cévní vyšetření

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.10.2008 11:27 - Jana

Příští týden jdu na cévní vyštření do laboratoře funkční diagnostiky.Můžete mi někdo podrobněji popsat jak toto vyštření probíhá?Kamarádka mi řekla že tam budu muset ležet prý docela nahá?Nesmí mě prý ni škrtit.Je to pravda?

reagovat 2.12.2008 12:12 - venca

To by mě taky zajímalo.jdu na vyšetřeení cév.A taky by mě zajímalo jak to probíhá.

reagovat 2.12.2008 18:19 - Pavel

Vyšetření cév - žil nohou obnáší několik metod.Nejjednodušší je pozorování chování povrchových žil při různém zaškrcení a cvičení.Další možnost je ultrazvukové vyšetření, záleží na typu přístroje. Lékař vám napatlá na nohy gel a ve slabinách (je vhodné mít hodně vykouslé prádlo nebo být bez) najde žílu a sleduje ji níž až kam to jde. Může měřit rychlost proudění krve, velikost žil atd.Vyšetření pomocí radioizotopů - do palce nohy vám lékař vstříkne roztok s trochou radioizotopu a pomocí speciálního snímače sleduje jeho šíření. Injekce trochu bolí a nějakou dobu nemůžete na letiště - při odbavení byste houkali. Vyšetření zjistí průchodnost žil.Další možnost je rentgenové vyšetření (to jsem osobně nevyzkoušel). Je náročnější než předchozí, vyžaduje pobyt v nemocnici. Pomocí rentgenu se sleduje kontrastní látka v žilách, určí se přesná poloha žil ap.Vyšetření cév tepen je něco jiné, ale mou zkušenost.

reagovat 16.12.2008 22:03 - Honza

Venco, už jsi byl na tom vyšetření???Jak to probíhalo..

reagovat 16.12.2008 22:55 - Jana

Pavle a bolí to hodně?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.10.2012 17:50 - kačka

dobrý den,muže mi někdo poradit co je to za vyšetřenídoppler barevný žil DK jestli na tom někdo byl.děkuji mocza odpověď

reagovat 31.1.2014 12:45 - Dana

Dobrý den
Mám velkou bolest hlavně v klidovém období podpravým kolenem a vystřeluje mi to do lýtka. Ortopéd tvrdí,že je vše v pořádku,neurolog také, na cévním mě vyšetřil pan doktor pouhým okem a také nic neshledal,doporučil mi brát na bolest ibalgin. Může prý to být počátek artrózy. Myslím že to není řešení brát prášky na bolest. Bolest je někdy velká a nepříjemná. Nevím co dál. Má někdo podobné obtíže? Je mi 52let.

reagovat 28.5.2015 09:40 - lydie

uz asi pul roku mam potize nevolnost,spatne se mi dycha,probudi me to i v noci,pripomina to infarktovy stav,nemuzu ani lezet musim sedet odezniva to az za 2h,lecim se s krcni pateri mam vyrustky,a prolaps plotenky,dal se lecim 3mesice s vyssim tlakem uz nevim co si mam o tomto stavu myslet s cim souvisi,dekuji za jakoukoliv odpoved

reagovat 28.6.2016 20:14 - lenka

Pavle a bolí to hodně?

jdu poprvi na ultrazvuk cev a mam stoho trchu strach jestli ma nekdo skusenost tak napiste dekuji lenka

reagovat 28.6.2016 22:31 - Pavel

jdu poprvi na ultrazvuk cev a...

Vyšetření ultrazvukem rozhodně nebolí, jen je člověk upatlaný od gelu, který může trochu chladit nebo to trochu lechtá. Kvůli zapatlání prádla dopručuji si vzít nějaké obyčejné, ale vše lze vyprat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *