Chemoterapie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.10.2009 20:26 - Iva

Dobrý den, zajímá mě, po jak dlouhou dobu je možné docházet na chemoterapie. Je obvyklé, aby se člověk tímto způsobem léčil více než rok, každý týden, jen s občasnou přestávkou mezi jednotlivými dávkami chemoterapie? Děkuji za vaše odpovědi.

reagovat 22.10.2009 14:35 - Alena

má za sebou7 chemoterapii v tomto roce vždy po1měsíco nyní jsem v klidové fázi ale v prosinci jdu na kontrolu a nevím co bude!zatím jsem ji snášela docela v uvozovkách ale je to hrůza!znám případy kteří ji nesnášeli v kapačkách a pobírali pilulku měsíčně ale příznaky po ní měli stejné jako po infůzi zvracení!!! váha dolů !!! nechutenství !!! nechci někoho straši ale je to tak chemoterapie je jed!

reagovat 22.10.2009 14:42 - Ela

Holky,ale já jsem zase slyšela,že komu je po tom špatně,tak je to jen dobře,protože to zabírá. Tak nevím,ale říká se to.))
Alenko,přeji brzké uzdravení. Co ti bylo,pokud nám to chceš napsat?

reagovat 22.10.2009 14:47 - Lenka.ska

Zdravím všechny. Sama jsem prošla chemoterapií a čeká mě další. Píšu blog a chtěla bych, aby se dostal k co nejvíce lidem, kteří budou snad víc dbát na prevenci. Budu vděčná za jakoukoli podporu, komentář nebo vám můžu zodpovědět některé otázky. mamrakovinu.blog.cz

reagovat 22.10.2009 14:48 - Lenka.ska

Zdravím všechny. Sama jsem...

omlouvám se za špatně vložený odkaz - je to http://mamrakovinu.blog.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.8.2011 22:23 - market

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, zda máte zkušenosti s chemoterapiemi v ostravských nemocnicích? Taťka by měl podstoupit v jedné nemocnici v OV chemoterapii. Moc se mi ale nelíbí přístup personálu. Děkuji

reagovat 20.10.2011 20:49 - veronika

Dobrý den, prosím nevíte někdo co znamená chemoterapie AC?

reagovat 1.12.2012 20:25 - Tereza

Dobrý den. Studuji na Karlově univerzitě obor Sociologie a sociální antropologie a v současné době píši bakalářskou práci na téma význam vlasů v případě jejich ztráty.

Obracím se na čtenářky tohoto fóra s prosbou o pomoc - výzkum k této práci by měl proběhnout formou rozhovorů a v současné době hledám ženy, které si prošly ztrátou vlasů v důsledku chemoterapie a byly by ochotné se se mnou sejít (například u kávy) a vyprávět mi své zážitky a zkušenosti se ztrátou vlasů, strategie kterými ji zakrývaly (pokud ji zakrývaly) a podobně. Ideálně (ne však nutně) by se mělo jednat o ženy buď mladší nebo starší (zhruba do 35 let nebo naopak nad 55 let), protože půjde o srovnání v prožívání alopecie u těchto dvou skupin.

Pokud by se tu našel někdo ochotný se se mnou sejít a poskytnout mi rozhovor, byla bych moc ráda a ráda bych za vámi kamkoliv přijela. Rozhovory by dále v práci byly samozřejmě anonymizovány.

Bližší informace a domluvu mohu případně poskytnout po emailu (terezabrozova@seznam.cz).

Děkuji za jakoukoliv odezvu!

Tereza

reagovat 2.12.2012 09:58 - no

že vypadají vlasy, to je to nejmenší. Ty vedlejší účinky na organismus jsou mnnohem hroznější.

reagovat 26.10.2013 16:22 - Hana

Dobrý den, prosím nevíte...

AC chemoterapie znamená kombinaci antracyklinu s cyclofosphamidem.Většinou se podává ve 4 cyklech u léčby karcinomu prsu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *