Chci rodit císařským řezem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.9.2003 08:10 - Pavla

Mám panický strach z přirozeného porodu. Dokonce (po přečtení všech dostupných příspěvků a zkušeností žen) se mi to hnusí a připadá mi to pod důstojností každé ženy. Má otázka zní-je možné rodit na přání císařským řezem? Je to prý nejšetrnější metoda jak pro ženu, tak pro dítě. Prosím poraďte mi

reagovat 9.9.2003 10:00 - micinda

a co jizva, to by ti nevadilo?

reagovat 9.9.2003 10:00 - Jarka

Ta možnost je ale musí si to pacientka uhradit sama cenové relace jsou různé záleží na porodnici.

reagovat 9.9.2003 10:05 - Smajlinka

Císařský řez bych rozhodně šetrnou metodou nenazvala. Pokud máš panický strach z porodu, rozhodně bych se to snažila řešit nějak jinak - homeopatií, psychologem apod.

Po císařském řezu často ženu silně bolí hlava a musí jen ležet. Často taky nemá mléko, oddaluje se doba prvního kojení a tím se zvětšuje možnost, že k němu nikdy nedojde.

Bolest při porodu navíc ženu tak nějak posunuje ve vývoji dál, myslím, že je potřebná a není jen tak pro nic za nic. Navíc i cesta dítěte porodními cestami je pro něj zážitek, který má v podvědomí hluboce uložen.

reagovat 9.9.2003 10:52 - coroner

Při klasickém porodu dochází k celé řadě bioenergetických pochodů, které jsou důležité pro matku i dítě.
Jedná se např. o přechod dítěte z "vodního" do suchozemského prostředí - výrazný energetický zlom.
Při porodu císařským řezem k řadě některých přirozených pochodů nedochází, jiné jsou pak násilně ukončeny, což se v pozdější době projeví třeba na imunitním deficitu dítěte.
Podobně mohou nastat problémy i u matky, protože jakýkoliv řez v oblasti tzv. "hary" představuje energeticky sedativní zákrok. Vzniká tedy energetický deficit, který se nemusí podařit v pozdější době vykompenzovat (při nevhodné životosprávě).

Císařský řez ano, ale pouze v případech, kdy je to skutečně nevyhnutelné, protože celá záležitost není skutečně tak bezriziková, jak se leckdy ještě tvrdí.
Tento zákrok může být v ojedinělých případech i impulzem pro odstartování různých onemocnění, která jsou obecně charakterizována zvýšenou únavou.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2017 12:29 - Já jsem

Souhlasím s vámi. Ne...

ráda,že jsem zažila normální přirozený porod.Žádná hitparáda to není,ale proč si už předem vybrat císařákem,to nechápu,když to jde normální cestou.Porod jsem měla těžký,kluk 3.95 53 cm a od půlnoci do půl 9,ke konci půlhodinky před porodem to už bylo k nevydržení a primář mi řekl,do půl hodinky to máte za sebou,což byla v tu chvíli neskutečná doba,to už byly ty největší bolesti a také jsem mu řekla,jestli by to nešlo raději císařákem a on ne,ne,u vás to jde normální cestou.Nakonec jsem za to byla ráda.

reagovat 27.2.2017 12:30 - To

Meli jsme v rodine klestovy...

musí posoudit především lékař,ne vy.

reagovat 27.9.2017 23:22 - Adam

Naprosto souhlasím s možností si vybrat. U zubaře vás taky nikdo nenutí nechat si trhat zub bez umrtvení.

reagovat 27.9.2017 23:36 - T.

Císařský řez je velký předpoklad k tomu, že dítě bude od mimina celý život trpět nadváhou. Nepodstupujte pokud z lékařských důvodů nemusíte

reagovat 28.9.2017 12:11 -

Císařský řez je velký...

mám za sebou dva a děti jsou i v dospělosti štíhlé, možná až moc. Tak nešil.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *