Cévkování

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.7.2005 16:14 - Petr N.

Musím jít na urologické vyšetření, kde mne mají cévkovat. Ještě jsem na takovém vyšetření nebyl, tak nevím jak se to dělá. Poradí mi někdo jak to probíhá a hlavně zda to není bolestivé?

reagovat 27.7.2005 20:46 - Šarik

Ta cévka se dá vydržet, ale pak se vychcat je krutý :-(

reagovat 29.7.2005 01:42 - Ah

No covece napoprvy to docela i boli.

reagovat 10.8.2005 11:37 - Pavel

Byl jsem cévkován vícekrát, bolest je asi dost individuální záležitost, ale bát se toho určitě nemusíš.Měl jsem cévku zavedenou víckrát několik dní a prakticky jsem ji pak ani necítil. Chce to být být uvolněný, pak se cévka zavádí velmi snadno a bez bolesti.
Před zavedením cévky se stáhne předkožka, žalud se potře desinfekčním roztokem a přímo do močové trubice se vytlačí trochu znecitlivujícího gelu Mezokain, který se nanese i na cévku. Cévka (průměr se používá většinou průměr 5-6 mm) se pak celkem bez bolesti zasouvá do močové trubice. Pocit je to spíš zvláštní než bolestivý. Větší odpor je při průchodu prostatou a svěračem, snaž se uvolnit a trochu zalačit jako na močení, pak jde pronikání docela snadno a bez bolesti. Při proniknutí do močového měchýře začne hned vytékat cévkou moč. Pokud se cévka nechá zavedená delší dobu,malý balónek na jejím konci se v měchýři naplní vodou druhým otvorem pomocí injekční stříkačky. Vyjmutí cévky je skoro bezbolestné,trochu to štípne, když konec cévky prochází prostatou a svěračem. Kdyby ses postavil, cévka vyklouzne sama. U cévky s balónkem se napřed odsaje tekutina z balónku.
Močení po vyjmutí cévky poprvé může trochu pálit hlavně v ústí močové roury, ale to se dá docela dobře vydržet.
Moje zkušenost je taková, že bolesti si užiju u zubaře než při cévkování, takže žádné obavy.

reagovat 12.12.2005 19:02 - Daniel

Ahoj.Nedávno mi zaváděli cévku do močového měchýře plného k prasknutí a musím se přiznat,že mě to velmi vzrušovalo!Nádherně mě to šimralo v měchýři tak nádherně,že kdyby jsem v něm tu cévku neměl,tak bych se jistě počůral blahem.Chtěl bych to ještě někdy zkusit

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.9.2016 10:29 - skala

Byl jsem nedávno v nemocnici...

Ahoj Dědku, a všetci tu...ano Dědku, chápem ťa. Aj ja som tak kedysi začal...cievkovali ma v nemocnici, strašili už vopred, že to možno bude "trochu" bolieť...nebolelo ma to vôbec, naopak ma to tak vzrušovalo, že som sa dostal do trápnej situácie... Potom som to doma chcel skúsiť sám, skúsil...hneď som sa urobil...potom som to skúšal celé roky...ako akýsi občasný doplnok erotických hier ma to vždy strašne vzrušovalo...skúšal som to aj s partnerkou, ju to tak nevzrušovalo ale občas mi to "dožičila. Skúšali sme spolu kadečo, cievky si už roky vyrábam sám, "na mieru". No dnes po cca 30 rokoch musím povedať, že dnes ma to už tak nevzrušuje. To čaro opadne, ako každé iné...takže keď sa dnes občas zacievkujem...a chodím s cievkou po byte, idem do obchodu, kúpem sa v bazéne, šoférujem auto.....a všetko tak bežne, tak dnes z toho mám už len asi taký príjemný pocit, ako má ženská keď má vnútri venušine guličky. Na orgazmus mi to už nestačí, už je to len ako akési príjemné nabudenie

reagovat 17.11.2016 14:45 - roman

Musím jít na urologické...

neboj neboli to vubec a korat to je trochu neprijemne

reagovat 27.3.2017 14:29 - Lorenc

Ahoj. jsem vozíčkář, jednorázově cévkuji. Sháním gel, aby byldezinfekční, ale i s hojivou složkou. nějaká rada či doporučení. Cévky používám kvalitní IQ Cath s gelem (bohužel mám pocit, že tento gel nic neobsahuje -alespoň jsem nic nenašel) i namáčecí (pro ty namáčecí bych uvítal radu na dezinfekční roztok). Dík T.

reagovat 28.3.2017 12:40 - Teddy

Ahoj, také se cévkuji. Používám SpeedCath od Coloplastu, jsou už "naložené" ve fyziologickém roztoku a dobře kloužou. Jinak desinfekci Skinsept Mucosa. Takhle mi to doporučil a předepsal urolog a je to ok. No jen to cévkování dost nesnáším. Kolikrát denně se cévkuješ? Mně ze začátku nestačilo těch 5 cévek na den, co hradí pojišťovna. Zlepšilo se to po lécích Vesicare a Betmiga, jenomže Betmiga teď přestala být hrazená, tak uvidíme, co dál, ještě dobírám balení. Jinak naštěstí se už necévkuji pořád, ale jen jednorázově při akutní retenci, močák se trochu zlepšil. Tak ti moc držím palce, ať najdeš něco vhodného.

reagovat 8.9.2018 22:17 - koldy

Chtěl bych také vycévkovat ještě jsem to nezažil,nebo poradit jak si to zkusit sám.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *