Chcete se skutečně změnit? Prodejte televizi. - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.5.2001 15:01 - Ivo

Jsem sám zvědav zda autor článku televizi skutečně prodal? O autorovi článku svědčí jeho intelekt na co se v televizi opravdu kouká.Ať si zkusí přepnout na kanál ČT2, německý kanál Arte atd., kde reklamy neuvidí, ale uvidí a uslyší kvalitní operu, diskuze, kde si rozšíří oblast vědění i jazykové kurzy nejsou k zahození.Jestli autor kouká jen na reklamy a poblblé pořady TV Nova tak prosím ať si televizi klidně prodá.
Jinak neví o čem mluví.

reagovat 19.2.2004 14:34 - alena

Ahoj, ja s tim celkem souhlasim ,ale co pocitac to je take droga????Lidi co nectou to se muzou z televize take neco naucit, ale lidicky jak budeme myslet jen negativne to neni zivot. Potrebujeme se rozvijet,! Alena

reagovat 9.4.2005 13:22 - Zdenál

Já s tímto článkem naprosto souhlasím. Od té doby, co jsem začal věřit v Boha a vše se začalo točit okolo mě a něj, tak jsem prakticky přestal sledovat televizi. Po nějakém čase jsem přišel do pokoje, kde se na něco dívala moje sestra. Po chvíli sledování jsem k tomu musel mít připomíky a ptal jsem se, jak se na něco takového může dívat. Dříve bych se na to díval i já sám,ale uvědomil jsem si, jak je to prázdné. Viděl jsem to jak, kdyby málé dítě koukalo na zabalený dárek, který vypadá ze vnějšu moc hezky,ale uvnitř je prázdný. Když řekneš dítěti,ať ho nechá být, že uvnitř nic není, tak dítě bude nevrlé a nebude chtít,aby jste mu rušili jeho představu,že uvnitř opravdu něco je. Připadne mi,že chce žít v tom, že uvnitř je něco skvělého,ale nechce to otevřít. To bylo přirovnání a můj názor,jak to vidím já.

reagovat 21.6.2006 00:58 - Honza

Musím se přiznat že taky velice málo sleduju televizi. I když se nudím, zapnu ji obden, je tam nějaký film a po deseti minutách ji vypnu. Často si pohrávám s představou co by se stalo, kdybych ji prostě neměl. Na druhou stranu vyjímečně je tam i nějaká pěkná pohádka nebo dokument o Mayské civilizaci.

reagovat 4.7.2006 13:48 - Vlado

Súhlasím s autorom článku. Doma máme televíziu a môžem potvrdiť, že podobne ako autor článku pociťujem jej negatívny dopad, či už na celú rodinu, tak aj na jednotlivých členov rodiny. Ja osobne sledujem televíziu málo. Snažím sa presvedčiť aj moje 4 deti vo veku 12 až 18 rokov aby obmedzovali jej sledovanie, čo sa mi nie vždy darí. Poznám početnú rodinu, kde televízor nemajú a žijú podµa môjho názoru o to hodnotnejší život. Najlepšie by bolo keby som dosiahol, že TV prijímač predáme aj my čo sa mi doteraz nepodarilo presadiť a nie je to také jednoduché. Vždy je veµa názorov pre a proti a nechcem jednať len s pozície sily a nerešpektovať pritom názory ostatných členov rodiny. Ešte jedná skúsenosť s TV. V minulosti sme chodievali častejšie po návštevách či už v rodine alebo k známym, teraz je tých návštev menej. Najviac nám prekážali návštevy, pri ktorých bežalo a sledovalo sa TV vysielanie. Takýmto návštevám sme sa začali vyhýbať ako prvým. V prípade, že my prijímame návštevu snažíme sa vôbec nesledovať TV, alebo sledovať TV len obmedzene (napr. na požiadanie návštevy, keď si ich deti chcú pozrieť nejaký rozpozeraný seriál a pod.). Sledovanie TV považujem ja osobne za závislosť podobne tak aj hranie sa na počítačoch alebo surfovanie po internete len tak. Podobných závislostí je v našom pretechnizovanom svete viac. Záleží na poznaní každého z nás, či ich vnímame a či máme dosť síl ubrániť sa ich nepriaznivému pôsobeniu na nás a naše okolie.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.9.2014 17:23 - Eduard Nud

Jistě. Internet má oproti televizi nesporné výhody. Můžeme si vybrat co, kdy a kolik. Jinak o něm ale platí tolik, co o televizi. Opravdu musíme všechno vědět, co zde píší, říkají nebo vysílají? Krom toho moudrý člověk se poučí i v televizi, primitivnímu nepomohou ani knihy. Jo. Ale dosti. Jsem tu dnes zase o něco víc, než zdrávo, jdu se věnovat životu a samotě. Díky.

reagovat 13.9.2014 13:54 - Steve

Netřeba se jí zbavovat, stačí ji prostě zapínat málo. Já s tím např. nemám problém. Přes den mě TV např. vůbec nezajímá ani nenapadá jí zapnout, naopak si zasednu k PC na Net nebo dělám jinou práci u PC či s PC. Je to totiž moje hobby si hrát s Hardwarem a všeljak si to sestavovat třeba jen tak na stole bez bedny. (základovka, zdroj, myš, klávesnice, CPU, chladič + příp grafická karta) Však to vpodstatě je taková stavebnice :-) Udělané PC samozřejmě nechávám být, upgraduju jen když něco koupím výkonnějšího a chci si to mírně zrychlit. TV si zapínám spíš až večer na zprávy případně něco po nich když je ke koukání.

reagovat 13.9.2014 14:00 - Steve

Jinak snadné proč jí nezapínat - stejně je tam hovno a to co už jsem několikrát viděl nebo to co mě nebaví :o))))

reagovat 9.7.2018 14:38 - Eduard Nud

Sedím u prázdného obdélníčku a mám toho tolik na srdci. Nevím ale jak to napsat a hlavně jak začít.

Poslední dobou a trvalo to již přes tři roky, jsem špatně spal, špatně vylučoval, byl jsem zakřiknutý, i když jsem pořád žvanil.

Já už nevím, kdy to začalo a proč, úplně jsem si předělal pořadí stanic. Ono to pořadí mělo logiku, ale tak dlouho jsem to tam tak měl, že jsem měl pocit, že to tam tak být musí.

Sledoval jsem například většinou hudební stanice, protože se daly kdykoliv zapnout a kdykoliv vypnout. A přitom jsem si je umístil až do druhé poloviny kanálů.

Sledoval jsem například dětské stanice, protože jsou tak krátké pořady, navíc které nestresují. Poslední dobou mě ale napadlo, že zase tak prima to tam taky není. Spíš jako na Nově.

A pak jsem si vzpomněl na jednu radu na internetu. Dívejte se na filmy a ne na televizní balast. Jenomže když oni taky filmy pořád nevysílají. No a co? Když chci něco využít, nemusím to využívat pořád a dlouho. Nejlépe to využiji tak a tehdy, když to skutečně potřebuji.

No a vidíte. Když se tím řídím, sám sebe nepoznávám. Když to poruším, jsem skutečně jiný člověk.

Jenomže nemít televizi taky není úplné řešení jako není řešení nemít problémy s ledvinami je prostě nemít. Co takhle jít s dobou a pořídit si připojení k internetu a tolik propagovaný červený knoflík?

Když nic jiného, můžete si pak sami vybrat: co, kdy a kolik. I když! Na internetu to jde a přesto tam hodně lidí zbytečně utrácí čas a nedělá nic jiného, než u televize.

reagovat 9.7.2018 21:08 - Petr

Televizi nesleduji již léta, občas výjimečně zprávy, resp. to, co se za "zprávy" vydává. Filmy lze stáhnout z internetu a vystačím si s knihami, rádiem a CD.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *