Cholerik

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.7.2004 14:29 - Petra

Hrozne si vsechno bere osobne, a hned po kazdym vystartuji nebo se urazim. Zpusobuje mi to problemy jak ve vztahu a tak v posledni dobe i v praci. Plne si uvedomuji ze me chovani neni spravne, ale proste kdyz mi nekdo i v dobre vire kritizuje, tak se hned rozcilim, nebo mam slzy v ocich...Da se tahle moje precitlivelost nejak "lecit"?

reagovat 29.7.2004 14:54 - Katka

Ahoj, možná máme trochu podobný problém....mě nevadí když mě někdo kritizuje, snesu to a o všem jsem schopná v klidu hovořit...uvnitř může vybuchovat atomovka, ale nedám to znát, tohle dokážu...ale jsou chvíle kdy čekám nějaký ortel nebo tak něco a prostě se mi taky derou slzy do očí. Snažím se je zadržovat, ale stejně to na mě je vidět.
V poslední době se mi to už daří docela dobře zvládat. Vždycky si v duchu představuju co mi asi může chtít říci a jak mu na to odpovím atd. Navodím si ten stav dřív než přijde a když přijde pak je to mnohem lepší.

reagovat 30.7.2004 11:20 - Petra

To ja prave neumim...Slzy se mi derou do oci docela casto a pokazde musim odbehnout a jit se dat do kupy...Nejhorsi je ze v profesnim zivote je to brana jako znamka slabosti...a s takovou to nikam nedotahnu:(

reagovat 30.7.2004 12:27 - Katka

Ségra má problém s jídlem. Respektive že se nedokáže najíst třeba s náma (s rodinou) v restauraci. Prostě blok. Říká že bude zvrace, že se rozklepe, že jí je do breku.
Už jí to natolik deptalo, že šla k psycholožce a dostala léky na předpis (nevzpomenu si na název), které odbourávají stav úzkosti, slabosti atd....
A co je nejlepší, že jí pomohly, není to ještě 100% ale zabralo to.
Už možná jen to, že se berou nějaké léky o kterých se řekne, že jsou přesně na ten problém, už kvůli tomu zaberou.

reagovat 2.12.2004 10:23 - Jana

pro Petru, jsem na tom úúplně stejně a hrozně mě to štve, je tu myslím i diskuse na téma:Proč mám hned slzy v očích?..nějak mě to obtěžuje, když jakoukoli situaci řeším slzičkami...ale s chorikem to myslím nemá nic společného, jsem spíš flegmatik povahově..tak nevím..a hlavně kde najít pomoc, je to nějaký blok a prášky se mi brát nechce

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.2.2015 18:53 - Honza

jooo, kdyby to nějak šlo :/

To je fakt. Legálně to nejde.

reagovat 8.2.2015 14:15 - Milena

Tak ho musíš nechat...

Nejde někoho předělat,už vůbec né dospělého chlapa,mám nemocnou nohu,chlap je flegmouš,neuklidí nic,leží,čeká na jídlo,nebudu to rozvádět,když jsem mu jednou řekla,že je potřeba něco doma udělat,chlapskou práci,já maluji atd.,tak řekl,že se nenarodil pro práci,a co u něj dělám,když jsem mu řekla,že nejsem jeho máma,to může říci jen blb,bohužel,to člověk na začátku nevidí,protože se přetvařuje.

reagovat 8.2.2015 14:19 - Milena

Nejde někoho předělat,už...

Před lety jsem vyměnila chlapa,byt,práci,nevím jestli vyměním vše,chlapa vypustím,budu raději sama.

reagovat 20.10.2016 17:22 - Marie

Před lety jsem vyměnila...

Jsem před stejným rozhodnutím, zda na stará kolena dožít raději sama bez cholerického chlapa, než snášet neustále jeho výbuchy vzteku, neustálé nadávání na všechny a na všechno. Snáším to třicet let, děti jsou už z domova, těšila jsem se na klidný důchod a doufala jsem, že můj muž ve svých 65letech zmoudří, strašně jsem se spletla, on už jiný nebude a já si čím dál častěji říkám, že tohle přeci nemám zapotřebí ?!

reagovat 31.3.2017 13:58 - Ano

Dejte mu ultimátum a když na sobě nebude pracovat, protože to chce sebekazeň, není to povaha, tak odejděte. Udělala jsem to taky. V 64 jsem odešla od věcně otraveneho chlapa. Jen mi fajn.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *