cévní mozková příhoda

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.8.2003 21:25 - míramirek

dobrý den, jsem první den doma z nemocnice po mrtvicia učím se zvládat byt. mám ochrnutou levou ruku a nohu a chci se pochopitelně vrátit do života. něco málo zvládám nohou, pomalu a opatrně se doma pohybuji s f. holí, ruku mám bohužrl nehybnou, spaastickou. Máte někdo podobnou zkušenost_ poraďte mi prosím jak rehabilitaci zvládnout, ev. urychlit. Děkuji. Mirek

reagovat 8.3.2007 09:53 - tinpet

Ahoj a dobrý den, připojuji se k žádosti o informace. Strýc, 48 let, před třemi týdny prodělall CMP. Operativně bylo krvácení zastavováno 2x, 2 týdny byl v bezvědomí bez reakcí. Před přeložením z ARO byl jeho stav údajně: dívá se kolem sebe, podá ruku, reaguje na jméno, levá strana ochrnutá. Nemluví, má tracheu v krku. Vývod mozkomíšního moku byl posléze odstraněn. Po převozu údajně začal dýcht bez přístrojů okamžitě, ale je zase v bezvědomí. Informace po převozu jsou velmi kusé, typu: "Stav je stejný jako před převozem". Jenže před převozem už nebyl v bezvědomí. Vůbec nevíme, zda a jaké jsou následky. Máte někdo zkušenost s nemocnicí v Českém Krumlově? Díky moc za každou odpověď

reagovat 12.3.2007 09:17 - iva

tu nemocnici neznám,ale neotálela bych pokud vám primář neřekne nis ,tak jděte za ombucmanem nemocnice ten hájí práva pacienta,něco se zanedbá a budete si to vyčítat celý život.Nevěřte jednomu lékaři,mám své zkušenosti,a na víc jsem zdravotní sestra.

reagovat 14.8.2008 16:01 - Olga zelenková

Dobrý den.Jsem 20 měsíců po CMP a moc ráda Vám pomůžu.Ze začátku jsem ze všeho byla špatná ,bála jsem se i jít z nemocnice domů.Každý den jsem si přidávala chůzi,pro poštu do schránky ,na náměstí,k nádraží atd až jsem ušla asi po dvou měsích 3 km.Posilovala jsem ruce lahvemi s vodou,cvičila na rehabilitaci.Ze začátku jsem byla jako ve snách,ale kasždýá den se to lepšilo.Opravdzu platí ,když Vám chtějí pomoci,tak Vám nepomáhají,.Umytí hlavy od dcery byl pro mne výkon.Teď to hravě zvládnu sama.Hodně cvičte co zvládnete a choďte.Luštěte křížovky i když je ze začátku nevyluštíte .Trénujte mozek.Hodně větrejte dělejte dechová cvičení auvidíte každodenní zlepšení.Co bych dala za to kdyby mi někdo s prodělanými problémi poradil.Pěsti Vám drží Ola.Nashledanou a hlavně veselou mysl.

reagovat 6.9.2008 16:28 - PETRA

dOBRÝ DEN,JE MI 20LET JSEM 2ROKY PO CMP A ZAJMALO BY MĚ ZDA JSE TO MŮŽE OPAKOVAT?MĚLA JSEM PRASKLE AUNERYSMA ČILI VYDUT JE TO 2ROKY MÁM LEVOU STRANU OCHRNUTOU ,VYSOKY TLAK SRDCE POŠKOZENÉ..BOJÍM SE ŽE JSE TO MŮŽE OPAKOVAT V BUDOUCNU..PORADTE MI DĚKUJI

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.3.2013 15:04 - leva

prevence, léčba : www.kxlaser.cz

reagovat 10.4.2014 10:38 - Marie

Tatínek 85 prodělal mozkovou příhodu s postižením pravé strany a řeči. Končetiny už jsou v docela dobrém stavu, ale řeč je stále nesrozumitelná, rozumíme jen pár slov. Má někdo radu, jak procvičovat řeč. Tatínek je stále v nemocnici na rehabilitaci a tak bych mu chtěla při návštěvě trochu pomoci. ale nevím, jestli začínat opakovat jen písmena nebo slova. Všemu rozumí, akorát se mu nedaří srozumitelně odpovídat.

reagovat 18.11.2015 10:23 - Sandra

Dobrý den, tchyně prodělala 14.11. mozkovou příhodu, zasáhlo ji to pravou hemisféru centrum zraku, takže špatně vidí na levé oko. Má rozostřené vidění. Je možná nějaká přímá rehabilitace?
Předem děkuji za odpověď.

reagovat 4.6.2016 10:00 - Honza

Určitě se bude hodit mapa komplexnich center kde najdete nejbižší nemocnice. http://mapacerebrovaskularnicentra.wz.cz/

reagovat 25.5.2018 00:44 - nick

prodělala jsem ve 46.letech...

Je mi 46, na podzim 2017 mi praskla céva v hlavě, dle CT mozková mrtvice byla v minulosti. Potíže: každodenní bolest hlavy, občas při chůzi zakopnu a zamotám se, závratě, zapomínám. Nárok na ID bohužel žádný, údajné omezení jen 10%.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *