Chlorprothixen

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.5.2010 15:10 - Adéla

Zdravím Vás,
potřebovala bych poradit od nekoho kdo má zkušenosti s tímto lékem.především bych potřebovala vedet,jestli lze na nem vytvořit závislost?zjištovala jsem si na netu o nem nejake informace,ale o závislosti jsem se nic nedočetla.jde o to že ho užívá moje babička a obávám se,že u ní nastoupily nežádoucí účinky v docela velké míře..můj problém je na strasne dlouhé povídání,ale kdyby mi nekdo z vás sem mohl napsat své zkušenosti,budu moc vdecná.dekuji

reagovat 11.5.2010 11:40 -

Závislost nevyvolává, ale u starých lidí to není zrovna bezpečný lék (posturální hypotenze, spavost, zhoršení mobility...). Kvůli čemu ho dostala? Napsal jí ho psychiatr, nebo obvoďák? Pokud obvoďák, vyžádala bych si psychiatrické vyšetření. Psychiatři mají možnost psát medikamenty modernější a s mnohem vyšším bezpečnostním potenciálem.

reagovat 11.5.2010 19:36 - adéla

Závislost nevyvolává, ale...

Já práve nevím kvůli čemu ho dostala.dostala ho od psych.ale nechala si ho napsat i u obvodacky,takze brala dvojitou dávku,pak to prasklo a ona to začala kompenzovat alkoholem.k tomu brala jeste neurol a hypnogen.jinak vse jak píšeš odpovídá-ted už témer nemuze chodit,driv hodne spala(ted uz mín)--bývá často hodne mimo,ale nevím jestli to je lékama či alkoholem.chci s tím neco delat a tak zatím zjištuju co to vlastne bere za léky.

reagovat 12.5.2010 12:21 - Monika

Já mam hodne velke psychicke problemy a tak mi ho psychiatr napsal i neurol, poprve jsem si vzala dve tabletky a omdlela jsem z toho takze pak uz sem brala jenom jednu jsou dost silne a i kdyz si vemu jednu prospim skoro celou noc i den, takze ted mi bohate staci i pulka a spim v klidu celou noc a rano mi ani neni spatne (coz mi dycky byva) ale beru to jen kdyz mam opravdu problemy na noc a pres den jeden neurol.Nezda se mi ze by to bylo nejak navykove a ani zadne vedlejsi ucinky sem na sobe nepocitila a beru ho (sem tam) uz cca 4 roky

reagovat 13.5.2010 10:16 -

No tak v první řadě by se měla začít řešit závislost na alkoholu (event. i Neurolu, Hypnogenu?). Ví o tom její lékaři? Chlorprothixen je sedativní dost, takže BZD už by dle mého názoru nemělo být třeba. Co to znamená "je mimo"? Zmatená? Kolik jí je let? Každopádně si myslím, že návštěvou jejího lékaře nic nezkazíš - nejde o vymámení informací jejího stavu, naopak si myslím, že ona dost věcí zamlčuje jemu a tím pádem léčba není úplně adekvátní.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.3.2017 17:01 - Kdo

Myslis ,že pozval rodiče a me k sobe do kanceláře, aby pak poslal soudu dopis ,že nic takového nikdy nezjistil.

reagovat 1.3.2017 17:06 - Pokud

si chceš o tom promluvit přijď.

reagovat 20.4.2017 13:44 - Ilona

Vnuk adhd,jak je to možné že mu tyto léky napsal psychiatr když v letáku je napsáno není vhodné pro děti do 18 let?Je mu teprve 5 let!

reagovat 20.4.2017 16:59 - Pampeliška

Vnuk adhd,jak je to možné...

To je u většiny psych.leku. zrovna tento lék se ale opravdu dává i malým dětem, v nízké dávce. Mám s ním ale zlou zkušenost. Syn to dostal také v 5 letech. Choval se pak velmi podivně, už jsem mu to nikdy nedala

reagovat 20.4.2017 22:47 - Gabina

Vnuk adhd,jak je to možné...

Četla jsem příbalový leták kde bylo uvedené do 6 let, tak nevim. Ale i kdyby, Váš psychiatr jistě ví co dělá. Někdy to tak je, že lékař předepíše lek a odporuje si to s tím co je v letáku.Asi by bylo nejlepší se svého lékaře zeptat,pakliže máte nejasnosti.Mé dceři byl taky předepsan lek a přitom by ho neměla brát,dle letáku,ale psych.merna to upozornila ,že ten lek píše mladším,že s ním má zkušenosti.Tak buďte vklidu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *