Chci si nechat miminko

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.6.2009 14:01 - Monika

Dobrý den.Ráda bych zde prezentovala mj problém a moc mi pomůže,když si budu moct přečíst reakce a odpovědi a možné i dobré rady...Je mi 18 let,v říjnu lonského roku jsem přišla do jiného stavu-musela jsem kvuli tomu ukončit studium na střední škole,ted v červenci se mi má narodit miminko,ale nacházim se v takové situaci,která mi nedovoluje si ho nechat...Nemám partnera a otce pro mé miminko,nemám kde bydlet,nemám díky tomu dokončenou maturitu,nemám peníze za které bych mohla pořídit výbavičku pro dítě,nemám peníze na to abych si našla pronájem...Bydlím momentálně u mamči,ale bohužel není možné tady zůstat s dítetem které by se ted narodilo-zemřel nám ted otec a matka se ted o vše musí postarat sama a navíc splácet jeho veliké dluhy,kvuli kterým jsme už ted museli prodat dům a nastěhovat se do malého bytu...At hledám jakou koliv myšlenku či nápad nenapadá mě nic co by mi řeklo:zvládneš to...Nemohu se pořád smířit s tím,že dám po porodu mé vlastní dítě k adopci,nikdy se nesmířím s tím že někde je můj syn a já ho neznám,nevím jestli nestrádá a zdali se někdo k němu chová s tak velkou láskou jakou bych mu mohla nabídnout já....Chtěla bych si ho moc nechat a udělala bych pro to maximum-jen nevím zdali se dá pro to něco dělat,nemám vůbec představu jak si sehnat bydlení,peníze na věci pro miminko atd...Budu moc ráda za každý Váš názor,radu,komentář...

reagovat 15.6.2009 13:23 - Jitka

Ty budeš ukrutná kráva Moniko, zakládat tři prdele podobných témat.

reagovat 15.6.2009 14:01 -

Jo holka na to jsi mela myslet driv a neprijit tak mlada do jineho stavu bez partnera.

reagovat 15.6.2009 14:24 - Bára

Moniko, chápu tě, ale zkus přestat přemýšlet v rovině "JÁ CHCI".

Je tady ten malý človíček a tvoje mamka, kterým bys zkomplikovala život, nejde jen o to co ty chceš.

Řešení jak s miminkem přežít by se našlo (azylové domy), ale člověk není živ jen z lásky, na to pozor.

Sama doufám uznáváš, že otěhotnět v takovéhle situaci byla nezodpovědnost, kritizovat tě za to, je hloupost, člověk dělá chyby.

Teď se spíš zamysli, jak situaci vyřešit, aby ztráty pro všechny zúčastněné byly co nejmenší. Já myslím, že pokud se nestane zázrak a ty nepřijdeš nějakým zvláštním způsobem k bydlení či penězům, tak by bylo opravdu nejlepší dát miminko k adopci. Známí takhle miminko adoptovali, matkou byla mladá studentka a teď jsou moc šťastní a chlapeček zdá se taky :-)Co se týče peněz, tak něco málo se dostává jako porodné - na věci pro miminko do začátku, ale pak už ti toho stát moc nedá. Pokud není otec dítěte, který by platil alimenty a není bydlení, tak je to situace beznadějná. Navíc, jak bys chtěla za pár let, až ti skončí mateřská, dítě a sebe živit? Se základním vzděláním?

reagovat 15.6.2009 15:24 - H.

A proč nemůžeš zůstat v tom bytě? Je spousta párů co bydlí s dětmi u rodiču v jednom pokoji a taky žijí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.8.2015 16:33 - V.

Dřív, kolem r.1980-90, bylo...

Tenkrát byla jiná doba, tehdejší 20 leté matky opravdu měly děti vychované, ale dnešní 20 jsou mladý jelita o zodpovědnosti nemaj ani páru, já když ty dnešní 20 vidim, jak oni chodí s harantem rozvalený po celym chodníku, to je děs, na stranu neodprejsknou, to čekaj, že uhybat se budou ti ostatní. Vyprdnou jednoho haranta, rozmazlenýho jedináčka a už si myslí, že si ostatní před nima sednou na prdel.

reagovat 29.8.2015 21:48 - souhlasím

Tenkrát byla jiná doba,...

Čtyřicítky vyprdnou jednoho haranta, rozmazlenýho jedináčka a už si myslí, že si ostatní před nimi sednou na prdel.
Dnes potkat 20ti letou matku je přírodní úkaz, tak přesně nevím, o čem píšeš.

reagovat 30.8.2015 12:17 - Tina

myslim ze je každého věc kdy dítě ma neschváluji dítě brzo ale pozdě taky ne .. A je daleko lepší mít dítě v rozumném veku nez ve staří je to pak hrůza matky jsou unavený a akorát nezvládají výchovu a když uz sou dospěli tak by jim máma mohla delat pomalu babičku....když ma dítě dítě také to neni dobre ale jak říkám každého věc ale je tu diskuze o dětech a vy se tu navzájem akorát urazite nebo ste hnusny to co píšete absolutně to nechápu proč se takový lidé do diskuze vůbec zapojují ...

reagovat 1.9.2015 15:37 - Mluvíš o sobě blbko?

Čtyřicítky vyprdnou...

Asi jo!

reagovat 1.9.2015 15:40 - roman

Dobrý den.Ráda bych zde...

muhu ti nabydnout nahradni rodinu pro tve mimčo i manželka by byla štastna....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *