - dana

Dobry den chtela bych se zeptat kolik ma byt cholesterol u pred skolaka.Pri kontrole u pani doktorky mu namerili 5,9 z moce.Dekuji za odpoved

reagovat 27.11.2012 14:55 - soňa

Dobrý den.Mé dcerce bude...

ja mám ten samy problém. dozvěděla jsem se to před týdnem na 5leté prohlídce meho syna. jsem z toho docela paf.Nevím, jak mám vařit, protože žádné extra tučné jídla mi nejí, tak kdyby jste věděli najaké dobré rady, prosím dejte mi vědět.

reagovat 12.2.2013 13:23 - Jana

ja mám ten samy problém....

Dobrý den, máme ten samý problém - je to dědičnost. Dnes nám to zjistila mudra u obou dětí. Můžu se zeptst, jakou vám doporučili léčbu? Děkuji

reagovat 19.6.2015 09:08 - Andy

Nejlepší je dieta, která...

Myslím, že je to nesmysl. Můj syn 6 let má vysoký cholesterol, mléko nepije, maso jí jen kuřecí a stejně je na 6,4.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *